bez przesady

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

bez przesady

przez BlueOrange 09 kwi 2007, 00:38
wpadam tu czasem, znam problem, bo też wiele rzeczy przeszedłem i widziałem, mam swoje kłopoty i wiem, że łatwo nie jest
ale z drugiej strony jak ktoś zacznie to wszystko tak bardzo analizować to doszuka się u siebie milionów zaburzeń czytając posty na forum

niektórzy znajdą sobie chorobę zastanawiając sie czy przypadkiem właściwą ręką się podcierają :lol:

przyjmijmy jedną rzecz - KAŻDY jest bardziej lub mniej kopnięty, większość kopniętych o tym nie wie
DeMello kiedyś napisał "wszyscy powinniśmy znajdować się w domu wariatów, problem tylko, że jest nas zbyt wielu"

dla mnie osobiście cały teń świat to jeden wielki dom wariatów :lol: więc nie ma się czym tak bardzo przejmować, jesteś i ja jestem jednym z tych wariatów, przyzwyczaj się do tego i zaakceptuj swoje wariactwo, bo nie ma czegoś takiego jak normalność
normalność to coś, co wymyśliła większość nienormalnych :D

przez Róża 09 kwi 2007, 12:29
Słyszałam też takie powiedzenie,że świat składa się z ludzi z problemami psychicznymi i ludzi niezdiagnozowanych :mrgreen:
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez Mona75 09 kwi 2007, 21:53
Takie podejście pozwala nie zwariować. Podoba mi się to i postaram się to zastosować w życiu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Inutka 10 kwi 2007, 23:56
oczywiście...tylko jakoś trzeba w tym swiecie wariatów zyc...a czasem to nie takie proste...wariactwo to znacznie utrudnia...
smutnośmieszna

przez Mona75 11 kwi 2007, 01:06
Szaleństwo to źródło rozkoszy znanej jedynie szaleńcom. I tego na razie się trzymam

przez BlueOrange 11 kwi 2007, 02:57
Inutka napisał(a):oczywiście...tylko jakoś trzeba w tym swiecie wariatów zyc...a czasem to nie takie proste...wariactwo to znacznie utrudnia...

a kto powiedział, że życie ma być (dla ciebie) łatwe? nie jest łatwe, jest zwykle prze...ne :)... w "życiu piękne są tylko chwile", a te "chwile" możesz ty właśnie dać komuś... a jak przynajmniej część ludzi tak pomyśli i zrobi to - część ludzi poczuje się lepiej (to możesz być ty), a jak poczuje się lepiej, to będzie też chciała być miłym dla innych i oni poczują się lepiej itd, reakcja łańcuchowa

życie jest ciężkie i bolesne, pełne własnych problemów, pełne też psychopatów i zawistnych ludzi/złodziei/morderców itp, ale każdego dnia każdy z nas ma wybór - jaki chce być dla innych ludzi - możesz mieć ich w pupie, albo być im życzliwym
tak naprawdę większość ludzi nie jest aż taka zła, po prostu nie są aż tacy świetni, są zwyczajni

przez Inutka 11 kwi 2007, 13:05
BlueOrange napisał(a):a kto powiedział, że życie ma być (dla ciebie) łatwe? nie jest łatwe, jest zwykle prze...ne :)... w "życiu piękne są tylko chwile", a te "chwile" możesz ty właśnie dać komuś...

a kto powiedział, że ja narzekam na trudność życia? Stwierdziłam tylko, że wariactwo utrudnia :)
mówisz o "chwilach" - oczywiście, że lepiej być miłym :) tylko nie widzę związku z moimi słowami - nie zaprzeczyłam temu, ani nie podważam prawdy o roli dawania radości :)

wariactwo może przybierać postać euforii, naładowania energią, pozytywnymi myślami - wtedy jest się pozytywnie nastwionym do świata i ludzi ale bywa przeciwnie...
P.S. taka malutka rada na przyszłosć: oddzielaj ludzi od problemów....kontrargumenty dobieraj do słów a nie do ludzi...:) Przedmiotem mojej wypowiedzi jest wariactwo a nie ja :) Pozdrawiam
smutnośmieszna

przez BlueOrange 14 kwi 2007, 05:01
luzik dziewczę ;)

Sortuj wg