Różnica pomiędzy relanium z clonazepamem

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Różnica pomiędzy relanium z clonazepamem

przez RafQ 22 lip 2010, 21:54
Gdyby nie benzo to prawdopodobnie też nie dałbym sobie rady i dawno pierd...ął bym sobie w łeb.Bez tego miałem tak potworne lęki i niepokój że nie mogłem z domu wyść.Dzięki nim znalazłem pracę i jakoś funkcjonuje.Odtrucie z clona jest ciężkie ale do zniesienia.Zejście z 1mg dobowo do zera zajęło mi 3 tygodnie a objawy odstawienne trwaly jeszcze tydzień po czym ustąpiły.
I co z tego że odstawiłem jak wszystkie moje objawy sprzed zażywania tych specyfików wróciły a mój dzień wyglądał następująco: pobudka o 13:00,praca od 14:00-21:00 a potem mianseryna na dobry sen i tak wkólko.Nigdzie nie wychodziłem,byłem non stop odrealniony oraz nie mogłem usiedzieć w miejscu bo objawy niepokoju i nerwowości były tak silne.
Po 2 miesiącach takiej wegetacji wróciłem tyle że do alprazolamu.Zażywam go do dziś ale zauważyłem że tolerancja rośnie.Nie wiem czy w lecie jestem w stanie odstawić (upały+objawy odstawienne czyli koszmar na maksa) ale w zimie na pewno spróbuje zejść jak najniżej aby organizm troche się odzwyczaił.Potem oczywiście do niego wróce ale po przerwie 2-3 mies. nawet niskie dawki będą dobrze działały.No chyba że w tym czasie znajdzie się jakiś cudowny lek który zastąpi mi benzo ;) .

Zerknij na ten nowoczesny lek może on by mógł coś zdziałać

http://leki-informacje.pl/indeks,show,1,478,lyrica.html

Chwile temu interesowałem się nim ale żaden z 4 lekarzy psychiatrów których się pytałem nigdy o nim nie słyszał (i zbytnio ich to nie interesowało jak próbowałem wyjaśnić) juz nie wspomne że o wypisaniu recepty nie mogło być mowy bo to oczywiste.
RafQ

przez zdesper 22 lip 2010, 21:58
Jak dla mnie dzialanie lyricy w niczym nie przypomina dzialania benzo.Bardziej porownalbym dzialanie tego leku do kwasu walproinowego min depakine czy convulex:P.Hm.. wlasciwie to nie widze zadnej roznicy:P
zdesper

przez cytrynka84 22 lip 2010, 22:18
Wazne,ze sie nie gniewasz,ze tak chlapnelam,ale to glownie z zatroskania,zebysmytak samo ja ,Ty jak wszyscy inni czytajacy to,nie wpakowali w to bagno,nie powinnam generalizowac.Kazdy jest inny,na kazdego dziala co innego,kazdy tez leczy sie na cos innego,jest dosc duzo rodzajow nerwicy depresji,wiem o tym nie od dzis,a popelniam takie gafy,no trudno zdarza sie
Odpisalam na Twojego priva.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez RafQ 22 lip 2010, 22:18
zdesper napisał(a):Jak dla mnie dzialanie lyricy w niczym nie przypomina dzialania benzo.Bardziej porownalbym dzialanie tego leku do kwasu walproinowego min depakine czy convulex:P.Hm.. wlasciwie to nie widze zadnej roznicy:P

Tak ale zauważ że lek swoje działanie przeciwlękowe zawdzięcza oddziaływaniem na GABA (podobnie jak benzo) z tym że lek ten nie uzależnia.Na stany lękowe zażywa go jedna z naszych forumowiczek i bardzo sobie ten lek chwaliła (lek dopuszczony do stosowania w psychiatrii w Niemczech,u nas oczywiście NIE!).Polecam prześledzić wątek o tym leku na forum oraz forach zagranicznych.
Drugie zastosowanie leku to leczenie bólu neuropatycznego.
Sorry ale chyba za dużo o nim nie czytałeś :P .
RafQ

przez zdesper 22 lip 2010, 22:20
Wystarczy ze go bralem:)

a jezeli chodzi o dzialanie pregabaliny na gaba to nie jest ono takie same jak w przypadku benzo.Rozni sie dzialaniem na inne podreceptory i ta roznica powoduje że lek ten dziala inaczej niz benzo:). Co ja będe pisal.Wystarczy spróbować samemu ;) .

lyrica faktycznie jest droga ale w obrocie jest tez gabapentinum ktore dzialaniem praktycznie nie odbiega od pregabaliny.

Juz wiem jak opisac dzialanie lyricy:"Moc Depakiny RAZY 3"..:P
zdesper

przez RafQ 22 lip 2010, 22:49
Wow zdesper nie miałem pojęcia że go brałeś :shock: .W takim razie zwracam honor... :oops:
RafQ

przez zdesper 23 lip 2010, 00:34
czego to ja nie bralem... :-|
zdesper

przez L:) 31 lip 2010, 22:43
Ja po klonie miałem istny odlot, bajka, po przeżytym chwile wcześniej "zawale". Piękna faza, coś niesamowitego, potencjał uzależniający pojawił się od razu, ale jednak wiem że nie można i nie ruszam ;)
Po relanium luz, spać się chcę, generalnie przy klonie nie robi żadnego wrażenia.

Tak z perspektywy "doraźnej"
L:)

Różnica pomiędzy relanium z clonazepamem

przez socjopatia 09 mar 2014, 22:25
Brałam relanium przez około roku,uzależniłam się.Teraz biorę tylko effectin.
Mam niedługo prezentację, z którymi zawsze miałam problem, po prostu stres nie do opanowania.
Lekarz poradził mi żebym wzięła jednorazowo clonazepam.
Wcześniej na takie sytuacje brałam relanium (już po odstawieniu i nie wróciłam do niego,bo powiedziałam sobie,że to tylko jednorazowo i rzeczywiście,nie brałam więcej),ale to nic nie dawało, myślicie,że clonazepam da radę?
Jeśli ktoś miał podobną sytuację to jestem ciekawa waszych opinii.

Sortuj wg