Publikacja wizerunku osób z zaburzeniami psychicznymi

Hasiok.

przez Loris 23 sie 2013, 14:24
Ostatnio przez przypadek w prasie natknąłem się o informacje nt otwarcia nowego udziału zespołu lecznictwa psychiatrycznego.
Otwarcie odbyło się z tzw. wielką pompą (ksiądz, były wojewoda, kierownik zakładu itp, pokazane są na nich zdjęcia (sylwetki) osób pacjentów. Wg mnie jest to trochę niesmaczne i nieetyczne publikowanie wizerunku osób z zaburzeniami psychicznymi w tym za zgodą pomysłodawców całego przedsięwzięcia.
Loris

przez Reiben 23 sie 2013, 14:29
Ano jest. Zwłaszcza obecność księdza, ale nie będę pisał więcej żeby nie obrażać uczuć innych, (już chyba i tak wiadomo, że stoję w pierwszym szeregu ateistów i po stronie ciemności)
Reiben

przez Ramanujan 23 sie 2013, 14:31
Ksiądz to się wszędzie wepcha. :lol:
Ramanujan

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hania33 23 sie 2013, 14:35
Robinho

Racja :D
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez Reiben 23 sie 2013, 14:48
Dla mnie ksiądz otwierający klinikę psychiatryczną to jak premier uczący wymowy głoski 'r', no ale jaki kraj taki zwyczaj :>
Reiben

przez 0Rh+ 23 sie 2013, 14:49
Loris napisał(a):Ostatnio przez przypadek w prasie natknąłem się o informacje nt otwarcia nowego udziału zespołu lecznictwa psychiatrycznego.
Otwarcie odbyło się z tzw. wielką pompą (ksiądz, były wojewoda, kierownik zakładu itp, pokazane są na nich zdjęcia (sylwetki) osób pacjentów. Wg mnie jest to trochę niesmaczne i nieetyczne publikowanie wizerunku osób z zaburzeniami psychicznymi w tym za zgodą pomysłodawców całego przedsięwzięcia.

To jest niezgodne z prawem .Twój wizerunek ,Twoja własność,potrzebna jest Twoja zgoda.
Zakładając ,że jej nie było.

przez Reiben 23 sie 2013, 14:51
Pewnie zgodę wyrazili, dla swojego dobra przy udziale 'kochanych opiekunów' :]
Reiben

przez Loris 23 sie 2013, 14:53
Ciekawa jest też wypowiedź jednej z osób: "Nowa idea psychiatrii polega na odchodzeniu od izolacji na rzecz integracji z pacjentem" żyjemy od 13 lat w XXI wieku niedługo ludzie będą się osiedlać na Marsie a tu nowa idea powstała nie będzie izolacji (zamykania w szpitalach) tylko oddział dzienny łaskawcy :lol: .

-- Pt sie 23, 2013 1:59 pm --

http://www.miechow.pl/newses/news/_Dzie ... alu/id=630
http://www.dziennikpolski24.pl/pl/regio ... yczna.html
Loris

przez Ferdynand k 23 sie 2013, 15:05
no bez zgody nie powinni
łaskawcy będą jak przestaną bać się wypisać mocniejszej recepty :mrgreen:
Naczelny Użyszkodnik

przez Loris 23 sie 2013, 15:18
Za zgodą też nie powinni takie osoby mogą mieć upośledzoną zdolność podejmowania właściwych decyzji zwłaszcza iż żyjemy w państwie homofobów.
Loris

przez Ferdynand k 23 sie 2013, 15:53
co ma do tego homofobia? Loris?
Naczelny Użyszkodnik

przez Loris 23 sie 2013, 16:01
wykończony, Stygmatyzacja porostu Homofobia – "silna niechęć, nieufność, nienawiść, wrogość lub dyskryminacja" definiowane także jako "irracjonalny strach, awersja lub dyskryminacja" niechęć lub lęk (niekoniecznie homoseksualizmu) do odmienności ogólnie być może określenie nie całkiem trafione w tym przypadku.

Ja np spotkałem się z czymś takim w pracy nikt nawet nie wiedział iż jestem pacjentem i miałem gorszy dzień z określeniem przełożonego typu: "czy ty jesteś upośledzony? "
Loris

przez Siddhi 23 sie 2013, 16:08
Ja np spotkałem się z czymś w pracy jak nikt nie wiedział iż jestem pacjentem i miałem gorszy dzień z określeniem przełożonego typu: "czy ty jesteś upośledzony? "
face palm
Siddhi

przez Loris 24 sie 2013, 10:40
Wiadomo żyjemy w czasach przemiany ustrojowej itp są dwie grypy ludzi młodsi i starsi podejście się zmienia ale żeby odkręcić tą śrubę potrzeba zmiany pokoleń. Pracując w jednym z hipermarketów jako merchandiser spotkałem się z podejściem kadry zarządzającej rzucającej obraźliwymi stwierdzeniami wobec obcych ludzi "ten pedał" itp myślę że bycie wariatem byłoby świetnym pretekstem do kolejnych ataków.
Loris

Sortuj wg