Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

stoper

Użytkownik
 • Zawartość

  68
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. stoper

  Z nerwicy w depresję...

  kafka sprawdziłaś te rady w praktyce, że je polecasz albo nie polecasz? :) po drugie bez sensu wyrywać z całości pojedyncze słowa, czy zdania :)
 2. stoper

  Hipnoza

  Metoda nie ma przemawiać, ma być skuteczna. Hipnoza to odpowiednie podane sugestie do podświadomości, bo to podświadomość nami kieruje.
 3. stoper

  Z nerwicy w depresję...

  Candy14 wierzę, że tak by nie powiedział i bardzo dobrze. Upieczenie ciasteczek to nie rozwiązanie depresji Jesteś psychologiem?
 4. stoper

  Czy to możliwe?

  Mózg jest genialny i czasem płata figle jak się nudzi :)
 5. stoper

  Z nerwicy w depresję...

  Najpierw ten kto robi terapię musi mieć odpowiednie myślenie :)
 6. stoper

  Z nerwicy w depresję...

  Właśnie, zmiana pacjenta. Jeśli jego mentalność doprowadziła do takiej sytuacji życiowej to trzeba ją zmienić, żeby mógł żyć inaczej. Może kosić chwasty, ale jak nie wyrwiesz z korzeniem to dalej będą rosnąć. Jeśli to trauma spowodowana przez los to trzeba taką osobę nauczyć odpowiedniego myślenia. Wiadomo, że to różne rzeczy. To, że ktoś dzisiaj zły nastrój to nie znaczy, że choruje na depresję. Ale jeśli nic z tym nie zrobi i będzie się w tym pogrążać to do tego doprowadzi.
 7. Próbowałeś zapisywać swoje myśli na papierze?
 8. Co czytasz, jakie filmy oglądasz? Jakie są Twoje relacje z rodzicami? Czy jak przychodzą te myśli starasz się je zatrzymać, czy podążasz za nimi?
 9. stoper

  Z nerwicy w depresję...

  Oczywiście, że tak nie powie i nie powinien. Potrzebna jest praca nad taką osobą i bardziej złożone struktury lingwistyczne. Trzeba zlokalizować problem, a potem go rozwiązać. Skąd bierze się depresja wg Ciebie? Z tego, co ja obserwuję to myślenie o przeszłości, teraźniejszości, czy przyszłości w taki sposób, że ktoś popada np. w zły nastrój. Zaczyna wierzyć w swoje myśli. Ktoś np. boi się zadzwonić do kogoś przez telefon. Czy coś się może fizycznie jemu stać? Nie. Uwierzył w swoją historię, że ktoś go wyśmieje, że się do niczego nie nadaje itd. Szef skrytykował kogoś w pracy. I znów zaczynają się historię, dlaczego, po co, co on o mnie myśli. Przez forum nie wyleczymy. Jednak można kogoś zainspirować, pokazać człowieka, któremu się udało, a nie licytować się, kto ma gorzej. Oczywiście, że łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić. Dlatego mało osób osiąga to, czego naprawdę chce.
 10. Co myślisz, gdy parzą na Ciebie inni ludzie? Czy masz pewność, że Twoje myśli są prawdziwe? Jakbyś się czuł, gdyby ich nie było?
 11. stoper

  Z nerwicy w depresję...

  Gdy myślisz, że możesz - i że nie możesz - w obu przypadkach masz rację. Henry Ford Wybór należy do Ciebie, czy chcesz rozwiązać problem. Tomcio Nerwica - dziękuje za Twoją opinię :) Z Kopernikiem też się nie zgadzali :)
 12. stoper

  Z nerwicy w depresję...

  Nie da się uciec przed problemami, ale można je rozwiązać - i tego Ci życzę :)
 13. stoper

  Z nerwicy w depresję...

  Każdy miał w swoim życiu chyba myśli samobójcze. Kwestia tego, jak te myśli traktujesz. Doktor nie uporządkuje za Ciebie Twojego życia. Co by sprawiło, że czuła byś się lepiej?
 14. Nie oczekuj wdzięczności od innych i już będzie lżej :)
 15. Nie, jeśli inni mają lepiej i Ty też możesz, to zmieniasz siebie, a nie innych. Chociaż zmieniają siebie, część osób z Twojego otoczenia też się zmieni, z częścią będzie trzeba zerwać kontakt, a bliskich zaakceptować.
×