Realistyczne natrętne myśli

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Realistyczne natrętne myśli

przez gość123456789 22 lip 2009, 21:25
Witam. Jak chyba każdy na tym forum, mam natrętne myśli. Na samym początku myslałem że jestem/będę opętany. I cholernie się tego bałem. I nagle bach! przychodzą myśli, a ja nie czuję strachu. I wtedy przychodzi kolejna myśl o tym, że skoro nie czuję strachu, to naprawdę tak jest, tzn jestem opętany, wręcz tego chcę. Potem przychodziły myśli o tym, że jestem zły, jestem satanistą, sadystą z jakiegoś filmu, chcę iść do piekła. Ciągle wydawało mi się że tak jest, że taki jestem i nic nie może tego zmienić. Potem pojawiły się myśli o tym, że muszę zostać księdzem. Chwila spokoju i znów- myśli o tym, że jestem satanista. Takie błędne koło. Wydaje mi się, że w nocy przyjdzie do mnie nie wiadomo co a co gorsza, że ja tego chcę. Nie lubię chodzić spać ( no właśnie-nie boję się, tylko nie lubię. Dlaczego zanikł ten strach?). Tak jak kiedyś chciałem się tego wszystkiego nie bać, tak teraz wręcz tego chcę, bo uważam to za rekację normalną. Każdy czyn analizuję i sprawdzam, czy był dobry czy zły. Prosze, pomóżcie mi...

PS:Proszę o w miarę szybką odpowiedź, bo zbliża się noc ;/
PS2:Nie wiem czy to ważne, ale od pewnego czasu przed zaśnięciem wyobrażam sobie szklaną ścianę, którą odbijam te wszystkie myśli nie analizując ich. Po drugiej stronie ściany jestem bezpieczny. I wtedy o dziwo czuję się....lepiej...

Re: Realistyczne natrętne myśli

przez vanderlei 22 lip 2009, 22:04
w wiekszości przypadków występuje lęk ale nie we wszystkich wystarczy że jest krytycyzm. który u ciebie występuje. nn nie może sie przerodzic w żadna psychoze.pozdrawiam
vanderlei

przez curly-joey 22 lip 2009, 22:06
Ja kiedyś strasznie się bałam spać albo przebywac sama w pokoju,bo też się bałam,że mnie coś opęta,czyha tuz za moimi plecami.W snach miałam schizy,że nachodzi mnie szatan :twisted: często miałam paraliż senny.Za pierwszym razem serrio myślałam,że to szatan mnie naszedł i to już ten sądny dzień :shock:
a teraz jakby lęk zmalał i wszystko mi jedno.I tak mam koszmary,ale podchodze do tego :a niech się dzieje co chce....
W sumie jaka tu porada dla Ciebie.Mam podobnie,ale nie miałąm myśli,zeby wstąpić do zakonu :smile: Jestem raczej dalej od koscioła.Modlę się do Boga,ale na msze nie chodzę...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Adaś2222 27 lip 2009, 22:52
Z tym ostatnio też mam dużo myśli, przestałem brać leki i właśnie to są skutki, dzisiaj jest pierwszy dzień kiedy kolejny raz zacząłem leczenie...

przez imperio 06 sie 2009, 12:57
witam!
Gość123456789:"Każdy czyn analizuję i sprawdzam, czy był dobry czy zły. ..." -
To zupełnie jak u mnie, tylko, że to dodatkowo wywołuje u mnie lęk. Na szczęście mówię wtedy sobie:" co mnie to obchodzi, P****To:)".

Od pewnego czasu (rok) sam mam natrętne myśli dot. religii..,bycia księdzem:O,że jestem szarlatanem lub gejem. Zdałem sobie sprawę, iż nie ma to w żadnym stopniu pokrycia w rzeczywistości, choć..niestety, zawsze pozostaje to "minimalne" - "a może jednak..jestem":( :/.
Dlatego najlepiej, blokować takie myśli już w zarodku.
W pokonaniu tego -blokowaniu tych natrętnych myśli mogą pomóc materiały do pobrania na stronie: www.bezfobii.blogspot.com (http://rapidshare.com/files/203179673/0.12.pdf).- wiem, jest to na napisane przeciwko fobii społecznej, ale myślę ze to powinno pomóc (mi pomaga).

Sortuj wg