CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Tańczący z lękami 01 paź 2014, 21:05
Łapa, gratulacje! tak trzymaj!
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Depakiniarz 01 paź 2014, 21:25
A ja w dalszym ciągu nie wiem co się ze mną dzieje. Hipo zaczęła się około pięć dni temu, pisałem z kilkoma kobietami przez maila, wkręciłem się i tak powstała spirala w którą coraz bardziej popadałem. Zresztą, widzieliście moje posty i widzieliście bloga. Teraz jest inaczej, samopoczucie poszło lekko w dół, choć chęć gadania o byle czym z byle kim została. Ale jednak czuję się gorzej, nie wiem, może to wynik zmęczenia. W trakcie 48h spałem zaledwie trzy godzinki, być może jest to wynik zmęczenia. W dalszym ciągu mam ochotę pisać i pisać ale jednak tendencję spadkową odnotowuję.

przez Tańczący z lękami 01 paź 2014, 21:33
Depakiniarz, to wyśpij się dobrze, daj organizmowi trochę odpocząć a on się zrewanżuje i może da kolejne lepsze dni, czego Ci życzę

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Depakiniarz 01 paź 2014, 21:42
Dzięki, tego też sobie życzę :)

przez Tańczący z lękami 01 paź 2014, 22:30
Depakiniarz, :mrgreen:

przez Depakiniarz 01 paź 2014, 22:44
Ehh, położyłem się do wyra, nawet zmieniłem pościel na świeżą i jakoś nie mogę zasnąć. Oglądam stare filmy z Bondem dla odmulenia i czuję się jakbym oglądał komedię :). Te dźwięki, te oszałamiające efekty specjalne, sieć intryg w które co chwilę wplątuje się dzielny angielski agent...masakra. Robię to z nudów, bo nie ma nic ciekawszego, mam neta przez modem USB i nawet filmów ściągać nie mogę. Oczywiście mówimy o legalnym pobieraniu filmów:)

Tak się zastanawiam, czy w piątek będąc u lekarza nie zgodzić się na stabilizator, bo mnie te wahania nastrojów zaczynają dobijać. Obowiązkowo benzo na sen, ładnie zasypiałem po estazolamie, wrzuciłem dwójkę połączoną z ketrelem i zasypiałem jak niemowle.

przez Ellwe 01 paź 2014, 23:32
Ja dostalam w tym tygodniu diagnoze:P wreszcie. Nie stany lekowe, depresja i borderline tylko ChAD. Wedlug lekarki trwa to juz jakies 3 lata. Zatem witajcie, bo chyba jestem w domu jakikolwiek by on nie byl :roll: Biore stabilizator i probuje wyjsc z hipo albo manii :roll: nie wiem sama z czego. Grunt ze trwa to od czerwca i zaczyna mnie wkurzac. Chyba wolalam jednak depresje:/
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez Depakiniarz 01 paź 2014, 23:36
Nie wiesz co mówisz... :) depresję od hipo?

przez Ellwe 01 paź 2014, 23:39
Depakiniarz, Wiem co mowie. Niestety...w depresji leze i zmagam sie sama ze soba a przy hipo mecze innych. Tak przynajmniej jest w moim przypadku:/

-- 01 paź 2014, 23:44 --

Na dodatek ta lekarka nie raczyla mnoe poinformowac czego moge sie po sobie spodziewac i nie mam tak do konca pojecia w jakim gownie tak naprawde tkwie :evil:
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez Widmo 02 paź 2014, 09:44
Depakiniarz napisał(a):Tak się zastanawiam, czy w piątek będąc u lekarza nie zgodzić się na stabilizator, bo mnie te wahania nastrojów zaczynają dobijać. Obowiązkowo benzo na sen, ładnie zasypiałem po estazolamie, wrzuciłem dwójkę połączoną z ketrelem i zasypiałem jak niemowle.

Depakiniarz czesto zapominamy, ze rowniez hipomania moze byc meczaca. Ze oprocz nazwijmy to pozytywnych objawow
wystepuja tez takie jak rozdraznienie, nie mozliwosc skupienia uwagi (i co z tego, ze sa swietne pozmysly skoro brak realizacji?) itd.
A wez do tego jeszcze dodaj chocby elementy dysforycznej manii lub pobudzonej depresji.
I okazuje sie, ze nawet na fajna hipomanie z wyboru nie ma co liczyc ;)
Wiec stabilizator konieczny. Popertraktuj z lekarzem i wybierz cos co "mniej tuczy"
Choc na przyklad Swiecicki pisze tak:
http://www.tacyjakja.pl/2012/10/Czy-zaw ... stroj.html
Ja na licie zachowalem wage - szczupla sylwetke a dokladnie przytylem dokladnie tyle co zjechalem w depresji tzn. jakies 6-8 kg.
Aczkolwiek staram sie byc aktywny sportowo i staram sie ograniczac w jedzeniu niezdrowych rzeczy.
Tu jest artykul o tyciu:
http://czasopisma.viamedica.pl/psy/arti ... 9180/23945

Co do Twojego artykulu to bardzo dobrze opisujesz stan w depresji.
Co ciekawe w ogole nie opisujesz mysli samobojczych a wlasnie ta Wielka Czarna Dziure jaka sie legnie w czlowieku
i to powolne (na poczatku nieuswiadamiane) zrywanie kolejnych polaczen z normalnym zyciem.

przez Depakiniarz 02 paź 2014, 13:40
U mnie hipo zaczęła się około 5 dni temu, teraz działam na trochę wolniejszych obrotach, ale nadal odczuwam jej skutki. Było strasznie rozdrażnienie i gonitwa myśli, odpaliłem sobie grę by po chwili ją wyłączyć i znowu zacząć odpisywać na maile, z reguły na pół strony, potem znowu powrót do gry, a nastepnie do filmu którego i tak nie oglądnąłem do końca bo mi się znudził. Właśnie mój lekarz też mi mówił o licie, tylko czy nie lepiej zacząć nim kurację w jakimś oddziale, bo słyszałem że skutki bezwiednego przedawkowania mogą być tragiczne.

Myśli samobójcze są za bardzo osobiste, wolałem się skupić w artykule na zwykłych prostych sprawach które dobijają człowieka w depresji.

No i wreszcie udało mi się zasnąć około 4 nad ranem, tak to w ciągu około 60 godzin spałem tylko 3h

przez Widmo 02 paź 2014, 14:27
Depakiniarz,
Trudno nie zauwazyc, ze tutaj na forum jestem adwokatem leczenia tym strasznym litem ;)
Tutaj masz duzo informacji:
http://online.synapsis.pl/Poradnik-dla-leczonych-litem/
Przedawkowac lit mozna w przypadku odwodnienia, zmniejszenia spozycia soli - lit wydala sie z moczem.
Ale przy normalnym funkcjonowaniu raczej o to ciezko.
Oczywiscie zalezy to od tego na jak wysokich jest sie dawkach - te najwyzsze sa bliskie toksycznej - stad klopot.
Jednak te najwyzsze dotycza raczej pacjentow z silnymi maniami.
Ja sie pocilem, gralem w kosza, lazilem po gorach i co najwyzej w tych dniach zmniejszalem dawke litu.
Minusem dla niektorych moze byc, poczatkowo co 1-2 tyg, badanie stezenia litu we krwi.
Tez moga wypadac wlosy choc ja bylem w dolnym zakresie dawek i niczego zlego u siebie nie zaobserwowalem.
Sadze, ze wiekszosc objawow ubocznych dotyczy dawek z gornego zakresu.
Poczytaj i wypytaj sie dokladnie jeszcze np. o lamotrygine.

przez Depakiniarz 02 paź 2014, 14:31
Ja właśnie mało piję wody ostatnio, szczególnie jak sobie zioło zapalę to przez cały melanż aż do rana mogę w ogóle nie pić wody w tym problem. Na pusty żołądek można ten lit zapodawać? Bywa że mogę też nie jeść kilka dni w zależności od różnych czynników i nasilenia poszczególnej fazy choroby. We wtorek ściąłem moje długie do ramion włosy i już się o nic nie martwię, a tak to diabelstwa się strasznie łamały, wystarczyło że przeciągnąłem dłonią po głowie. Nad lamo też się zastanawiałem.

przez Widmo 02 paź 2014, 14:42
A wracajac do depresji/hipomanii. Dawno temu, kiedy nawet nie podejrzewalem, ze choruje na chad , okresy lepszego i gorszego nastroju tlumaczylem tym, ze po tych chwilach pelnych energii zawsze musi przyjsc moment na ladowanie
akumulatorow. Wydawalo mi sie, ze takie skoki (wtedy jeszcze o nieduzej amplitudzie) sa czyms normalnym.
Jak lato -zima. Jak po fajnej zabawie na alkoholu - kac na drugi dzien. Mialem nawet taka teorie, ze po prostu musimy oddac
to co pozyczylismy - oczywiscie na lichwiarski procent.
Stad teraz sadze, ze hipomania to zawsze cos wziete na kredyt. A leczenie depresji to wylacznie proba rozpalenia wygaslych
popiolow.
Paradoksalnie mozna powiedziec, ze latwiej leczy sie manie niz depresje?

Sortuj wg