Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak walcze z nerwica?-analizując przyczyny


miller

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Od kilku lat zmagam sie z nerwica natręctw-konkretnie męczą mnie myśli bluźniercze pojawiające sie w odniesieniu do osób, rzeczy, koncepcji, idei dla mnie ważnych. Od członków rodziny począwszy a na wyposażeniu fikcyjnych bohaterów z gier komputerowych zakończywszy. Jednym z najlespzych sposobów walki z nerwicą stała sie analiza ich przyczyn. Nie będę sie teraz rozwodził nad ich wymienianiem - choćby w internecie istnienje wiele stron na ten temat. Mi ten sposób o tyle pomógł że zdałem sobie sprawę, że moje problemy są przyczyna zaburzeń psychicznych/biologicznych a nie wyrazem wolnej woli w stosunku osób i rzeczy mi ważnych. Dzieki temu uzyskałem względny spokój wewnętrzny i mogę cieszyć się życiem i swoimi pasjami... ktore kiedyś były mi burzone przez nerwic natręctw. Jakie są wasze doświadczenia w kwestii uświadomienia sobie przyczyn nerwicy natręctw jako sposobu ich wyleczenia/złagodzenia

pozdr.

mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystałem z pomocy terapeuty. Czytałem książki z psychologii i neurologii i w ten sposób stopniowo poznawałem mechanikę życia psychicznego i genezy różnego rodzaju zaburzeń. Przyznaje, że z czasem zaczął mnie temat sam w sobie fascynować :) tzn. psychologia... Teraz kiedy odczuwam, że nerwica wraca (zdarza sie to w momentach depresyjnych) tłumaczę sobie ponownie czemu mnie dotyka, łatwiej mi natręctwa ignorować i efekt dyskomfortu nerwicowego słabnie. Jednak przyznaje, że chciałbym skorzystać z pomocy lakarza, zwłaszcza psychiatry (leki) bo czuję sie juz dość zmęczony nawet tą autoterapią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×