Otępienie, zamulenie..?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Otępienie, zamulenie..?

przez xanonymous 17 maja 2015, 11:43
PAmięam żę po escitalopramie (branym z solianem) też bylem taki zamulony. Puszczało mnie wieczorem. PO odstawieniu escitalopramu mi pomału przeszlo. Escitalopram też wywolal u mnie problemy z pamięcia. Co chwila zapominalem np. wyjąć klucze z zamka ze skrzynki na listy albo schowalem klucze od domu do szuflady (nigdy tego nie robilem) i przez tydzien nie moglem znaleźć. Zostawilem reklamowke na wieszaku w poczekalni u lekarza. Poszłem do sklepu i zapomnialem portfela wziaxc mimo ze mialem go w rekach przed wyjscie to w koncu jak przyszlo placic okazalo sie ze nie mam portfela ehhh, a na to zawsze zwracalem uwage tzn. czy mam wystarczająco ilosc pieniedzy w portfelu zeby mi nie zabraklo i gdybym nie bral lekow to taki incydent ze poszedlem do sklepu bez portfela ktory chwile wczesniej mialem w rekach bylo by niemozliwe. Jeszcze jakieś inne zapomnienia. Poprostu to efekt jakieśtam upośledzenia sprawnosci psychicznych po leku. Wyrażnie zaczelo sie to robic jak zaczolem brac escitalopram. Bralem 2 tygodnie i przestalem i stopniowo wszystko powracalo do normy. No i ta sennosc po esci:/

Trzeba poprostu sie obserwowac i widiec co sie z nami dzieje, albo sobie zapisywac w zeszycie jak sie czujemy kazdego dnia i jakie uboki mamy. Pamietam ze jak bralem anafranil. Po miesiacu czy po dwóch jak zwieszyl mi dawke - wizyta kontrolna i lekarz sie mnie pyta czy mam sucho w ustach. Mialem. Do glowy mi nie przyszlo ze to po leku (nie czytalem wtedy uloteki nie wiedzialem jakie są uboki) Póki brałem 10mg franka bylo ok - po zwiekszeniu dawki pojawila sie suchosc w ustach - dlatego nie łączyłem tego z lekiem.

Sortuj wg