Wszystko zależy od nas

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: Wszystko zależy od nas

przez szklanyczlowiek 31 sie 2010, 20:31
takie ksiazki jak potega podswiaodmosci to tylko BIZNES

przez brokenwing 31 sie 2010, 22:50
Margaryna9,
Taka modlitwa nazywa się afirmacja i BRAWO bo to dobry sposób :brawo:
brokenwing

przez mikimoka 01 wrz 2010, 01:05
szklanyczlowiek napisał(a):takie ksiazki jak potega podswiaodmosci to tylko BIZNES

Haha - tak mnie humor rozpiera,że napiszę tak..

Ciekawe dlaczego nikt nie pisze książek pt. Moc negatywnego myślenia? Dlaczego? Bo wiadomo jakie są tego skutki (z życia oczywiście :d ) Ci o negatywnym nastawieniu do życia i pesymistycznym...- też powiedzą,że pozytywne myślenie to sposób na biznes.. No bo co mają mówić :lol: Ile osób umiejętnie obchodzi się z pozytywnym nastawieniem do życia? Gdyby ta liczba była spora to nikt by na ten temat książek nie pisał :lol:
Pozdrawiam Pesymistów!
Optymistka.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wiejskifilozof 01 wrz 2010, 09:17
I nie zgadzam się ze stwierdzeniem ,że to tylko moja winna . Tu działa też choroba i trzeba się z nią pogodzić . Owszem walczymy z nią i czasem daje to dobre efekty . Ważne jest to by z naszymi dolegliwościami nie być sam .

przez Roberrrto 01 wrz 2010, 09:34
szklanyczlowiek napisał(a):takie ksiazki jak potega podswiaodmosci to tylko BIZNES

Zapytałem moją psycholożkę o to dzieło. Tylko się skrzywiła...
Roberrrto

przez brokenwing 01 wrz 2010, 10:13
Roberrrto napisał(a):

Zapytałem moją psycholożkę o to dzieło. Tylko się skrzywiła...

Jak zapytasz to napisz co Ci powiedziała.
Myślę ,że podświadomość jaki świadomość to faktycznie potęga . Inna sprawa ze 1na 10 takich książek napisana jest przez znawce a reszta to zwykła komercja skierowana na zarobek .
brokenwing

przez Roberrrto 01 wrz 2010, 10:39
brokenwing już zapytałem-skrzywiła się, :) powiedziała, że szkoda czasu, bo to bzdury.
Podświadomość to rzeczywiście ważna rzecz, wiele tam jest wdrukowanych niefajnych treści, zresztą psychoterapie jakby nie było też jakoś tam na podświadomość działają. Ale ta książka to bujda.
Roberrrto

przez soulfly89 01 wrz 2010, 15:26
mikimoka napisał(a):

Haha - tak mnie humor rozpiera,że napiszę tak..

Ciekawe dlaczego nikt nie pisze książek pt. Moc negatywnego myślenia? Dlaczego? Bo wiadomo jakie są tego skutki (z życia oczywiście :d ) Ci o negatywnym nastawieniu do życia i pesymistycznym...- też powiedzą,że pozytywne myślenie to sposób na biznes.. No bo co mają mówić :lol: Ile osób umiejętnie obchodzi się z pozytywnym nastawieniem do życia? Gdyby ta liczba była spora to nikt by na ten temat książek nie pisał :lol:
Pozdrawiam Pesymistów!
Optymistka.

To wcale nie jest śmieszne. Piszesz jakbyś miała absolutną rację. Wiesz, ja też kiedyś byłam mega optymistką, ale teraz wolę realizm i trzeźwe myślenie godne prawdziwego stoika ;)

Pozytywne myślenie nie jest złe, ale to nie jest lek na całe zło, to nie jest rozwiązanie wszystkich problemów. To jest totalna bzdura, że "wystarczy myśleć pozytywnie a wszystko będzie ok". Jak ktoś jest chory na depresję albo ma zwaloną sytuację w rodzinie to sorry, ale samo pozytywne myślenie nic mu nie da, doprowadzi tylko do kolejnych i kolejnych rozczarowań. Jak jest źle, to trzeba myśleć trzeźwo, logicznie, najlepiej bez emocji, tych pozytywnych też, trzeba działać :!: konsekwentnie realizować małe kroki ku lepszemu.

Lubię rozsądnych optymistów, ale nie niedojrzałych idiotów, którzy myślą, że jak tylko zmienią swoje nastawienie to wszystko się poukłada i jeszcze taki kit wciskają wszystkim dookoła (nie mówię oczywiście o Tobie). Czasem trzeba zmienić w życiu trochę więcej, a nie nakręcać się że "wszystko jakoś to będzie, alleluja i do przodu".

Nie cierpię jak ktoś mi mówi "myśl pozytywnie". Ja tam wolę myśleć realistycznie.

przez Radek 01 wrz 2010, 15:59
Myślę podobnie jak soulfly89. Dodam jeszcze od siebie, że książki typu "The Secret", "Potęga Podświadomości, "Bogać się kiedy śpisz" itd. może i fajnie się czyta ale nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością.

Na terapii uczę się, że każdy z nas ma jakieś ograniczenia i zamiast sobie wmawiać, że mogę wszystko lepiej to zaakceptować. Pozytywne myślenie może się sprowadzać do tego, że skupiamy się na naszych sukcesach i dobrych cechach ale jesteśmy też świadomi błędów i porażek.

Wkurza mnie jak osoba, która nie ma pojęcia jak czuje się człowiek w nerwicy/depresji daje rady w stylu "myśl pozytywnie i wszystko będzie ok". Owszem wiele zależy od nas i z resztą wiara w to jest podstawą, bez której psychoterapia nie ma sensu. Jednak psychoterapia to dużo głębszy proces niż karmienie się sloganami z amerykańskich poradników. Przez takie głupie książki kilkakrotnie przestawałem brać leki po czym okazywało się, że depresja wraca pomimo pozytywnych chęci. W książce Murphiego "Potęga podświadomości" jest wprost powiedziane, że organizm sam może wyleczyć się z każdej choroby. Każdy specjalista od zdrowia puknął by się w czoło po przeczytaniu takich bzdur.

Kolejnym skutkiem czytania tego typu książek jest przekonanie, że trzeba zawsze być uśmiechniętym, zadowolonym z życia człowiekiem sukcesu. Może i w naszej kulturze nie jest trendy być smutnym jednak te nieprzyjemne emocje są nieodłączną częścią ludzkiego życia. Wypieranie się tego może skutkować właśnie zaburzeniami typu nerwica.

Po za tym komuś kto ma organiczne uszkodzenie mózgu lub zaburzenia hormonalne też wystarczy myśleć pozytywnie?
Sorry ale ja tego nie łykam,
per aspera ad astra

przez Roberrrto 01 wrz 2010, 16:03
Soulfly Radek sam bym tego lepiej nie ujął.
Roberrrto

przez mikimoka 01 wrz 2010, 22:52
Dodam jeszcze od siebie, że książki typu "The Secret", "Potęga Podświadomości, "Bogać się kiedy śpisz" itd. może i fajnie się czyta ale nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością.
Po obejrzeniu Sekretu rozkręciłam swój biznesik;)

przez frytka 21 wrz 2010, 12:42
Wiedza jest czymś wyuczonym - mądrość nabytym... Żadne słowo pisane nie nauczy, jak wierzyć w ludzi i nie stracić wiary w siebie...
Anioły są wśród Nas

przez brokenwing 21 wrz 2010, 15:39
2Proof, I za tą krotka notkę masz u mnie mini nobla .

Jest w tych książkach ,coś pozytywnego.Taka pozycja czasem zmusza do przemyśleń ,do refleksie nad samym sobą

mikimoka, a powiedz ,myślisz,ze ten film ,mocno wpłynął na sukces? Zakładam ,ze firma =sukces
brokenwing

Sortuj wg