Wykorzystujące się seksualnie rodzeństwo.Jak z tym żyć?

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

przez Lilith 07 cze 2012, 21:02
Laima, Kasiu,niestety,ale mężczyźni byli,sa i będą i nie da się przed nimi schować.Trzeba żyć wśród nich i nic się na to nie poradzi.Strach i chęć ukrycia się,to normalne przy Naszych doświadczeniach.Nie pozwól jednak,żeby ten lęk odebrał Ci całe życie...mimo wszystko trzeba próbować nad nim zapanować...
(powrót do starego nicka) Lilith=Artemizja

Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez czakulka16 26 lip 2012, 20:45
Brat mnie wykorzystywał!!!
Witam
Mam problem chodze na terapie juz rok czasu a nie potrafie rozmawiac o przeszłosci zwiazanej z moim bratem, wstydze sie tego pomimo ze bardzo ufam swojemu psychologowi, jak z nim rozmawiac od czego zaczac?? Pomóżcie!!! W pózniejszym czasie mój chłopak wykorzystywał mnie przez cztery lata, o tym tez rozmawiamy , staramy sie ale widze ze ona wiecej czeka na to zebym ja mówiła a ja bardziej czekam na to zeby ona, nie wiem co robic i czy terapia ma sens??bardzo sie krepuje, nie potrafie o tym mówic. I jeszcze jedno to moze głupio zabrzmiec ale ja czasem nie wiem co mam jej mówic , powiedziałam co sie wydarzyło i nie wiem co dalej, czy cos jest ze mna nie tak?

przez Pieprz 26 lip 2012, 22:22
nie wiem co robic

zacząć mówić i jakoś pójdzie. Czego się boisz, że Cię oceni?
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez czakulka16 27 lip 2012, 08:43
Wiesz nie myslałam w teg kategori ale chyba tak, strach tez mnie paralizuje bo nie da sie tak odrazu a jednak minoł już rok

przez leon21 27 lip 2012, 09:06
Brat wykorzystał w sensie seksualnym ? Jeśli tak to należy złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa kazirodztwa i ew. zgwałcenia, który to fakt wymaga zgłoszenia przez pokrzywdzonego. W razie chęci uzyskania pomocy proszę o kontakt na PW.

przez czakulka16 27 lip 2012, 12:56
Ale to było gdy miałam 10 lat a teraz mam 19 , moim jedynym dowodem jest gosciu który to widział a pózniej mnie wysmiał a teraz jest kumplem z moim bratem,

-- 27 lip 2012, 13:04 --

Wstydze sie tego , to moja wina moze gdy bym powiedziała nie , nie doszło by do tego, ciezko mi o tym pisać ale może cos zyskam

przez dogomaniaczka 27 lip 2012, 13:09
czakulka16, to nie jest Twoja wina..a może pokaż psycholog to co tu napisałaś, może tak Ci będzie łatwiej

przez Monar 27 lip 2012, 13:12
ale zrobił "to" z tobą? w wieku 10 lat? nie masz czego się wstydzić! to nie twoja wina! ty w niczym nie zawiniłaś, to twój brat jest jakiś chory. pisz tutaj jak najwięcej, może to pomoże Ci w jakiś sposób. ufasz swojemu psychologowi, bardzo dobrze, a więc staraj się mówić wszystko, co leży ci na sercu, z czasem będzie Ci łatwiej i coraz lepiej. a braciszek powinien mieć sprawę w sądzie. ale skoro to było tak dawno, a koleś, który to widział teraz zadaje się z twoim bratem, to sytuacja nie jest taka prosta. może udałoby Ci się go nagrać jak przyznaje się do tego, że widział Cię z bratem ... ?
Monar

przez czakulka16 27 lip 2012, 14:09
To moze byc dobry pomysł , moze podpuszcze jego kumpla ale nie wiem czy mam na tyle odwagi i co powie moja rodzina na to , bo nie wiedza pewnie mi nie uwierza , ach nie wiem co robic?? Czuje sie zaklopotana

przez Anna Maria 23 wrz 2012, 16:46
Moja Chrześniaczka jest tym samym wieku,nawet ciutkę starsza,kiedy mnie to spotkało.Dużo mi to daję bo w Niej widzę dziecko,bezbronne,a od siebie wymagam rozsądku i świadomości mając 7 lat.
Dostaję drgawek na samą myśl o tym czyli to mojej Chrześniaczce-w odniesieniu do mnie-to zdarzenie.

Mam problem z moim Bratankiem bo jakbym przerzucała złość,odrazę i nienawiść na Niego,a On jest słodki,a ja Go się BOJĘ.
Anna Maria

przez Lilith 29 wrz 2012, 04:47
kasiątko, Kasiu,po tym,co przeszłaś Twoje odczucia są zrozumiałe.Często jest tak,że przenosimy swoje emocje na innych.Pamiętaj jednak,że Twój bratanek,to nie osoba,która zrobiła Ci krzywdę,a tylko dziecko,które niczemu nie jest winne...
(powrót do starego nicka) Lilith=Artemizja

Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez SmutnaMo 21 gru 2012, 21:20
Witam ja również jestem ofiarą mojego o 7 lat starszego brata. Kiedy miałam 6-8 lat brat mnie skrzywdził, była to moja wina ponieważ nie protestowałam. Nigdy nie powiedziałam o tym rodzicom, wie tylko mój mąż i psycholog. Czuje się obrzydliwie, wstrętnie, nienawidzę siebie, nie chcę żyć.
"Pamięć i świadomość, bez względu na to, jak niewygodne i bolesne, stanowią przecież niezbędny początek każdej przemiany."

Faxolet 225mg, Lorafen 0,5mg

przez Anna Maria 21 gru 2012, 22:00
SmutnaMo, był dużo starszy od Ciebie.Mogłaś go się najzwyczajniej bać mu sprzeciwić.
Anna Maria

przez SmutnaMo 21 gru 2012, 22:25
Nie wiem czy się bałam czy nie ale wiem że tego nie zrobiłam i jest to moja wina. Przez to czuje się strasznie niektórych uczuć nawet nie umiem opisać :(
"Pamięć i świadomość, bez względu na to, jak niewygodne i bolesne, stanowią przecież niezbędny początek każdej przemiany."

Faxolet 225mg, Lorafen 0,5mg

Sortuj wg