Wykorzystujące się seksualnie rodzeństwo.Jak z tym żyć?

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

przez Artemizja 07 cze 2012, 21:02
Laima, Kasiu,niestety,ale mężczyźni byli,sa i będą i nie da się przed nimi schować.Trzeba żyć wśród nich i nic się na to nie poradzi.Strach i chęć ukrycia się,to normalne przy Naszych doświadczeniach.Nie pozwól jednak,żeby ten lęk odebrał Ci całe życie...mimo wszystko trzeba próbować nad nim zapanować...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez czakulka16 26 lip 2012, 20:45
Brat mnie wykorzystywał!!!
Witam
Mam problem chodze na terapie juz rok czasu a nie potrafie rozmawiac o przeszłosci zwiazanej z moim bratem, wstydze sie tego pomimo ze bardzo ufam swojemu psychologowi, jak z nim rozmawiac od czego zaczac?? Pomóżcie!!! W pózniejszym czasie mój chłopak wykorzystywał mnie przez cztery lata, o tym tez rozmawiamy , staramy sie ale widze ze ona wiecej czeka na to zebym ja mówiła a ja bardziej czekam na to zeby ona, nie wiem co robic i czy terapia ma sens??bardzo sie krepuje, nie potrafie o tym mówic. I jeszcze jedno to moze głupio zabrzmiec ale ja czasem nie wiem co mam jej mówic , powiedziałam co sie wydarzyło i nie wiem co dalej, czy cos jest ze mna nie tak?

przez Pieprz 26 lip 2012, 22:22
nie wiem co robic

zacząć mówić i jakoś pójdzie. Czego się boisz, że Cię oceni?
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez czakulka16 27 lip 2012, 08:43
Wiesz nie myslałam w teg kategori ale chyba tak, strach tez mnie paralizuje bo nie da sie tak odrazu a jednak minoł już rok

przez leon21 27 lip 2012, 09:06
Brat wykorzystał w sensie seksualnym ? Jeśli tak to należy złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa kazirodztwa i ew. zgwałcenia, który to fakt wymaga zgłoszenia przez pokrzywdzonego. W razie chęci uzyskania pomocy proszę o kontakt na PW.

przez czakulka16 27 lip 2012, 12:56
Ale to było gdy miałam 10 lat a teraz mam 19 , moim jedynym dowodem jest gosciu który to widział a pózniej mnie wysmiał a teraz jest kumplem z moim bratem,

-- 27 lip 2012, 13:04 --

Wstydze sie tego , to moja wina moze gdy bym powiedziała nie , nie doszło by do tego, ciezko mi o tym pisać ale może cos zyskam

przez dogomaniaczka 27 lip 2012, 13:09
czakulka16, to nie jest Twoja wina..a może pokaż psycholog to co tu napisałaś, może tak Ci będzie łatwiej

przez Monar 27 lip 2012, 13:12
ale zrobił "to" z tobą? w wieku 10 lat? nie masz czego się wstydzić! to nie twoja wina! ty w niczym nie zawiniłaś, to twój brat jest jakiś chory. pisz tutaj jak najwięcej, może to pomoże Ci w jakiś sposób. ufasz swojemu psychologowi, bardzo dobrze, a więc staraj się mówić wszystko, co leży ci na sercu, z czasem będzie Ci łatwiej i coraz lepiej. a braciszek powinien mieć sprawę w sądzie. ale skoro to było tak dawno, a koleś, który to widział teraz zadaje się z twoim bratem, to sytuacja nie jest taka prosta. może udałoby Ci się go nagrać jak przyznaje się do tego, że widział Cię z bratem ... ?
Monar

przez czakulka16 27 lip 2012, 14:09
To moze byc dobry pomysł , moze podpuszcze jego kumpla ale nie wiem czy mam na tyle odwagi i co powie moja rodzina na to , bo nie wiedza pewnie mi nie uwierza , ach nie wiem co robic?? Czuje sie zaklopotana

przez Anna Maria 23 wrz 2012, 16:46
Moja Chrześniaczka jest tym samym wieku,nawet ciutkę starsza,kiedy mnie to spotkało.Dużo mi to daję bo w Niej widzę dziecko,bezbronne,a od siebie wymagam rozsądku i świadomości mając 7 lat.
Dostaję drgawek na samą myśl o tym czyli to mojej Chrześniaczce-w odniesieniu do mnie-to zdarzenie.

Mam problem z moim Bratankiem bo jakbym przerzucała złość,odrazę i nienawiść na Niego,a On jest słodki,a ja Go się BOJĘ.
Anna Maria

przez Artemizja 29 wrz 2012, 04:47
kasiątko, Kasiu,po tym,co przeszłaś Twoje odczucia są zrozumiałe.Często jest tak,że przenosimy swoje emocje na innych.Pamiętaj jednak,że Twój bratanek,to nie osoba,która zrobiła Ci krzywdę,a tylko dziecko,które niczemu nie jest winne...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez SmutnaMo 21 gru 2012, 21:20
Witam ja również jestem ofiarą mojego o 7 lat starszego brata. Kiedy miałam 6-8 lat brat mnie skrzywdził, była to moja wina ponieważ nie protestowałam. Nigdy nie powiedziałam o tym rodzicom, wie tylko mój mąż i psycholog. Czuje się obrzydliwie, wstrętnie, nienawidzę siebie, nie chcę żyć.
"Pamięć i świadomość, bez względu na to, jak niewygodne i bolesne, stanowią przecież niezbędny początek każdej przemiany."

Faxolet 225mg, Lorafen 0,5mg

przez Anna Maria 21 gru 2012, 22:00
SmutnaMo, był dużo starszy od Ciebie.Mogłaś go się najzwyczajniej bać mu sprzeciwić.
Anna Maria

przez SmutnaMo 21 gru 2012, 22:25
Nie wiem czy się bałam czy nie ale wiem że tego nie zrobiłam i jest to moja wina. Przez to czuje się strasznie niektórych uczuć nawet nie umiem opisać :(
"Pamięć i świadomość, bez względu na to, jak niewygodne i bolesne, stanowią przecież niezbędny początek każdej przemiany."

Faxolet 225mg, Lorafen 0,5mg

Sortuj wg