nikotyna na dopaminę?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

nikotyna na dopaminę?

przez mvp95 20 gru 2012, 13:42
Witam. Jakiś czas temu czytając na necie X wątek o depresji dowiedziałem się że podobno długotrwałe palenie papierosów podnosi poziom dopaminy w mózgu. I właśnie wpadłem na taki wspaniały pomysł żeby kupić sobie takie tabletki na rzucenie palenia zawierające nikotynę, typu niquitin czy coś... Co o tym myślicie? Obecnie jestem na 300mg Wenlafaksyny i jest lekka poprawa tzn. zmniejszyła się troche ta senność i zmęczenie ale dalej nic nie daje mi przyjemności i ogólnie mówiąc nie chce mi się żyć. W przyszłym tygodniu idę do lekarza i postaram się go namówić na dołączenie do zestawu Wellbutrinu, ale jak nie dam rady to chyba zaczne stosować własne "metody leczenia" bo nic mi innego nie pozostaje. Jak myślicie czy będzie to skuteczne w rozwiązaniu mojego problemu? Pozdrawiam
mvp95

nikotyna na dopaminę?

przez Kalebx3 20 gru 2012, 15:09
mvp 95 ,
skończy się tak ,że tylko dodatkowo uzależnisz się od nikotyny. Gdyby ona była taka niezwykle dobra , już dawno by tym leczyli depresję i nie tylko depresję . Ameryki ponownie nie odkryjesz. Jest wiele innych leków podnoszących poziom dopaminy ,stokroć lepszych od nikotyny.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

nikotyna na dopaminę?

przez nieboszczyk 20 gru 2012, 15:17
właśnie uzależnisz się od nikotyny a wtedy cały zapas dopaminy sie u ciebie wyczerpie i jakość twojego życia sięgnie dna.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

nikotyna na dopaminę?

przez Siding Spring 20 gru 2012, 15:26
nikotyna dobra sprawa. dziala na rozne rzeczy w mozgu i zwykle stymuluje. Od czasu do czasu mozna zapalic sobie fajka np co 3 godziny;p

nikotyna na dopaminę?

przez QueenForever 20 gru 2012, 15:42
Nikotyna działa w samym centrum dopaminowej orgii-układzie nagrody,ale to nie jedyny zakres jej oddziaływania.W UK badają przydatność nikotyny m.in. w leczeniu atypowej depresji i schizofrenii z objawami negatywnymi.
QueenForever

nikotyna na dopaminę?

przez uzytkownik 20 gru 2012, 15:44
U mnie nikotyna wywołuje "podstany" lękowe lub je potęguje jeśli je mam. Np. wieczorkiem do piwka sobie zapale, to lipa niestety. I zaburza sen oprócz tego.
To samo z marihuaną. Też niezłe jazdy miałem po niej - kilka razy raptem paliłem (pewnie dlatego, że gówno jest obecne na rynku i nie ma nad tym kontroli). Także niestety - dla lękowców obie rzeczy raczej niewskazane.
uzytkownik

nikotyna na dopaminę?

przez *Wiola* 20 gru 2012, 15:57
Z tego co mi kiedyś jakiś lekarz tłumaczył, to jest to tylko chwilowy wyrzut w trakcie palenia, natomiast później poziom nawet spada, więc raczej gra niewarta świeczki.
Moderator

nikotyna na dopaminę?

przez uzytkownik 20 gru 2012, 15:59
Tak, ale powoduje długotrwały wyrzut adrenaliny, co powoduje zaburzenia snu.
uzytkownik

nikotyna na dopaminę?

przez Michuj 20 gru 2012, 16:25
JAram 2 paki szlugów dziennie i nie czuję jakiegoś zbawiennego działania na dopaminę.
Loża szyderców

nikotyna na dopaminę?

przez Siding Spring 20 gru 2012, 16:54
sporo dopaminki po 2 pakach hehe;p

nikotyna na dopaminę?

przez mvp95 20 gru 2012, 16:56
może nie masz problemu z dopaminą to nie czujesz... ja chyba jednak spróbuje jak nie dostane Wellbutrinu.
mvp95

nikotyna na dopaminę?

przez QueenForever 20 gru 2012, 18:08
Działanie dopaminergiczne wszelkich używek szybko się nomen omen wypala,po pewnym czasie nie palisz dla dopaminowej nagrody tylko po to by nie czuć bólu ciągu abstynencyjnego.
QueenForever

nikotyna na dopaminę?

przez Michuj 20 gru 2012, 18:33
Zastanawiam się, czy nie zrobić sobie kilkumiesięcznej przerwy od kofeiny. Kiedyś zajebiście działała rano, miłe pobudzenie i tak stawiałą na nogi z samego rana.
Może po dłuższej przerwie działanie było by podobne co kiedyś?
Loża szyderców

nikotyna na dopaminę?

przez mvp95 22 gru 2012, 15:32
a ja mam jeszcze takie pytanie - jak to jest z tym działaniem neuroleptyków na depresje? przecież z tego co wiem to przyczyną schizofreni jest właśnie za duży poziom dopaminy więc te leki mają pewnie za zadanie zmniejszać jej poziom a nie zwiększać prawda? I jeszcze jedno - jakie leki jeszcze podnoszą dosyć dobrze poziom dopaminy w mózgu? tylko nie piszcie o amfetaminie tylko o takich które mógłby mi przepisać lekarz. Z góry dzięki
mvp95

Sortuj wg