Czym różnią sie leki przeciwdepresyjne od narkotyków?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Czym różnią sie leki przeciwdepresyjne od narkotyków?

przez basior 28 mar 2009, 19:23
chodzi mi o mechanizm ich działania,amfetamina działa podobnie jak lek przeciwdepresyjny o nazwie Welbutrin badz lek anorektyczny Meridia...heroina w zasadzie podobnie do Efectinu,,nawet objawy odstawienne leków przeciwdepresyjnych sa łudzaco podobne jesli nie takie same jak niektórych narkotyków....podajcie mi jakąs róznice fundamentalna i nie piszcie ze leki przeciwdepresyjne nie uzalezniaja bo to totalna bzdura co zreszta wiedza wszyscy ci którzy je musieli kiedys odstawiac...

[*EDIT*]

czytałem w internecie artykuł którego szukam od dłuzszego czasu bez powodzenia (chciałbym wam go pokazac na dowód tego co zaraz napisze w zwiazku z tym co tam przeczytałem) ze leki przeciwdepresyjne w ich mechanizmie działania nie róznia sie w istocie od działania niektórych narkotyków,różnica polega na tym(i to jest kwintesencja tego artykułu) ze człowiek stosujący narkotyki chce uciec od rzeczywistości w świat iluzji za pomoca własnie narkotyku zas człowiek stosujący leki przeciwdepresyjne chce do tej rzeczywistosci powrócic,,,,wniosek był taki ze leki przeciwdepresyjne i niektóre narkotyki w zasadzie nie róznia sie jesli chodzi o ich wpływ na ludzki mózg,róznica w ich "odbiorze" lezy w intencji osoby zarzywającej te substancje...

[*EDIT*]

basior napisał(a):chodzi mi o mechanizm ich działania,amfetamina działa podobnie jak lek przeciwdepresyjny o nazwie Welbutrin badz lek anorektyczny Meridia...heroina w zasadzie podobnie do Efectinu,,nawet objawy odstawienne leków przeciwdepresyjnych sa łudzaco podobne jesli nie takie same jak niektórych narkotyków....podajcie mi jakąs róznice fundamentalna i nie piszcie ze leki przeciwdepresyjne nie uzalezniaja bo to totalna bzdura co zreszta wiedza wszyscy ci którzy je musieli kiedys odstawiac...

[*EDIT*]

czytałem w internecie artykuł którego szukam od dłuzszego czasu bez powodzenia (chciałbym wam go pokazac na dowód tego co zaraz napisze ) ze leki przeciwdepresyjne w ich mechanizmie działania nie róznia sie w istocie od działania niektórych narkotyków,różnica polega na tym(i to jest kwintesencja tego artykułu) ze człowiek stosujący narkotyki chce uciec od rzeczywistości w świat iluzji za pomoca własnie narkotyku zas człowiek stosujący leki przeciwdepresyjne chce do tej rzeczywistosci powrócic,,,,wniosek był taki ze leki przeciwdepresyjne i niektóre narkotyki w zasadzie nie róznia sie jesli chodzi o ich wpływ na ludzki mózg,róznica w ich "odbiorze" lezy w intencji osoby zarzywającej te substancje...
basior

Re: Czym różnią sie leki przeciwdepresyjne od narkotyków?

przez gosia*** 28 mar 2009, 20:24
No to teraz dałeś mi dużo do myślenia.

przez basior 28 mar 2009, 21:50
ciągle szukam tego artykułu,jak znajde to napewno umieszcze link do niego na tej stronie
basior

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 29 mar 2009, 00:14
Wszystko rozbija się o dawkę...Np leki na ADHD to takie substancje jak amfa, tylko zrobione tak, że substancja uwalnia się powoli i w małej dawce. Leki stosowane na ADHD to stymulanty, skład taki jak w narkotykach, ale dużo mniejsze dawki. Jak weźmiesz jakiś lek antycholinergiczny w odpowiedniej dawce to Ci może pomóc, jak weźmiesz go za dużo to będziesz mieć halucynacje nie do odróżnienia od rzeczywistości. Wellbutrinu też raczej nie przedawkujesz, bo nie blokuje on wychwytu dopaminy za silno. A jak przedawkujesz SSRI to nie będzie to już zbyt przyjemne.
heroina w zasadzie podobnie do Efectinu
No z tym to dałeś/dałaś popalić :lol:
miko84

przez Katarzynka35 29 mar 2009, 01:11
Jak efectin podobny do heroiny???
Dzieki efectinowi pozbyłam się lęków, ale czasami czytając to forum mam wrażenie, że szybko się ich z powrotem nabawię... Piszecie takie rzeczy, że wlosy stają dęba, albo ja jestem jeszcze nieuświadomiona...
Ale też nie rozumiem waszych intencji:(
Po co straszyć innych? Mało jeszcze przeszlismy nerwów, lęków i stresów?
KOlejne nam nie sa potrzebne....:(

pozdrawiam
Kaatrzynka35

przez DEPRES 29 mar 2009, 01:55
basior napisał(a):chodzi mi o mechanizm ich działania,amfetamina działa podobnie jak lek przeciwdepresyjny o nazwie Welbutrin badz lek anorektyczny Meridia...heroina w zasadzie podobnie do Efectinu,,nawet objawy odstawienne leków przeciwdepresyjnych sa łudzaco podobne jesli nie takie same jak niektórych narkotyków....podajcie mi jakąs róznice fundamentalna i nie piszcie ze leki przeciwdepresyjne nie uzalezniaja bo to totalna bzdura co zreszta wiedza wszyscy ci którzy je musieli kiedys odstawiac...

[*EDIT*]

czytałem w internecie artykuł którego szukam od dłuzszego czasu bez powodzenia (chciałbym wam go pokazac na dowód tego co zaraz napisze w zwiazku z tym co tam przeczytałem) ze leki przeciwdepresyjne w ich mechanizmie działania nie róznia sie w istocie od działania niektórych narkotyków,różnica polega na tym(i to jest kwintesencja tego artykułu) ze człowiek stosujący narkotyki chce uciec od rzeczywistości w świat iluzji za pomoca własnie narkotyku zas człowiek stosujący leki przeciwdepresyjne chce do tej rzeczywistosci powrócic,,,,wniosek był taki ze leki przeciwdepresyjne i niektóre narkotyki w zasadzie nie róznia sie jesli chodzi o ich wpływ na ludzki mózg,róznica w ich "odbiorze" lezy w intencji osoby zarzywającej te substancje...

[*EDIT*]

[*EDIT*]

czytałem w internecie artykuł którego szukam od dłuzszego czasu bez powodzenia (chciałbym wam go pokazac na dowód tego co zaraz napisze ) ze leki przeciwdepresyjne w ich mechanizmie działania nie róznia sie w istocie od działania niektórych narkotyków,różnica polega na tym(i to jest kwintesencja tego artykułu) ze człowiek stosujący narkotyki chce uciec od rzeczywistości w świat iluzji za pomoca własnie narkotyku zas człowiek stosujący leki przeciwdepresyjne chce do tej rzeczywistosci powrócic,,,,wniosek był taki ze leki przeciwdepresyjne i niektóre narkotyki w zasadzie nie róznia sie jesli chodzi o ich wpływ na ludzki mózg,róznica w ich "odbiorze" lezy w intencji osoby zarzywającej te substancje...

No wlasnie ludzie po tropierscieniowcach marza aby wrocic do tego co bylo,do spokoju wewnetrzneg,stereotypowego,prymitywnego i do konsumpcji,tylko po co i w jakim celu???

przez miko84 29 mar 2009, 10:27
Katarzynka, nie przyjmuj do siebie wszystkiego co pisze się na forum :) Ludzie czasami coś wyczytają na necie i dzielą się później na forum, ale nie wszystko to musi być prawda, lub nie do końca jest tak jak piszą.
miko84

przez basior 29 mar 2009, 13:26
basior

przez moniczka81 29 mar 2009, 18:11
masakra ja biore paromerc lek antydepresyjny juz ponad rok,aż się boje odstawiania.Lekarka mi wmawiała że jest to lek bezpieczny i nie uzależniający,można go długo brać.Oj dało mi to teraz do myślenia....

przez miko84 29 mar 2009, 19:34
I co będziesz miała z tego myślenia? Odstawisz lek? A może zastosujesz "cudowną" suplementację podaną przez tego Pana? :mrgreen:
miko84

przez basior 30 mar 2009, 13:38
basior

przez Anna R. 02 kwi 2009, 13:16
Brałam i odstawiałam rozmaite leki antydepresyjne i nigdy, powtarzam nigdy, nie miałam żadnych objawów odstawiennych. Tyle jeśli chodzi o "narkotykopodobne" antydepresanty
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez moniczka81 02 kwi 2009, 15:40
basior a powiec ty mi czy brałeś albo bieżesz takie leki?

przez basior 02 kwi 2009, 15:58
brałem swego czasu Efectin,Fevarin i odstawiłem bo nie chciałem sie truc...czułem sie w trakcie ich krótkiego przyjmowania bardzo źle,zreszta jeszcze długo po zaprzestaniu ich stosowania nie mogłem dojśc do siebie... tak wiec jeśli ktoś pisze ze te leki nieuzależniają nie jest dla mnie wiarygodny bo objawy odstawienne były dla mnie gorsze niz sama depresja ...
basior

Sortuj wg