Pomocy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Pomocy

przez Control 05 lis 2009, 01:47
Witam

Mam 20 lat i mam pewien problem z nawiazywaniem kontaktow szczegolnie z dziewczynami. Tutaj powiem ze przy kumplach ktorych znam troche dluzej normalnei gadam smieje sie itd nie widze problemu, tylko jak jest przyjdzie jakis nowy typ oni gadaja a ja stoje jak slup. Tak samo jest gdy przyjdzie jakas dziewczyna, rozmawiaja a ja stoje. Wczesniej w wieku 15 lat bralem amfetamine, teraz nie biore juz 3 lata ale raczej nie przez to jestem niesmialy wczesniej tez jakis taki bylem probuje cos na "sile" cos dopowiedziec ale raz na ruski rok. Jak bylem mlodszy w czasie kuracji z amfetamina poszedlem za gowniarza z mama do lekarza psychologa (nie pamietam) i przepisal mi jakies leki na depresje czy cos nie pamietam, ale wtedy pomyslalem sobie za dzieciaka co mnie beda mieli za wariata i olalem sprawe. Teraz sie zmienilem nie cpam nie pije uprawiam sporty ale dalej mam ten problem. Ok opisalem wam tutaj moja cala historie mam nadzieje ze cos doradzicie i pomozecie jakis lek wybrac. I jeszcze dodam ze w ogole juz nie wychodze na osidle i nie prowadze zycia towarzyskiego

Chcilabym to zalatwic bez koniecznosci pojscia do lekarza.

Pozdrawiam!

Re: Pomocy

przez polakita 05 lis 2009, 11:01
Control, jeżeli czujesz się nieśmiały przy osobach których nie znasz, myślę że coś takiego ma wiele osób, to świadczy o twojej wrażliwości. Na pewno nie jest to żaden objaw kliniczny ani nie musisz brać lekarstw, tylko uznać swój charakter za taki. Ja radzę z osobą nieznajomą się powoli oswajać, zacząć krótką rozmowę, kiedy indziej drugą rozmowę, aż się tą osobę oswoi ;)
polakita

przez Koturre 05 lis 2009, 11:27
Control napisał(a):Ok opisalem wam tutaj moja cala historie mam nadzieje ze cos doradzicie i pomozecie jakis lek wybrac.
Chcilabym to zalatwic bez koniecznosci pojscia do lekarza.

Kolego Control - > Chcesz brać leki na nieśmiałość? Nie ma czegoś takiego. Osobiście to Ci polecam żebyś ćwiczył jak najwięcej i .. to minie samo. Będziesz się lepiej czuł, pewniej i Twoje problemy same miną. Wiele ludzi w Twoim wieku ma tego typu problemy. Nie martw się bo nic CI nie jest. Popieram w 100% Polakitę.

Pozdrawiam.
Koturre

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez polakita 05 lis 2009, 11:37
powiedzmy że jeśli zanadto utrudnia życie i paraliżuje to może być to fobia społeczna. ale chyba nie jesteś przypadkiem klinicznym.
polakita

przez Control 05 lis 2009, 21:53
racja nie zadna fobia spoleczna, ale tez patrzcie to czemu kiedys lekarz mi przepisal jakis lek?
A slyszalem ze duzo osob w usa bierze rozne antydepresanty i lepiej sie czuja w towarzystwie niz przed braniem lekow. wiec moze nie sa one takie zle. Tylko ja nie chce wiecie usmiechac sie 24/7 lub inne objawy (moze to przez filmy) zeby brac brac a pozniej zeby jakos przyzwyczaic organizm do tego stanu i stopniowo odkladac leki, ale ja sie na tym nie znam... A do lekarza pojsc to raczej nie pojde taki juz jestem.

przez polakita 05 lis 2009, 22:01
Bo lekarze nic więcej nie robią oprócz przepisywania leków.

Lekarstwa są wyjściem dla osób które już sobie same nie mogą radzić ze sobą, są silnym wspomagaczem, ale póki twój stan nie jest ciężki to po co się w to pakować?
polakita

przez *Monika* 05 lis 2009, 22:08
Control......jeśli to tylko lekki przypadek i nie masz większych obaw, strachu, czy lęku związanego z tym co będzie dalej, kiedy to minie, itp......................ja doradziłam psychologa, psychoterapeutę , terapię..................ale to tylko moje zdanie. Sam napisałeś ,ze nie pójdziesz do lekarza. A jakbyśzachorował np. na zapalenie oskrzeli? Te żnie poszedłbyś do lekarza?
Psycholog i psychiatra - teżleczą, do nich przychodzimy po zdrowie.
Pozdrawiam.
Monika.
Obrazek
Główny Moderator

przez Control 06 lis 2009, 02:17
Psychiatra to mi sie zle kojarzy chyba wiecie z kim. a co do Psychologow mialem stycznosc ale w szkole lub gdzies tam na rutynowych badaniach i tutaj zdanie jest moze zbyt ordynarne ale sadze ze to sa "koniowaly" nawet nauczyciele mowia ze nic nic nie robi psycholog szkolny, i ja przy takim mam powiedziec co mnie irytuje itd? w zyciu!
A co do czekania to minie... ja mam 20 lat musze sobie kiedys znalesc jakas dziewczyne prawda?

przez *Monika* 06 lis 2009, 12:21
Control

W mojej pracy mam akurat zatrudnionego psychologa klinicznego.
Istnieja inne osrodki dla mlodziezy i doroslych bezplatnie.
Skad jestes?
POdac Ci jakies namiary na jakiegos psychologa?
Obrazek
Główny Moderator

przez Control 07 lis 2009, 01:56
ja jestem z Koszalina i tam mieszkam

przez *Monika* 07 lis 2009, 12:48
Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych
Niepodległości 44-48
75-950 Koszalin
tel.: 0607-085-219
Leczone schorzenia:
Zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania
Organiczne zaburzenia psychiczne włącznie z zespołami objawowymi
Schizofrenia, zaburzenia schizotypowe i urojeniowe
Upośledzenie umysłowe
Zaburzenia behawioralne
Zaburzenia nastroju (afektywne)
Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną (somatoform)
Zaburzenia osobowości i zachowania dorosłych
Zaburzenia psychiczne bliżej nieokreślone
Zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania spowodowane używaniem substancji psychoaktywnych
Zaburzenia rozwoju psychicznego (psychologicznego)
Zaburzenia zachowania i emocji w dzieciństwie i w wieku młodzieńczym
* Wymienione zostały schorzenia potencjalnie

Poradnia Psychiatryczna dla Dzieci i Młodzieży
Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci
ul. Niepodległości 44-48, 75-950 Koszalin

Zaburzenia zachowania i emocji w dzieciństwie i w wieku młodzieńczym
Zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania
Organiczne zaburzenia psychiczne włącznie z zespołami objawowymi
Schizofrenia, zaburzenia schizotypowe i urojeniowe
Upośledzenie umysłowe
Zaburzenia behawioralne
Zaburzenia nastroju (afektywne)
Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną (somatoform)
Zaburzenia osobowości i zachowania dorosłych
Zaburzenia psychiczne bliżej nieokreślone
Zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania spowodowane używaniem substancji psychoaktywnych
Zaburzenia rozwoju psychicznego (psychologicznego)

OŚRODEK - Centrum Psychoterapii,...............................................................Koszalin ul.Świerkowa 1A , TEL.605962555
Psychoterapia indywidualna

Praca nad rozwiązaniem zgłoszonego problemu . Czas trwania psychoterapii zależy od indywidualnie ustalonego celu, zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu spotkań. Sesja terapeutyczna trwa 60 minut (czasem dłużej),

Psychoterapia grupowa -

Praca psychoterapeutyczna w zamkniętej grupie terapeutycznej , prowadzona przez dwóch terapeutów . Praca w grupie daje możliwość szerszego spojrzenia na swoje problemy, co w konsekwencji może prowadzić do szybszych zmian. Grupa rozpocznie się gdy zbierze się wymagana liczba osób - zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego.
Obszar działań:

Rozwiązywanie aktualnych problemów życiowych

Depresja i lęki

Trudne relacje z członkiem rodziny

Kłopoty rodziców z dziećmi

Problemy małżeńskie

Samotność i izolacja

Trauma i urazy dziecięce

Rozwód lub odejście partnera

Zmiana obrazu siebie i poczucia własnej wartości

mgr Jacek Wezgraj
psycholog
psychoterapia

Koszalin / Koszalin
Partyzantów 17 / 116
Wizyty w gabinecie
Spotkanie indywidualne 50,00 PLN Zarezerwuj
Spotkanie rodzinne 70,00 PLN

Jolanta Grabska psychoterapeuta
od 8 lat pracuje jako psychoterapeuta indywidualny, od 6 lat w orientacji psychoanalitycznej

tel. 0607 64 07 28
e-mail: jolagrabska@poczta.onet.pl
Problemy relacyjne – trudności w kontaktach z innymi

nieudane związki emocjonalne
konfliktowe związki
konflikty w miejscu pracy
brak długotrwałych związków
brak więzi, poczucie samotności i izolacji
Kryzysy życiowe

utrata bliskiej osoby
rozstanie, rozwód
dramatyczne zdarzenia losowe (strata pracy, strata dorobku życia, przeżycie katastrofy – zagrożenia życia, nieuleczalna choroba, gwałt)
trudności związane z podjęciem roli dorosłego
kryzys wieku średniego
Zaburzenia zdrowia psychicznego

objawy nerwicowe, stany lękowe, natręctwa, kompulsje, bezsenność, poczucie izolacji, napięcia poczucie bezradności
smutek, depresja
zaburzenia poczucia tożsamości i obrazu siebie
zaburzenia psychosomatyczne
Psychoterapia w OtiE

Psychoterapia w ośrodku jest oparta na współczesnej teorii psychoanalitycznej i psychodynamicznej.
Obrazek
Główny Moderator

przez Control 07 lis 2009, 15:38
wielkie dzieki ten Jacek Wezgal by mi najbardziej chyba pasowal poniewaz sie zajmuje depresja wiec to hcyba dla mnie dzieki za info!

edit: przeczytalem opinie o Panie Jacku i nie sa za ciekawe

przez taste 07 lis 2009, 16:09
Control napisał(a):wielkie dzieki ten Jacek Wezgal by mi najbardziej chyba pasowal poniewaz sie zajmuje depresja wiec to hcyba dla mnie dzieki za info!

edit: przeczytalem opinie o Panie Jacku i nie sa za ciekawe

Bez przesady. Ja chodziłem do niego i jest ok. Pomógł mi bardzo w moich problemach a było ze mną niezaciekawie. Opinie na jego temat są dość zróżnicowane. Ja go jak najbardziej polecam.

przez Control 07 lis 2009, 19:46
a ile on ma lat?

Sortuj wg