nie wiem co mam robić

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

nie wiem co mam robić

przez Evele 10 cze 2012, 21:07
Jestem na takim etapie leczenia depresji, że nie wiem co mam robić. Od roku biore leki, niestety nie do końca się na mnie sprawdzają, powinny mi poprawić samopoczucie, ale nic takiego się nie stało. Jak rozmawiałam ostatnio z psychiatrą i zapytałam się czy nadaję się do szpitala, to dostałam odpowiedź, że szpital nic mi nie pomoże. Ogólnie dość dobrze funkcjonuje, spię jako tako, problemów z apetytem nie mam, fizycznie jest w miarę ale najbardziej doskwiera mi brak odczuwania przyjemności, pogorszony nastrój, problemy z motywacją i niechęć do rozmów z ludźmi. Chodziłam na psychoterapię i tam usłyszałam, że może ja po prostu mam taka osobowość, że niektórzy są niesmiali itd. itp. tylko dlaczego tak się czuję?wcześniej tak sie nie czułam. Myslę nad zmianą psychologa ale zastanawiam się czy w ogóle warto. Zastanawiam się czy nie zacząć uprawiać regularnie jakiegoś sportu, kiedys chodziłam na aerobik i było mi troche lepiej. Ale już sama nie wiem...

nie wiem co mam robić

przez kafka 10 cze 2012, 21:38
Jeżeli jest coś co poprawiA ci humor, rób to, zwłaszcza jeśli jest to sport.

Jeśli nie jestes zadowolona z psychologa to możesz go zmienić.
kafka

nie wiem co mam robić

przez Candy14 10 cze 2012, 22:09
Od roku biore leki, niestety nie do końca się na mnie sprawdzają, powinny mi poprawić samopoczucie, ale nic takiego się nie stało.

Bo nie zlikwidowaly przyczyny ...
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

nie wiem co mam robić

przez stoper 11 cze 2012, 23:36
Leki Ci nie pomogą.

Nie zastanawiaj się, czy sport Ci pomoże, tylko po prostu sprawdź. Zapisz się na coś i zobacz, czy będzie lepiej.

Co chcesz osiągnąć?

nie wiem co mam robić

przez Evele 12 cze 2012, 11:31
wiem, że na leki nie mam co liczyć, sprawiają, że mi się nie pogarsza, ale nic poza tym

zamierzam się zapisać na jakieś zajęcia, ale dopiero mogę od lipca a do lipca jeszcze sporo czasu zostało, póki co to jeżdzę trochę na rowerze ale ciężko jest mi to robić regularnie
chciałabym przede wszystkim poczuć się lepiej, znaleźć choć jedną rzecz która sprawiałaby mi radość, to chyba nie dużo

nie wiem co mam robić

przez stoper 12 cze 2012, 11:52
a co Ci wcześniej sprawiało radość? co lubisz robić?

nie wiem co mam robić

przez Evele 12 cze 2012, 13:10
z tego co pamiętam to wcześniej pomagały mi właśnie ćwiczenia fizyczne, spotkania z przyjaciółmi, gotowanie- obecnie mało co na mnie działa, a Ty jak sobie radzisz?co Ci pomaga?

nie wiem co mam robić

przez Candy14 12 cze 2012, 14:38
Evele, znasz przyczyne swojej depresji?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

nie wiem co mam robić

przez Evele 12 cze 2012, 15:10
Candy14, ciężko mi podać jakąś jedną przyczynę, myślę, że to był zbieg kilku nieprzyjemnych sytuacji począwszy od pracy a skończywszy na sytuacji w domu, która niestety nie ułatwia mi wyzdrowienia

nie wiem co mam robić

przez stoper 12 cze 2012, 15:55
Nie skupiaj się na przyczynie, a na rozwiązaniu.
Może zaproś kogoś do domu i ugotuj coś.
Albo zrób ciasto i zawieź do domu dziecka.

nie wiem co mam robić

przez Candy14 12 cze 2012, 18:51
Evele, a wiec nie prochy a psycholog i przerobienie powodow.
Nie skupiaj się na przyczynie, a na rozwiązaniu.

stoper, jak mniemam nie masz pojecia o pewnych sprawach. Po co leczyc raka..wystarczy usmierzac bol?

nie wiem co mam robić

przez stoper 12 cze 2012, 20:12
Nie, wystarczy skupić się na rozwiązaniu, a nie o jej dlaczego mam raka, co Ci daje, że będziesz się winić, że np. całe życie paliło się papierosy i teraz mam raka.

nie wiem co mam robić

przez Candy14 12 cze 2012, 20:25
Nadal nie rozumiesz... depresja ma swoja przyczyne..dopoki sie tego nie przerobi ona nie zniknie..bodziec -reakcja.
Naprawde myslisz, ze upieczenie ciasteczej zlikwiduje depresje? :roll:

nie wiem co mam robić

przez stoper 12 cze 2012, 21:43
Wypadek ma swoją przyczynę. Jednak nie zmienisz obrażeń zastanawiając się nad przyczyną. Trzeba podjąć działanie.

Myślę, że to może być mały krok, aby ją zlikwidować.

No chyba, że ktoś woli nic nie robić i cały życie zastanawiać się nad przeszłym życiem.
Dla psychoterapeutów wieczna praca :D

Sortuj wg