Medytacja - nasza forumowa GRUPA WSPARCIA

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: Medytacja - nasza forumowa GRUPA WSPARCIA

przez GreenGo 10 paź 2010, 14:07
Ja wypróbowuje różne formy medytacji, to co robisz również mi się podoba, czasami podczas dostrzegania tego co jest w danej chwili miałem takie wspaniałe uczucie, że to wszystko co widzę jest takie świeże i nowe, już nie widziałem swojego laptopa, tylko... no właśnie nie potrafię tego opisać, to dalej był zwykły laptop oczywiście, ale było w nim coś niezwykłego. Każdy przedmiot może taki być, nawet zwykły koc, czy ołówek, a już o przyrodzie nie wspominam, szkoda tylko, że mi się popsuł wzrok i często mam zawroty głowy, to sobie nie popatrze za dużo na drzewa, lasy i widoki.
GreenGo

przez dalia_85 10 paź 2010, 23:33
GreenGo, wiesz, wspaniałą formą tej medytacji jest również obserwowanie samego siebie :) Swoich ruchów, myśli, czy danej sytuacji, bez oceniania. Jak czuję lęk i mdłości (panicznie boję się wymiotować) to staram się spojrzeć na siebie jakby z góry. I wtedy widzę lęk takim, jaki on jest i te mdłości, które są minimalne a spotęgowane w moim odczuciu przez lęk. I widzę, co doprowadziło do tego lęku, i on szybciej mija.
Tak, masz rację, zwykłe rzeczy stają się niezwykłe i takie wielowymiarowe..
dalia_85

przez dalia_85 12 paź 2010, 23:42
Prometeus, interesujesz się też energetyką? pytam z ciekawości.
dalia_85

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez BB1 18 lis 2010, 17:03
Prometeus nie interesuje się energetyką - odpowiem za niego :P Interesuje się teraz bardziej prawem przyciągania.
Dalia jaką medytację praktykujesz ? po vipassanie też tak się widzi świat ale z tego co zauważyłem to trzeba się do tego bardzo przyłożyć żeby ciągle tak widzieć a jak nie to trwa to chwilami. :roll:
A co do prawa przyciągania to działa koniec kropka.
BB1

przez LitrMaślanki 18 lis 2010, 17:09
BB1, Co udało Ci się przyciągnąć ?
LitrMaślanki

przez BB1 18 lis 2010, 17:40
Kobiete w bikini na dworze.
BB1

przez LitrMaślanki 18 lis 2010, 18:14
BB1, kurcze ja to bym dwie kobiety topless chciał przyciągnąć ...da się ? :D
LitrMaślanki

przez BB1 18 lis 2010, 18:26
Noo da się :P Tylko to są odpowiednie zasady tej wizualizacji. Są strony o prawie przyciągania w internecie.
BB1

przez LitrMaślanki 18 lis 2010, 18:29
BB1, Wiem ,wiem ...ja jednak nie jestem dobry w takie klocki ,zawsze rodzą się wątpliwości i to chyba wyklucza powodzenie przyciągnięcia ,nie?
LitrMaślanki

przez BB1 18 lis 2010, 18:46
Wiesz co. Ja też w to nie wierzyłem. Ale postanowiłem to sprawdzić tak na luzie - "zobaczymy czy to prawda bo ludzie chwalą".
Przeczytałem zasady no i tak w formie zabawy.
Pomyślałem sobie dobra wierzą w to zrelaksowałem się i myślałem: w tym momencie jest blondyna w bikini na dworze, jest na 100% widze ją bo ona tu stoi, że jest to jest pewne ale jak ona może tak łazić w taki mruz przecież się przeziębi. Musisz zobaczyć tą blondynę w myślach w 3d poczuć ją pomacać itp.
No i jak tak sobie później chodziłem to wypatrywałem tej blondyny na dworze i myślałem że zaraz będzie szła i ciągle te pytania jak ona może łazić w takie zimno na golasa ??
Bo to że jest w bikini to było dla mnie pewne tylko dlaczego tak wyszła ??

z 2 dni tak myślałem a później o tym zapomniałem (bo ważne żeby później przestać się tym interesować) no i za tydzień wybiegła z basenu blondyna w bikini koło którego zbiegiem okoliczności przechodziłem.
BB1

przez LitrMaślanki 18 lis 2010, 18:51
BB1, no miło :)
LitrMaślanki

przez GreenGo 03 gru 2010, 21:32
@BB1
Ale jazda ;-). Spróbuj zwizualizować trzy naraz.
GreenGo

przez BB1 06 gru 2010, 16:39
Ale mi o to chodzi że jak jesteś w stanie zwizualizować sobie życie bez problemu który masz to pozbędziesz się go.
BB1

przez majster69xxx 10 sty 2011, 11:09
Może mi ktoś przybliżyć na czym polega medytacja i co daje takiego przydatnego.

Sortuj wg