leki do nauk

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

leki do nauk

przez stx 16 cze 2013, 11:03
witam, potrzebuje jakiegoś leku który pomoże mi się zmobilizować, skoncentrować, pamiętać itd.

dobrze by było gdyby działał odczuwalnie po jakimś niedługim czasie, a po skończeniu stosowania żeby nie było nagłego zejścia

najlepiej jakiś bezpieczny i nie uzależniający. może być na recepte, chyba jakoś sobie załatwie

PS. może NOOPEPT?
stx

leki do nauk

przez CórkaNocy 16 cze 2013, 11:23
stx, piracetam taki najbardziej podstawowy lek nootropowy, ale mnie on nie pomógł. Chociaż warto na początek spróbować a nie pchać się w mocniejsze nootropy czy metylofenidat. Piracetam dostanie się bez problemu, nawet od lekarza rodzinnego.
CórkaNocy

leki do nauk

przez stx 16 cze 2013, 11:33
A jaką dawke piracetamu brałaś?
stx

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

leki do nauk

przez CórkaNocy 16 cze 2013, 11:57
stx, różne dawki: 1200 mg, 1800 mg, 2400 mg. I na żadnej nie czułam różnicy. Nie było lepiej niż przed braniem i po odstawieniu nie odczułam różnicy w funkcjach poznawczych. Ale są ludzie, którym ten lek pomaga.
CórkaNocy

leki do nauk

przez stx 16 cze 2013, 12:21
Mógłbym spróbować, ale mam w sumie mało czasu i wolałbym coś co raczej pomoże
stx

leki do nauk

przez coccinella 16 cze 2013, 12:32
Szukasz złotego środka? Nie ma nic takiego, niestety :) Nic nagle nie sprawi, że nauka będzie dla Ciebie prosta i przyswoisz cały materiał. No chyba, że amfa ;)
Nie chce mi się.

leki do nauk

przez stx 16 cze 2013, 12:37
amfe też w sumie mógłbym mieć ale to raczej na dłuższy okres czasu nie podziała :twisted:
stx

leki do nauk

przez Ferdynand k 16 cze 2013, 12:44
dużo tego
tianeptyna chroni neurony przy niedotlenieniu
piracetam pramiracetam aniracetam winpocetyna usprawnia mikrokrążenie w mózgu i reakcji
glukozy z tlenem
amitryptylina jako jedyny tlpd powoduje rozwój neuronów tworzenie wiązań między nimi
modafinil selegilina metylofenidat bupropion amfetamina powodują stymulację brak poczucia zmęczenia
i poprawę koncentracji
Naczelny Użyszkodnik

leki do nauk

przez stx 16 cze 2013, 13:03
A czy któryś z tych leków pomoże się troszke zmotywować do nauki?
stx

leki do nauk

przez CórkaNocy 16 cze 2013, 13:30
stx, metylofenidat jest takim lekiem, który może cię ''pokopać'' szybciej, bo te wszystkie racetamy mają to do siebie, że wkręcają się długo i nierzadko efekt jest mało zauważalny. Tianeptynę też brałam, to lek na depresję jest, miałam minimalnie lepszą koncentrację po niej, ale pamięć taka sama. Bupropion biorę teraz, też lek na depresję i poprawił trochę moją koncentrację i pamięć, ale do niego potrzeba trochę czasu. Selegilina miewa interakcje z innymi lekami. A jeśli chodzi o szybszy efekt i motywację to metylofenidat i modanifil, tylko w Polsce przez lekarza to ciężko.
CórkaNocy

leki do nauk

przez *Wiola* 16 cze 2013, 13:56
Ej ludzie bez jaj :evil: :evil: :evil:
Nie popadajmy w paranoję., To jeszcze dzieciak , który się uczy a Wy mu tu z takim kalibrem wyjeżdżacie :evil:

stx, Ruch na świeżym powietrzu, dobra wartościowa dieta , ewentualnie suplementy typu żeń szeń,
http://luskiewnik.strefa.pl/psychostymulantia/p5.htm
Moderator

leki do nauk

przez CórkaNocy 16 cze 2013, 15:02
no tak. Jak ja chodziłam do szkoły to w ogóle nie wiedziałam o tym co to jest metylofenidat i nigdy nie miałam w ustach żadnego nootropa. W problemach z myśleniem pomagały mi zwykłe antydepresanty. Z czasem zrobiło się gorzej. Jeśli ktoś będąc jeszcze w liceum zacznie brać takie rzeczy to co będzie przed maturą? a co na studiach? czym wtedy się człowiek będzie ratować? i wg mnie to troszkę taka droga donikąd, bo jeśli ktoś nie ma potencjału, to olimpijczykiem nie będzie, a do ''zwykłej'' nauki wystarczą często suplementy, guarana, yerba mate, ewentualnie energetyki.
CórkaNocy

leki do nauk

przez *Wiola* 16 cze 2013, 15:05
Bezimienna123, Dokładnie , to miałam na myśli :uklon:
Moderator

leki do nauk

przez stx 16 cze 2013, 17:11
Jade na tych suplach już od dawna no i sumie efekt jest prawie żaden

chciałbym się dobrze uczyć, tzn normalnie tak jak inni, ale co z tego skoro na lekcji nie potrafie się skupić dłużej niż pół minuty
stx

Sortuj wg