Jak długo trwa leczenie nerwicy natręctw?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Re: Jak długo trwa leczenie nerwicy natręctw?

przez marta281 14 wrz 2010, 18:09
Chyba Was zaskoczę, ale u mnie minęło to samo po kilku miesiącach :) także głowy do góry ;) nie twierdzę, że nie warto iść do psychologa, ale uwierzcie, że można z tego wyjść :)

przez giani 14 wrz 2010, 22:17
Wiesz że można wyjść to nie wątpię ale jest to jednak niebywale trudne i długotrwałe . Sam na nerwicę natręctw cierpię tak naprawdę od dziecka(teraz 25 lat prawie), od kilku ładnych lat uczęszczam na psychoterapię, byłem na grupowej, biorę leki . Z tą nerwicą i lękami ukończyłem trudne studia( choć na drugi raz bym je rzucił w cholerę wiedząc jak cięzko będzie ) i podjłałem pracę
Mimo ogromnej woli do walki z ta chorobą i zdolności do zmieniania siebie (wyprowadzka od rodziców, wyjście do ludzi, ogromna zmiana w myśleniu) nadal tak naprawdę natręctwa i lęki nie dają mi żyć ani się rozwijać - i niestety w szczerych rozmowach ze specjalistami nieraz przyznają oni że to zaburzenie pod względem cierpienia jakie przynosi choremu porównać można jedynie ze schizofrenią

Nie chce dołowac was, zaczynających walkę z chorobą ale żeby wrócić na droge normalnego rozwoju najczęściej trzeba przełamać wiele stereotypów, nawyków i lęków, tkwiących w człowieku od samego dzieciństwa. Przy czym otoczenie najczęściej nie potrafi choremu pomóc bo zwyczajnie tez jest zaburzone

[Dodane po edycji:]

Tylko jeszcze coś ode mnie
Z tego co zauważyłem z lat kontaktów z osobami z nerwicą natręctw najczęściej ta choroba jest problemem całej rodziny - może nie wszyscy musza od razu mieć objawy ale zawsze da się zauważyc przywiązanie do "musze i powienienem" , perfekcjonizm, tzw. perserwerację, chęc postawienia na swoim

[Dodane po edycji:]

a co do samego pytania - to niestety takie leczenie trwa najczęściej do końca życia, choć objawy w sensie stricte natręctw mogą minąć szybciej

przez Misiek_NL 14 wrz 2010, 23:27
luciana napisał(a):Moja psychoterapeutka kazała mi sie nie bać kiedy nadchodzi jakaś myśl,obsesja. Nauczyłam się z nią walczyć (ale w sesie poddaje ci się myślo) Przkład: kiedy miałam depresje jak więszkość bałam się ze to schozfrenia napadało mnie to w koło więc zaczełam się z tym mierzyć tak -moje myślenie- "przecież nie mam shozofreni bo osoby chore najczęściej nie czują lęku a ja go czuje i to bardzo, pozatym jak już mam ją mieć to nawet lepiej bo bede szczęśliwa więc chodź chorobo objaw sie u mnie pokaż co potrafisz" do dziś nie pyszła :))).

A co proponujesz w natrętnych myślach o np. tętniaku albo guzie w mózgu... mam sobie pomyśleć a to najwyżej mam guza w mózgu i najwyżej umre ??
Misiek_NL

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg