MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

Re: Lerivon

przez miko84 08 lip 2009, 09:23
Wydaje mi się że bardziej po Seroxacie, bo SSRI mogą zwiększać prolaktynę.
miko84

przez zenio 08 lip 2009, 14:28
czym jeszcze udało wam się zastąpić Lerivon? Jakie inne leki dobrze wpływają na sen szczególnie jego długość, a nie spowalniają metabolizmu?

[Dodane po edycji:]

Lerivon odstawiam wolno tj. zmniejszam o 15mg co 2 tyg, a mimo to pojawia się wcześniejsze budzenie.
Czym jeszcze udało wam się zastąpić Lerivon? Jakie inne leki dobrze wpływają na sen szczególnie jego długość, a nie spowalniają metabolizmu?

przez kasia000 10 lip 2009, 08:04
chyba doxepin
kasia000

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agnieszka.m 10 lip 2009, 12:25
proszę o opinie na temat następnego połączenia leków: lerivon 60 mg na noc plus sulpiryd 50 mg w dawkowaniu 1 - 1 - 0, przy rozpoznaniu depresji połaczonej z niepokojem i bezsennoscią, z góry wielkie dzięki za pomoc
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

przez Anna R. 13 lip 2009, 12:24
Zenio, nasennie dziala Tisercin i metabolizmu nie spowalnia. Mozna go przyjmowac dlugotrwale. Wydluza sen i calkowicie eliminuje przedwczesne budzenie. Bralam go dwa lata bez przerwy, a obecnie biore okresowo.
To moim zdaniem najlepszy lek nasenny, trzeba tylko pamietac, zeby stopniowo- tak jak w przypadku antydepresantow- nasycac nim organizm. Lekarz mi o tym nie powiedzial i po pierwszej tabletce spalam dwa dni ;)
Sama zredukowalam dawke do cwiartki, a potem po tygodniu do polowki (ok 12,5 mg). To moim zdaniem dawka optymalna, ale mozna dojsc tez do 50 mg- rzecz jasna powoli. Na poczatku lekko przytepia i przymula, jest sie tez bardzo sennym w dzien. Po okresie adaptacyjnym (u mnie trwal dwa tygodnie) objawy te powinny minac.

Bralam juz wszystko, co tylko ukazalo sie na rynku i jedynie Tisercin oraz Lerivon (a najlepiej brane razem) usypiaja mnie zawsze i skutecznie. Benosen mozesz wyprobowac, bo jest niedrogi- placilam ok 8-9 zl i dostaniesz go bez recepty.

Agnieszka, polaczenie jest w porzadku- pod warunkiem, ze dobrze reagujesz na oba leki.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Re: Mianserin

przez Pan reklama 16 lip 2009, 15:40
Gdziabnełem sobie to coś jakieś połtorej godziny temu, może dwie.
Jestem wyluzowany i uśmiecham się do wszystkich.
Może to nie tak miało działać, ale tabletki były 2 lata przeterminowane.
Narazie nic ubocznego nie mam, trochę mnie oczy bolą, ale to chyba od monitora.

hehe nie mogę znaleść klawisza wyślij, ale po 2 minutach wpałem że można go wyszukać.
(jestem dalekowidzem, ale nie noszę okularów)

przez zenio 26 sie 2009, 09:28
ok dzieki za odpowiedź Anna R. Wszystko by było ok zeby nie to że te leki przeważnie przymulają, a ja musze być sprawny umysłowo w pracy. Czy po tym okresie adaptacyjnym o ktorym piszesz nie odczuwałaś zadnego otepienia? Ja gdy brałem Lerivon ciągle miałem z tym kłopoty.

przez perfect_life 26 sie 2009, 17:44
Lerivon to był jeden z najlepszych leków, które brałem (30 mg na noc). Wzrost zainteresowania wszystkim, wzrost aktywności, chęci do życia, zero lęków. Niestety w ciągu tygodnia przytyłem chyba z 10 kg (potem waga rosła wolniej), jadłem wszystko, jak odkurzacz. Minusem był też duży ból łydek, jakby coś chciało mi je rozerwać od środka - pewnie zatrzymanie wody w organiźmie, no i po dwóch miesiącach musiałem go odstawić. Mianseryna i mirtazapina to substancje, po których mam niesamowite wręcz łaknienie, a każda potrawa to niebo w gębie :/.

przez vanderlei 30 sie 2009, 07:37
nalepszy usypiacz jaki kiedykolwiek brałem,no i tak jak piszą poprzednicy niesamowity apetyt i przyrost wagi jak na sterydach :D
vanderlei

przez czarnyprzemek 31 sie 2009, 12:57
Czesc wszystkim mam pytanie odnosnie tabletek lerivon.
Mnie okropnie boli brzuch jak biore leki np po seroxat bolesci i wiele innych,
jesli chodzi o lerivon to niemam takich az bulow biore dawke na noc 60mg ,
ale nieczuje sie dobrze czy zna ktos jakies tabletki ktore mozna polaczyc z lerivonem np brac na dzien i zeby byly dobre dla ukladu pokarmowego pozdrawiam i bede wdzieczny za odpowiedz

przez Anna R. 06 wrz 2009, 12:55
Najlepszy bylby tu Anafranil. Mozna brac w dzien i ma silne dzialanie przeciwbolowe. Mozna rwac zeby bez znieczulenia ;)
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez olo20 01 paź 2009, 18:43
Czy dwa opakowania po 30 tabletek a 60 mg mianseryny (łącznie 3600 mg), w połączeniu z dwoma opakowaniami fluoksetyny 30 tabletek a 20 mg (łącznie 1200 mg), mogą stanowić dawkę śmiertelną? Potrzebuję się tego dowiedzieć, bo bliskiej mi osobie grozi niebezpieczeństwo. Pilne.

Nieaktualne ;].
"Dajcie mocny napój ginącemu i wino strapionemu na duchu!Niech piją i zapomną o nędzy i nie pomną już swojego trudu". Przypowieści, 31:6-7

przez kasia000 22 paź 2009, 21:31
kurcze,gdzies przeczytałam ,ze jakas babcia 77letnia była na lerivonie i rodzina nie umiała jej dobudzić przyjechało pogotowie,szok ponoć nie przedawkoaała...to czemu ?ale sie wystraszyłam....
kasia000

przez elfrid 23 paź 2009, 07:10
Może babcia łączyła mianserynę z innymi lekami i zaszły jakieś niekorzystne interakcje, albo miała problemy zdrowotne somatyczne. W przypadku osób starszych należy szczególnie ostrożnie dobierać leki.
pregabalina, wenlafaksyna

Sortuj wg