Psychoanaliza w NN

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Psychoanaliza w NN

przez Tucan 21 gru 2015, 17:40
Witam! Mam jak większość z was NN , ale to szczegół. Bardzo interesuję się psychologią , a najbardziej psychoanalizą. Sam osobiście zgadzam się ze słowami Zygmunta Freuda : "Podstawowym zadaniem psychoanalizy jest – uważał Freud – likwidowanie złudzeń panujących w życiu indywiduum ludzkiego oraz uświadamianie tych treści psychicznych, które za sprawą traum czy wychowania zostały wyparte do nieświadomości, stając się zarzewiem konfliktów w obrębie instancji życia psychicznego i wywołując tym samym stan niepogodzenia człowieka z samym sobą – stan rozszczepienia nerwicowego. Freud postulował, by psychoanaliza stała się metodą likwidowania związanego z wyparciem cierpienia neurotycznego oraz nonsensownej destruktywności natręctwa powtarzania. W ten sposób – jak twierdził – człowiek będzie się mógł stać „panem we własnym domu” , lecz chodząc do kilku psychologów nigdy nie zastosowano u mnie tej metody. I mam pytanie do was , czy mieliście stosowaną tą metodę , a jeśli nie to dlaczego ta metoda leczenia zaburzeń jest niepopularna? W leczeniu zaburzeń kluczową rolę odgrywa świadomość znania swoich dramatycznych przeżyć.Więc ...