Neuroobrazowanie, a zaburzenia psychiczne.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Lord Kapucyn 04 mar 2016, 21:21
No właśnie, czy ktoś z Was miał wykonywane badania z użyciem technik neuroobrazowania obrazujące strukturę anatomiczną mózgu (TK, MRI) oraz jego czynność/funkcjonalność (fMRI, SPECT, PET)? Czy zostały Wam zlecone przez lekarza czy wykonywaliście je prywatnie na własną rękę? Jak wpłynęły na diagnozę, przebieg leczenia? Jaka patologia w obrębie mózgu została z ich pomocą ujawniona (jeżeli w ogóle jakakolwiek)?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Lord Kapucyn 05 mar 2016, 01:06
Nie no, nie wyrywajcie się tak do odpowiedzi bo zabraknie miejsca na serwerze. :lol:
W 1st TK wyszły mi ogniska hipodensyjne(niedokrwienne) o stosunkowo niedużej średnicy w strukturach głębokich lewej półkuli mózgowej.
1st MRI potwierdziło 1st TK.
W 2nd TK uogólniony, umiarkowany zanik korowo-podkorowy OUN/mózgu.
W 2nd MRI atrofia (zanik) płatów czołowych obu półkul mózgowych.
Poza tematem-
W EEG patologiczna aktywność fal mózgowych w rejonie odprowadzeń obu zakrętów obręczy.
A co z tego wszystkiego wynika? A uj wynika za przeproszeniem.

Abstrahując od neuroobrazowania jak robiliście jakieś nietypowe badania hormonalne, genetyczne itp. to też możecie się podzielić.

Moderator/ R2 - D2

przez elo 05 mar 2016, 08:41
no mi w psychuszce tylko tk z kontrastem trzasneli ale to dlatego ze przy eeg ladny rozkurw wyszedl i rzecz jasna nie rozpatrywali tego pod katem zaburzen psychicznych tylko dorzucili mi nowa diagnoze funfunfun

(musze wypisu poszukac bo nie pamietam)
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mark123 05 mar 2016, 10:26
U mnie w dzieciństwie neurolog po badaniu EEG stwierdził uszkodzenie centralnego układu nerwowego. Kilka lat temu miałem znowu EEG i neurolog powiedział, że wszystko w porządku (na opisie było "zapis średnionapięciowy z przewagą szybkiej czynności beta, w zapisie bardzo duża ilość artefaktów, pacjent niespokojny"). Na MR (niedokończonym chyba, bo jedną z sekwencji przerwano z powodu bardzo silnych artefaktów) wyszły drobne obszary niedokrwienne. Neurolog powiedział, że to wiele ludzi ma i że wszystko w porządku. Natomiast psycholog powiedział, że te obszary niedokrwienne mogą przyczyniać się do niektórych moich problemów (neurologowi powiedziałem tylko o niewielkiej części moich problemów)
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez depresja24h 05 mar 2016, 14:34
Mialam robiony 3 lata temu TK i EEG. Wyszlo niby ok. Chcialam teraz zrobic RM i mialam umowiona kilka dni temu wizyte do neurologa. Po wstaniu i zjedzeniu sniadania stwierdzilam ze nie mam sil tam isc. I wrocilam do lozka. Teraz tez czuje sie zle. Szkoda bo czekalam jakis czas i jeszcze bylam po skierowanie.

przez joaszka 05 mar 2016, 21:57
Ja mam świeżo zrobione w psychuszce:
-TK - nieprawidłowo zbudowane komory mózgu, asymetryczne (w sumie to nic takiego moim zdaniem)
- EEG - rpzpierdol + czynność napadowa.

Za tydzień mam konsultację neurologiczną po skierowaniu od psychiatry.
joaszka

przez Psychopharm 06 mar 2016, 11:51
Moim zdaniem badania obrazowania są zbędne u około 95% z zaburzeniami psychicznymi (szkoda czasu, ew. kasy i przyjęcia dawki promieniowania). Ale u tych 5% ujawnione choroby typu mocne niedokrwienia, tętniaki, zmiany patologiczne typu guzy mają kluczową wartość diagnostyczną i ew. późniejszego leczenia. Tylko skąd wiadomo co leży u podstaw zaburzeń? To ukaże właśnie obrazowanie, ale w przypadku zaburzeń morfologicznych moim zdaniem objawy są inne, mocniejsze, dochodzą do tego np. bóle głowy itp.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Lord Kapucyn 06 mar 2016, 17:16
Psychopharm napisał(a):Moim zdaniem badania obrazowania są zbędne u około 95% z zaburzeniami psychicznymi (szkoda czasu, ew. kasy i przyjęcia dawki promieniowania). Ale u tych 5% ujawnione choroby typu mocne niedokrwienia, tętniaki, zmiany patologiczne typu guzy mają kluczową wartość diagnostyczną i ew. późniejszego leczenia. Tylko skąd wiadomo co leży u podstaw zaburzeń? To ukaże właśnie obrazowanie, ale w przypadku zaburzeń morfologicznych moim zdaniem objawy są inne, mocniejsze, dochodzą do tego np. bóle głowy itp.

Czyli 95% to nie wiem, ale pewnie co do większości masz rację. Najważniejsze są czynniki ekonomiczne oraz wykluczenie błędów jatropatogennych (pośrednie podsycanie "wkrętów" neurotyków/ hipochondryków- "Olaboga, jak mi doktór zlecił tyle badań skomplikowanych to muszę być ciężko chory, on coś wie, podejrzewa, lecimy do doktóra googla". Co do zmian morfologicznych/ zmian w strukturze anatomicznej mózgu to tak jak piszesz, dla większości psychobubli mają one drugorzędne znaczenie. Ważniejsze są zmiany czynnościowe/fizjologiczne, wykrywane przy pomocy fMRI, SPECT itp.

Moderator/ R2 - D2

przez joaszka 06 mar 2016, 21:11
Ja bym chciała mieć zrobione PET, czytałam sporo o nim, nawet się o nim uczyłam na biofizyce, strasznie się tym badanie jaram xD
joaszka

przez Lord Kapucyn 06 mar 2016, 21:12
Bagatela 5000zł, wyskakuj z hajsu, wyciągnij z rękawa i masz. :D

Moderator/ R2 - D2

przez joaszka 07 mar 2016, 18:58
A słyszał ktoś kiedyś o polekowej aktywności napadowej w EEG?
Psychiatra zasugerowała mi, że u mnie może być to to. Ktoś coś?
joaszka

przez joaszka 07 mar 2016, 19:19
Myślałam,że jak biorę normotymiki, to takiej aktywności tym bardziej nie będzie xD
joaszka

przez joaszka 14 mar 2016, 22:08
Nooo więc byłam u neurologa na konsultacji - psychiatra skierowała mnie do niej z moimi wynikami EEG (wymieszane, niezróżnicowane fale alfa i beta, ogniska napadowe) i CT (asymetria i poszerzone komory). No i chuuj xD Nic. Gdy jakkolwiek próbowałam zapytać o moje wyniki, mówiła: ,,leczymy pacjenta, nie wyniki". Ciągle pytała o moje omdlenie, które pojawiło się raz i kazała mi mierzyć ciśnienie.
Feedback dla psychiatry: do dalszego leczenia neurologicznego, badać RR, zrobić raz jeszcze EEG, zrobić MRI, EKG, badania podstawowe.

Mój wniosek: pani doktor nie wiedziała raczej, że wyniki mojego neuroobrazowania można było połączyć z diagnozą ChAD, nie wiedziała za bardzo, co powiedzieć zwrotnie mojej psychiatrze. Sranie w banie i stracone 3h życia, które mogłam spędzić na fapowaniu pod zdjęcia Krysten Ritter, pozdrawiam.
joaszka

przez Lord Kapucyn 14 mar 2016, 22:12
pani doktor nie wiedziała raczej, że wyniki mojego neuroobrazowania można było połączyć z diagnozą ChAD, nie wiedziała za bardzo, co powiedzieć zwrotnie mojej psychiatrze. Sranie w banie i stracone 3h życia, które mogłam spędzić na fapowaniu pod zdjęcia Krysten Ritter

+1, ale fapowanie bym zmienił na cssshowanie, trzymajmy się faktów. :lol:

Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg