Byli sportowcy to my:)

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Aga5.69 01 gru 2009, 12:14
Witam serdecznie,
nazywam się Agnieszka, a pseudonim "Aga 5.69" to jak mówił do mnie Trener i wynik, który zrobiłam dwa lata temu trenując skok w dal...Nie mogę sobie ciągle poradzić z zakończeniem trenowania...odeszłam sama, wiem,że nie mogłam dłużej trenować, ale ciągle to wraca-środowisko, perspektywa kariery, której jednak nie pragnęłam i to,że byłam tam "kimś", chociaż wartości tamtej grupy nie odpowiadały mi...
Dzisiaj już jest lepiej, ale jakby nie był to zamknięty dział w moim życiu, podświadomie marze,że jednak to wróci...Przeszłam okres, jak mi się wydaje-depresji, na niczym mi nie zależało, potrafiłam godzinami leżeć i myśleć o tym co było...do tego problem z jedzeniem, wyglądem, strach przed Trenerem-że zobaczy,że przytyłam-nie wiem czy powinnam iść do psychologa, bardzo dużo pomogła mi wiara i modlitwa, ale te myśli wracają, nie chcę żyć przeszłością, ale to ciągle wydaje się niezamknięty temat...

Re: Byli sportowcy to my:)

przez agusiaww 01 gru 2009, 12:52
Skoro nie mozesz sie z tym uporac to powinnas isc do psychologa, wiadomo ze to bylo dla Ciebie ciezkie przezycie -zakonczenie trenowania. Tym bardziej ze zapewne trenowalas wiele lat :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez CzarnyKoń 01 lip 2011, 23:04
Witaj w klubie !

ps: nigdy yego sie nie pozbędziesz... pytanie jest jedno - czy zdołasz nauczć sie z TYM życ ?

to smutne, że nikt nigdy nie mówi o tym co się z Nami dzieje pożniej? ... jesteśmy na fali.. a potem toniemy.. i już ! show must go on! ..i nikogo nie obchodzi o tym ile i jakie mamy puchary .. i jak potem sobie radzimy i czy w ogole!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CzarnaBunia 07 lip 2011, 01:48
zgadzam sie ja musiałm odejść z powodu mojego bólu kręgosłupa i kolan
ja pamiętam jak dziś jak ryczałam za każdym razem jak pomyslałam sobie o tym a najgorsze było w tym wszystkim to że ci co mnie trenowali byli moimi nauczycielami WF i ciagłe docinki przytyłaś a jakbyś dalej trenowała to byś miała znowu złoto teraz młodsi mają lepszy wynik od ciebie itp. to pogrążało mnie w jeszcze większej depresji i z biegiem czasu jest lepiej jednak nadal mi smutno

przez Miniaa 08 lip 2011, 21:26
Aga5.69, to II klasa sportowa?

Ile masz teraz lat?

Ja byłam w podstawówce sportowej i gimnazjum, skok wzwyż :) Może się kiedyś widziałyśmy w Spale?
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez kored 09 lip 2011, 00:21
CzarnaBunia - to były dupy nie trenerzy. Powinni wiedzieć, że źle reagujesz na takie "zachęty" i cię pozytywnie motywować a nie dobijać...

przez *Monika* 09 lip 2011, 02:10
Miniaa, Ostatnia wizyta Aga5.69, : 13 gru 2009, 22:56.
Zdaje się, że już tu nie zagląda.
Obrazek
Główny Moderator

przez Miniaa 09 lip 2011, 02:15
Dziękuje, zupełnie tego nie zauważyłam.
W każdym razie szkoda, że wtedy nie było odzewu na jej problem.
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez Dodatnia 29 gru 2011, 16:31
Prowadzę badania na temat "byłych sportowców", szukam do tzw. wywiadu jakościowego" - sportowców, którzy na skutek czynników wewnętrznych zmienili swoje nastawienie do uprawianej dyscypliny sportu i całego życia. Bo coś stanęło im na przeszkodzie w karierze.
Czynniki zewnętrzne to wypadek / tragedia, która dotyka samego sportowca lub kogoś z jego bliskich, choroba, zmiana sytuacji materialnej, wiek, zmiany w obrębie uprawianej dyscypliny... Czynniki wewnętrzne to wypalenie zawodowe, zmiana powołania.
Dodatnia

przez paradoksy 29 gru 2011, 16:58
Dodatnia, nie dubluj postów.
paradoksy

przez Dodatnia 29 gru 2011, 17:14
postaram się in spe...
Dodatnia

Sortuj wg