MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Babilon 27 paź 2012, 14:57
siostrawiatru: kurcze to niedobrze, że nie śpisz. Zolafren należy do neurolpetyków podobnie jak Perazin (rozumiem, że bierzesz 25-tki). Więc cała kupa neuroleptyków na noc to trochę dużo, a one w sumie nie mają działania stricte nasennego, tylko przeciwpsychotyczne, uspokajające. Nie wiem o co chodzi w Twoim niespaniu, czy nie przychodzi sen czy też nawiedzają Cię dręczące myśli, czy to są lęki czy natręctwa. Jakbym to wiedziała to może bym Ci coś prędzej pomogła. Ale sądze, że tona neuroleptyków nie załatwi sprawy, chyba że głównie natręctwa bądz jakaś agresja nie dają Ci spać. Mogę Ci powiedziec na pocieszenie że ja tez mam zwłaszcza w ostatnich czasach takie jazdy ze spaniem że szkoda mówić, żyję jak w grobie prawie. Choć ostatnio jak już pisałam tak sie zmobilizowałam przez tę cholerną bezpłodność do tego, że zeszłam i całkiem dobrze spałam na samej tylko 15mg Mirty. Jednak i to nie pomogło moim hormonom, więc planuje wypowiedziec wojnę tabletkom i rzucić to w diabły. Powiem Ci że mnie tak wymęczyła bezsenność w ostatnich czasach, że doszłam do tego, że paradoksalnie coraz mniej boje się tego jak będę się czuć jutro, a to jest połowa sukcesu w zasypianiu. Bo jakkolwiek będę się czuć, to i tak musze wytrzymać ,chocbym miała wielką ochotę nie wytrzymać, ale niby co mam zrobić, powiesić się? I ta oto terapia wstrząsowa, która doprowadziła mnie do samego dna bezsennosci, doprowadziła mnie do genialnego wniosku, że już wszystkie najgorsze noce w życiu mam ZALICZONE :D więc cokolwiek by nie było to i tak pikus, więc nie zamartwiam się , ze się nie wyspie, i dlatego łatwiej mi zasnąc. Jak mówi prof. Skalski z W-wy, a to święte słowa, głównym mechanizmem utrwalającym bezsennośc, jest LĘK PRZED BEZSENNOŚCIĄ, no bo jasne, ze pojawia sie silna presja, żeby w końcu do cholery choc 1 noc trochę odespać, a tu ciągle nic. I pozbycie się tego lęku to sądze, że nawet więcej niż 50% sukcesu. Kochana napisz mi co się dokładnie z Tobą dzieje jak nie spisz, co CIę dręczy, jaki to ma charakter. A jesli chcesz to mozesz mi dac maila i możemy prywatnie też pisać ze sobą.

przez agonista 27 paź 2012, 17:25
Neuroleptyki zwlaszcza klasyczne to niezbyt dobry pomysł na leczenie bezsennosci .Może lepiej juz cos z antydepresantów i przeciwhistaminowych .A przyczyna bezsenności bezpośrednią jest niepokoj graniczący z niemal fizycznym cierpieniem .To tak jak ból nie pozwala spać a przecież ból to tylko aktywność nuronów. Niby tak niewiela a tak dokucza.
obserwowany

przez siostrawiatru 27 paź 2012, 17:33
Wiem coś na temat bólu przez, który nie da się spać. Miewam tak silne migreny, że z bólu wymiotuję. Koszmar jakiś. Jak mnie złapie to 3 dni trzyma. A o spaniu to już w ogóle można zapomnieć.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Babilon 27 paź 2012, 17:37
siostrowiatru: Czekam na maila od CIebie :D

-- 27 paź 2012, 18:51 --

siostra wiatru:wysłałam CI maila

przez JużTuByłem 28 paź 2012, 10:48
Dorzuciłem wczoraj 30mg mirtazapiny i po pierwszej dawce odczułem różnice.U mnie genialnie działa na lęki.Mam nadzieję ,że nie będzie wzrastać tolerancja.

-- 28 paź 2012, 11:18 --

Zapomniałem dodać jednej rzeczy ;) Mam bardzooo wyraziste sny ;) Jak się obudziłem to przez chwile się zastanawiałem czy ta sytuacja czasem nie miała miejsca na prawde ;p
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Babilon 28 paź 2012, 12:19
Ja też po mircie miałam sny jak całe filmy, tak jak pisze w ulotce: barwne sny. A ile jadłeś, ze dorzuciłeś całe 30mg, może wystarczyło o 15mg zwiększyć.

przez JużTuByłem 28 paź 2012, 12:21
Zle się wyraziłem ;) Jadłem 15mg a wczoraj dorzuciłem następne 15 mg ;)
Rośnie w siłę"

przez Babilon 28 paź 2012, 12:34
no to ok. to jeszcze nie tak duzo. ALe z czasem i tak tolerancja wystapi.

przez JużTuByłem 28 paź 2012, 12:53
Czemu ? Przecież to lek który nie uzależnia.
Rośnie w siłę"

przez thatMightyOneMan 28 paź 2012, 17:01
Babilon bez urazy przypadkiem; - nie nie mam medycznego wykształcenia, tak w gwoli ścisłości - a co do nastawienia to się zgodzę jak najbardziej ,nie ma gorzej jak kładąc się spać człowiek myśli o tym ,że nie zaśnie
JTB uzależnienie to słowo które jest ogólnie źle interpretowane i ta interpretacja ślepo jest powielana niestety
fizycznie mirtazapina cię nie uzależni ,ale psychicznie jak najbardziej może ,czego efekty cały czas są tu omawiane ;
ona ma działanie AKTYWIZUJĄCE co już samo w sobie jest odwrotnością działania nasennego tak uściślając ,zwiększanie dawki owszem do pewnego momentu działa ale "jechanie" po przekaźnictwie histaminowym w pewnym momencie się wypala i dalsze branie mirty to stymulacja
to jest taki sam mechanizm jak w przypadku 'dragów; - uzależnienie to 'tylko? ciągłe zmniejszanie się wrażliwości receptorów ,czego efektem są właśnie rosnące dawki substancji potrzebne do wywołania pierwotnego stanu, co ciekawe ten mechanizm owszem działa w przypadku oddziaływania agonistycznego ale w przypadku mirtazapiny to nie ma miejsca ,pomijając całą resztę jej mechanizmu

przez siostrawiatru 28 paź 2012, 22:21
Jezu. Ludzie o czym wy tu piszecie. thatMightyOneMan, bez urazy ale jestem w takim stanie, że nic z tego nie rozumiem. Ile mirty mam dorzucić żeby zasnąć skoro już wzięłam 45mg i g..
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez thatMightyOneMan 29 paź 2012, 00:10
nie zwali cię z nóg sama ,połóż się i odrobinę postaraj o sen; zamknij oczy i pomyśl o czymś przyjemnym

przez siostrawiatru 29 paź 2012, 08:44
thatMightyOneMan, dzięki za radę. Pewnie powinnam tak robić codziennie jak położę sie już do łóżka tylko że ja nie umiem myśleć o czymś przyjemnym bo w głowie tylko czarne myśli. Jeszcze od kilku dni tak męczy mnie przeszłość, że żyć się już w ogóle nie da. Dość, ze wczoraj nie mogłam usnąć to jak już mi się udało to obudziłam się dzisiaj po 5 rano. Masakra jakaś.

przez kasia000 29 paź 2012, 09:46
thatMightyOneMan napisał(a):Babilon bez urazy przypadkiem; - nie nie mam medycznego wykształcenia, tak w gwoli ścisłości - a co do nastawienia to się zgodzę jak najbardziej ,nie ma gorzej jak kładąc się spać człowiek myśli o tym ,że nie zaśnie
JTB uzależnienie to słowo które jest ogólnie źle interpretowane i ta interpretacja ślepo jest powielana niestety
fizycznie mirtazapina cię nie uzależni ,ale psychicznie jak najbardziej może ,czego efekty cały czas są tu omawiane ;
ona ma działanie AKTYWIZUJĄCE co już samo w sobie jest odwrotnością działania nasennego tak uściślając ,zwiększanie dawki owszem do pewnego momentu działa ale "jechanie" po przekaźnictwie histaminowym w pewnym momencie się wypala i dalsze branie mirty to stymulacja
to jest taki sam mechanizm jak w przypadku 'dragów; - uzależnienie to 'tylko? ciągłe zmniejszanie się wrażliwości receptorów ,czego efektem są właśnie rosnące dawki substancji potrzebne do wywołania pierwotnego stanu, co ciekawe ten mechanizm owszem działa w przypadku oddziaływania agonistycznego ale w przypadku mirtazapiny to nie ma miejsca ,pomijając całą resztę jej mechanizmu

MITRAZAPINA AKTYWIZUJE????
od jakiej dawki?
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Sortuj wg