CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez *Monika* 17 cze 2010, 15:20
rober6666,
Trzymam kciuki, napisz jak wrócisz, jestem ciekawa.
Obrazek
Główny Moderator

przez Incognito 17 cze 2010, 18:50
Co Ci mogę wiećej powiedziec, sam mam zdiagnozowaną CHAD, na początku myslałem że te moje lęki obawy są normalne, ponieważ nie pamięŧałem mojego przeszłegho stanu, tego jak się czułem, ale zgadzam się ta choroba uniemożliwia normalne funkcjonowanie, byłem w psychiatryku gdzie mi to stwierdzili przepisali leki, i nastapiła duża poprawa, w zasadzie czuje się tak samo jak byłem zdrowy, wiec jest i szansa dla Ciebie.
Jednak muszę powiedzieć że w pełni Cię rozumiem, bo wiem jak te gówno dokucza, nie można kontrolować swojego samopoczucia, spotykałe msie ludźmi nie mogłe msię skupić na rozmowie, ogromny bół w klatce piersiowej, teraz jest zupełnie inaczej.
Co nie oznacza że jeszcze mogę poprawić swoje samopoczucie.

Pozdrawiam

przez Zenonek 17 cze 2010, 19:05
Ale jaki zestaw lekow dokladnie bierzesz?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Incognito 17 cze 2010, 19:29
depakine chrono i pernazinum, brałem odstawiłem narazie ich nie potrzebuje ;)

przez rober6666 17 cze 2010, 23:09
...no to jedziemy...
Nigdy nie spotkałem takiego lekarza....
Bylem juz u wielu konowałów , którzy przez ponad rok nie potrafili stwierdzic , że to na co choruje to CHAD i masakrowali mnie swoimi schematycznymi algorytmami postepowania w depresji, czym doprowadzili mnie do samobójczej wyprawy do lasu....a w końcu do psychiatryka.
Bylem u Niego grubo ponad godzinę-taki klimat że nawet nie wiem kiedy minęła.
Gość w średnim wieku, niesamowita kultura i inteligencja ,a przede wszystkim najwazniejsza umiejetność-potrafi słuchać i zadawać w związku z tym celne pytania
Wnikliwie przeczytal wydrukowanego mojego posta , w ktorym pisze że we wrześniu koniec....
Przeczytał materialy dotyczące afobazolu. Przyznał bez skrępowania , że nie zna leku, lecz ma bardzo ciekawy profil działania. Stwierdził , że jest to lek pomiędzy IMAO-A , benzo i opiatami.
Jego zdaniem , jest lekiem doraźnym , ktory nie naprawi trwale uszkodzonej chemii w mózgu, lecz na pewno przynosi ulgę -obniża napięcie, lęk i D/D ,dodaje pewności siebie
Nie powinien byc uzalezniający.Co najwazniejsze (mój pierwszy szok ) powiedział, że skoro przynosi ulgę, znacząco poprawia stan mojego samopoczucia ,to nie ma nic przeciwko ,abym go dalej brał. Powiedział , że doskonale zdaje sobie sprawę czym jest odmiana mieszana CHAD i czym grozi, więc popiera wszystko co może oddalić groźbe samobójstwa.
Druga sprawa. Koksy. Jeśli dzięki nim podniosłem sie z łóżka to Jemu to nie przeszkadza. Oczywiście uprzedził mnie o negatywnym ich wplywie ( w nadmiarze) na układ hormonalny, ale stwierdził tez że na CHAD nie maja żadnego negatywnego wpływu, a skoro mi pomagaja ,to w granicach rozsądku -prosze bardzo.
Leczenie
W odmianie mieszanej nie ma miejsca na SSRI SNRI czy tez TLPD. Ja mam po prostu jednocześnie poważna depresje i manię. I to jest problem , bo normalnie w fazie depresyjnej podaje sie antydepresanty a w fazie maniakalnej -neuroleptyki. Stale-stabilizator
U mnie -dupa....Antydepresant spowoduje od razu zaostrzenie manii (przy współistniejącej depresji jednocześnie ) czyli akatyzję, derealizację, szaleństwo.
Neuroleptyk spowoduje natychmiast mocne pogłębienie depresji.
Nareszcie ktoś wie co mowi-zgadzam sie w 100%-po tym co przeszedłem z lekami nie sposób sie nie zgodzic
Jedyny ratunek-nowoczesne leki przeciwpadaczkowe+lit
Gościu pisze artykuły na temat CHAD w kraju i zagranicą
Zaproponowal mi lamotryginę+lit
Powiedzial, że leki przeciwpadaczkowe w CHAD pełną moc działania osiągaja najwcześniej po kilku miesiącach, a nieraz nawet po roku !!
Psychoterapia
Pomimo ,że jest dyplomowanym psychoterapeuta na oddziale dziennym ,powiedział , że w tym przypadku psychoterapia nie ma najmniejszego sensu,niestety
Nie owijał w bawełnę
Powiedzial, że w pełni zdrowy to nie będe raczej nigdy (patrząc w/g dzisiejszej wiedzy medycznej )
Doprowadzenie mnie do stanu w miare stabilnego może potrwac nawet rok, lub dłużej
Za to Go cenie
W poczekalni wisiał obraz Van Gogha
Zapytałem czy wisi tam celowo czy przypadkiem??
Odpowiedzial pięknie-a jak Pan myśli , skoro gościu był chory na to samo co Pan??
Zdębiałem.Sam powiedzial, że obrazy van Gogha penie dokładnie odzwierciedlają stan w jakim sie znajduję ....
odrzeklem , że u mnie wisi na ścianie Gwieździste Niebo -gdy brakuje mi słów aby opisac w jakim setem stanie to pokazuje pytającemu ów obraz..
powiem tak
Nowa Nadzieja
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez zuźka76 18 cze 2010, 08:20
rober6666 napisał(a):...no to jedziemy...
Nigdy nie spotkałem takiego lekarza....
Bylem juz u wielu konowałów , którzy przez ponad rok nie potrafili stwierdzic , że to na co choruje to CHAD i masakrowali mnie swoimi schematycznymi algorytmami postepowania w depresji, czym doprowadzili mnie do samobójczej wyprawy do lasu....a w końcu do psychiatryka.
Bylem u Niego grubo ponad godzinę-taki klimat że nawet nie wiem kiedy minęła.
Gość w średnim wieku, niesamowita kultura i inteligencja ,a przede wszystkim najwazniejsza umiejetność-potrafi słuchać i zadawać w związku z tym celne pytania
Wnikliwie przeczytal wydrukowanego mojego posta , w ktorym pisze że we wrześniu koniec....
Przeczytał materialy dotyczące afobazolu. Przyznał bez skrępowania , że nie zna leku, lecz ma bardzo ciekawy profil działania. Stwierdził , że jest to lek pomiędzy IMAO-A , benzo i opiatami.
Jego zdaniem , jest lekiem doraźnym , ktory nie naprawi trwale uszkodzonej chemii w mózgu, lecz na pewno przynosi ulgę -obniża napięcie, lęk i D/D ,dodaje pewności siebie
Nie powinien byc uzalezniający.Co najwazniejsze (mój pierwszy szok ) powiedział, że skoro przynosi ulgę, znacząco poprawia stan mojego samopoczucia ,to nie ma nic przeciwko ,abym go dalej brał. Powiedział , że doskonale zdaje sobie sprawę czym jest odmiana mieszana CHAD i czym grozi, więc popiera wszystko co może oddalić groźbe samobójstwa.
Druga sprawa. Koksy. Jeśli dzięki nim podniosłem sie z łóżka to Jemu to nie przeszkadza. Oczywiście uprzedził mnie o negatywnym ich wplywie ( w nadmiarze) na układ hormonalny, ale stwierdził tez że na CHAD nie maja żadnego negatywnego wpływu, a skoro mi pomagaja ,to w granicach rozsądku -prosze bardzo.
Leczenie
W odmianie mieszanej nie ma miejsca na SSRI SNRI czy tez TLPD. Ja mam po prostu jednocześnie poważna depresje i manię. I to jest problem , bo normalnie w fazie depresyjnej podaje sie antydepresanty a w fazie maniakalnej -neuroleptyki. Stale-stabilizator
U mnie -dupa....Antydepresant spowoduje od razu zaostrzenie manii (przy współistniejącej depresji jednocześnie ) czyli akatyzję, derealizację, szaleństwo.
Neuroleptyk spowoduje natychmiast mocne pogłębienie depresji.
Nareszcie ktoś wie co mowi-zgadzam sie w 100%-po tym co przeszedłem z lekami nie sposób sie nie zgodzic
Jedyny ratunek-nowoczesne leki przeciwpadaczkowe+lit
Gościu pisze artykuły na temat CHAD w kraju i zagranicą
Zaproponowal mi lamotryginę+lit
Powiedzial, że leki przeciwpadaczkowe w CHAD pełną moc działania osiągaja najwcześniej po kilku miesiącach, a nieraz nawet po roku !!
Psychoterapia
Pomimo ,że jest dyplomowanym psychoterapeuta na oddziale dziennym ,powiedział , że w tym przypadku psychoterapia nie ma najmniejszego sensu,niestety
Nie owijał w bawełnę
Powiedzial, że w pełni zdrowy to nie będe raczej nigdy (patrząc w/g dzisiejszej wiedzy medycznej )
Doprowadzenie mnie do stanu w miare stabilnego może potrwac nawet rok, lub dłużej
Za to Go cenie
W poczekalni wisiał obraz Van Gogha
Zapytałem czy wisi tam celowo czy przypadkiem??
Odpowiedzial pięknie-a jak Pan myśli , skoro gościu był chory na to samo co Pan??
Zdębiałem.Sam powiedzial, że obrazy van Gogha penie dokładnie odzwierciedlają stan w jakim sie znajduję ....
odrzeklem , że u mnie wisi na ścianie Gwieździste Niebo -gdy brakuje mi słów aby opisac w jakim setem stanie to pokazuje pytającemu ów obraz..
powiem tak
Nowa Nadzieja
Robert

Hej Robert.
Napisz u kogo byłeś, gdzie? jakis kontakt. Może być na priw. Bardzo Cię proszę.
Pozdrawiam.
...płyń pod prąd, bo z prądem płyną tylko śmieci...

przez Zenonek 18 cze 2010, 08:37
Rober No to swietnie ! Wreszcie trafiles na prawdziwego lekarza. Widac, ze koles podejscie ma naprawde dobre.

A spytales sie o stosowaniu naraz antydepresantow plus neroleptyk ?

Mowil cos o nastepnej wizycie, kiedy masz przyjsc czy cos ?

przez rober6666 18 cze 2010, 08:56
Zenonek napisał(a):Rober No to swietnie ! Wreszcie trafiles na prawdziwego lekarza. Widac, ze koles podejscie ma naprawde dobre.

A spytales sie o stosowaniu naraz antydepresantow plus neroleptyk ?

Mowil cos o nastepnej wizycie, kiedy masz przyjsc czy cos ?

cześc
Jasne że pytalem
Powiedział że w , że neuroleptyk może pogłębiać fazę depresyjną, a antydepresnt objawy fazy maniakalnej. U mnie te fazy występuja jednocześnie.I oba te leki będa wzajemnie znosić swoje działanie, czego efektem może byc dalej punkt wyjścia czyli bagno.
Ogolnie stosuje sie takie połączenia z powodzeniem w "typowym" CHAD , natomiast w stanie mieszanym juz często z gorszym lub mizernym skutkiem.
Pytałem o imipramine i dezypraminę
Jego zdaniem bardzo dobre leki, o wiele skuteczniejsze niz SSRI.
W delikatny sposob wyrazil sie bardzo negatywnie na temat ich wycofania z rynku. Miały zupełnie inny i wyjątkowy profil działania niz inne TLPD, czy tez SSRI/SNRI.
Z doświadczenia Jego i Jego kolegów z kraju i zagranicy (głównie USA ) w wielu przypadkach odmiany mieszanej CHAD najlepszym i dającym najmniej skutków ubocznych w postaci pogłębienia jednej lub obu faz na raz,są nowoczesne leki przeciwpadaczkowe ( o dodatkowym działaniu przeciwdepresyjnym )+lit w moim przypadku-jedyny lek jaki mi złagodzil nieco objawy.
Przy braku poprawy stosuje sie nawet 2 leki przeciwpadaczkowe jednoczesnie +stabilizator
Ubolewal nad tym , że w Polsce inaczej niz w krajach bardziej światlych, leki przeciwpadaczkowe nie sa refundowane w przypadku CHAD, pomimo , że w niekjtórych przypadkach sa jedynymi skutecznymi lekami
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Zenonek 18 cze 2010, 09:00
Naprawde widac, ze koles zna sie na rzeczy. SSRI to sa ziolka przy Imipraminie czy innych TLPD.

Ma bardzo swiatle podejscie do CHAD.

To bedziesz zdrowy !

Informuj co i jak.

Dodatkowo Afobazol bedzie dzialal coraz lepiej , wiec raczej juz wszystko zmierza naprawde ku dobremu :great: :8): .

przez rober6666 18 cze 2010, 09:06
Yes
Afobazol jest the best !!
Wczoraj nawet szmaty w szafie poukladalem , bo mi sie po prostu chcialo :D
NON SERVIAM

obserwowany

przez zdesper 18 cze 2010, 12:39
No cóż być może tez dołacze do grona chadowcow ale najpierw lekarka kazala mi pobrac przygotowana przez nia mieszanke lekow.Chce sprawdzic jak moj ogranizm na to zareaguje.Obecnie wystapila u mnie jakas mania i zmiana kolorow na takie ze az oczy bola.Po mojej reakcji bedzie wiedziala czy tez mam to samo co wy ,drodzy towarzysze niedoli.

Dostalem ostrej manii po wprowadzeniu escitalopramu(juz po 2 dniach od wprowadzenia) i w celu potwierdzenia diagnozy mam przyjmowac przez najblizsze dni 2*150 mg kwasu walproinowego+ 4*25 mg pernazyny.Poki co moje niecne zapedy zostaly przyhamowane ale sennosc daje sie we znaki:D.

Zobaczymy co z tego wyniknie a tym czasem lece do lasu bo takich krajobrazow juz pewnie nie bedzie mi dane zobaczyc:D

ahhh te pomysly na zycie :mrgreen: .Trzeba bedzie mieszkanko wyszykowac ,dobra prace znalesc i wruuu...:D

A jeszcze 4 dni temu lezalem i rodzice czuwali zeby czasem nie wyskoczyl z okna..

Moze dolacze do grona ludzi wybitnych jak wlasnie przytaczany wczesniej van gogh:)
zdesper

przez Zenonek 18 cze 2010, 12:45
Perazyna to dobry lek. Ja bralem na sen nawet 100 mg i mialem zero skutkow ubocznych, dobre samopoczucie.

Perazyna w dawkach ok 75-100 mg (czyli malych dawkach) moze nieco wyrownac i poprawic nastroj oraz dziala nieco wyciszajaca. Troche podobnie do benzo - takie zdjecie napieca umyslu.

Ulotka jest straszna , ale ja nie mialem zadnych skutkow ubocznych, wiec nie jest zle.

przez zdesper 18 cze 2010, 13:07
To dobrze;)

Bo najbardziej boje sie ze ten lek stępi mi uczucia i bede chodzil jak zombie:(.Ale lekarka chyba wie co robi..pewnie chce ustabilizowac moj rozchiwany nastroj..
zdesper

przez specjal 18 cze 2010, 18:01
Widać było Robert że długo trzeba było szukać dobrego specjaliste.Prywatnie czy nie oto jest pytanie.Może ten lekarz jakos postawi cię na nogi i będzie ok.
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

Sortuj wg