Kto pokonał nerwicę natręctw myślowych?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez Sabka 23 wrz 2014, 17:18
Miałam okropną, zaawansowaną nerwicę natręctw myślowych. Okropne myśli i obrazy pojawiały się w mojej głowie na okrągło. Męczyłam się strasznie, bolała mnie głowa, oczy, często się gryzłam i drapałam ze złości, chciało mi się też wymiotować, chudłam. Nie mógł mi pomóc żaden psycholog ani psychiatra, może nie trafiłam po prostu na właściwego, dobrego lekarza :/ Miałam chodzić na terapię, ale kiedy dowiedziałam się, że każda godzina ma kosztować 100 zł zrezygnowałam- przez całe spotkania myślałabym tylko o tym, że tracę kupę pieniędzy :P Pomógł mi pewien ksiądz ;P Tak- po prostu zwykły ksiądz. Kilka szczerych rozmów i zaleceń :P Uwierzyłam, że to nie moja wina, że to co pojawia się w mojej głowie nie jest moje i z całej siły zaczęłam to olewać. Kiedy jakiś obraz pojawił się w mojej głowie- zamiast odganiać go, potrząsać głową i zaciskać pięści, zaczęłam się uśmiechać i przyjmowałam go ze spokojem. Zachowywałam spokój i to mnie uratowało. Kilka razy to wracało, można powiedzieć, że ze zdwojoną siłą, ale na szczęście udawało mi się znowu to olać. :D Zaczęłam więcej myśleć o pozytywnych sprawach, skupiałam się na tym co dobrego mogę dzisiaj zrobić. Teraz po natręctwach ani śladu :D Zapomniałam już jak to jest. Polecam wszystkim taką formę terapii ;)

przez rikuhod 24 wrz 2014, 15:01
Sabka, to dobra rada :D im bardziej walczysz z natręctwami i starasz się je od siebie odrzucić tym uderzają dwa razy mocniej x_x
zamiast tego lepiej dać im przejść wtedy przestaną dręczyć : )

przez beladin 24 wrz 2014, 15:15
Mi pomogło zrozumienie dlaczego się pojawiają.
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez adel 24 wrz 2014, 15:29
Mam tak jak beladin,
I'm toxic...

przez xxdaisyxx 24 wrz 2014, 15:49
Chciałabym dotrzeć do tego od czego pojawiają się moje myśli... Czuje, że by mi to pomogło. Ale jakoś z psychologiem nie potrafimy do tego dojść :bezradny: i obawiam się, że to się nie zmieni. Albo jestem tak beznadziejnym przypadkiem, albo musze szukać dalej innego terapeuty :zonk:.

przez ladywind 28 wrz 2014, 13:27
ja wiem skad sie biora i co jest ich powodem, lecz ta wiedza w niczym mi nie pomaga, bo one sa silniejsze i tylko leki mogłyby mi pomóc, tylko narazie nie działaja jeszcze i to mnie smuci :(
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez marianna.g 12 lis 2014, 10:02
Czy jest tu ktoś kto sam bez leków/terapeuty poradził sobie z natręctwami?
szczególnie polecam: blue-grass.pl

przez Tukaszwili 13 lis 2014, 09:07
Kurde, mnie też dopadły ostatnio natręctwa myślowe
Dotyczą głównie jakiś chorych jazd związanych z opętaniem itp.. Co jakiś czas mam tymczasowe nawroty tego gówna i właśnie teraz powróciły. Ciekawe, że uaktywniają się dopiero, kiedy mam iść spać. Od dwóch dni sypiam kiepsko, a jak już zasne to mam chore sny i budzę się przerażony. A pracować muszę cały dzień pod kompem, co nasila wyczerpanie. Pewnie moje jazdy mają związek ze stresem w robocie. Zajmuje się hr'em, więc stresówka ma miejsce czasem. Wcześniej zmagałem się z zaburzeniami lękowymi, ale zwiazaynymi z hipochondrią. Wiem, że moje urojenia i natręctwa za pare dni znikną, ale czekanie aż po prostu umysł się wyciszy będzie mnie kosztować pare dni męki :( dobrze, że już niedługo weekend...

przez nerwosol-men 27 gru 2014, 23:28
leki z natrętnymi myślami bardziej pomogły niż terapia w moim przypadku , plus udało mi się odsuwać je jakoś na bok
Załóż wy­god­ne bu­ty, bo masz do przejścia całe życie... Obrazek

http://www.poomoc.pl

przez wiejskifilozof 28 gru 2014, 10:42
Ja nie pokonałem i chyba nie pokonam.Teraz zaczynam myśleć o ręczniku-różowym.

Sortuj wg