MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez Tańczący z lękami 17 sie 2014, 15:49
elfrid, tak , kiedyś byłem 7 lat na 1 leku, teraz na 3 i mam dokładać następne? Oj dziękuję. Bardziej mi zależy na diagnozie na podstawie objawów, które mam na obecnym zestawie i ew. poprzednich lekach. Ale skoro po tylu latach nadal mam "strzelać" do kaczek to znaczy, że objawy nic w tej chorobie nie znaczą. A może jestem zdrowy i powinienem wszystko odstawić, może po tylu latach wreszcie się wyleczyłem? :P Mam dosyć "może". Co do objawów: kilka lat temu po odstawce paro pojawiła się bezsenność i głębsza depresja. paro brałem 7 lat i nie było do końca dobrze, bo było pewne napięcie, ale przez 7 lat nie zdarzyło mi się nie spać w żadną noc. Nie brałem żadnego stabilizatora. Miałem dobre libido i generalnie nadal mam. Napięcie, tiki nasilają się po miansie i mircie, a po odstawce tych leków przez tydzień czuję się odprężony. Niestety wówczas pogarsza się spanie. Bardziej przekonuje mnie kweta niż kwas walproinowy. Mam problem z nastrojem. Po SSRI szybko się poprawia, ale później dochodzi pobudzenie i nie da się tego wytrzymać. Napięcie na obecnym zestawie nasila się wieczorami. Po ok tygodniu po wzroście miansy/mirty pobudzenie trochę maleje.
PS. Po zmniejszeniu lamo przez 2 dni jestem bardziej senny i depresyjny, ale potem jest gorzej i znów pobudzenie
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 17 sie 2014, 16:03
Tańczący z lękami, nie dokładać tylko zamienić :D Odstaw mianserynę i dołóż kwas w., karbę, albo, jak wolisz, kwetiapinę. Rozumiem, że to napięcie, pobudzenie itp wiążesz z działaniem antydepresantów?
PS W psychiatrii nie ma co liczyć na pewną, a nawet właściwą, diagnozę. Najczęściej leczy się do objawu.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 17 sie 2014, 16:33
elfrid, odstawię miansę to nie śpię i nastrój od razu leci w dół, bo człowiek wkurwiony. Jak odstawiałem paro, to początkowo lepiej, zawsze tak mam po odstawce SSRI przez tydzień a później PO odstawce paro pobudzenie, wkurwy, bezsenność i agresja a więc to są objawy choroby a nie samych leków. SSRI MUSI być, ale co dalej?
PS. Wiem elfrid, ale do ch.ja takie leczenie. Mój organizm nie lubi zmian, skłonność do ryzyka w związku z tym jest u mnie niska, co widać po stałym repertuarze leków. Kuźwa objawów mogę wymienić co najmniej 15 i nadal jak grochem o ścianę mogę walić...brrrr :P
PS2. Czyli mówisz, że na kwecie z wenlą jest Ci najlepiej ze wszystkich kombinacji?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 17 sie 2014, 16:48
Tańczący z lękami, niekoniecznie. Ogólnie leki przeciwdepresyjne mnie wku*wiają dosłownie i w przenośni. Powodują pobudzenie ruchowe, gonitwę i "rozbieganie" myśli, dysforię i napięcie. Mam wrażenie, że więcej z nich szkody niż pożytku, zwłaszcza w dłuższej perspektywie. Stan, który powodują na pewno nie ma nic wspólnego z naturalnością. Wenla wyciągnęła mnie z doła, więc już chyba spełniła swoją role. Najchętniej zostałbym na samych stabilizatorach. Kwetiapinę natomiast bardzo lubię, ale zacząłem ograniczać jej spożywanie ze względu na wagę (mniejsza dawka, w formie o zwykłym uwalnianiu, wystarczyło kilka dni i efekt jak wyżej). Zastępuję ją karbamazepiną+topiramatem.

przez Tańczący z lękami 17 sie 2014, 17:03
elfrid, no to możemy sobie przybić "piątkę", bo to co czuję jest czasami właśnie taką ciężką dysforią ruchowo-psychiczną. Marzę o uczuciu zrelaksowania, spokoju i braku napięcia. Żeby nie robić większego off-topa niż jest pozostaje mi życzyć Ci lepszych efektów leczenia niż u mnie :P

przez elfrid 17 sie 2014, 17:18
Tańczący z lękami, wzajemnie. U mnie to już jest pewnie kwestia właściwego doboru dawki wenli + stabilizatora(ów). Czy to będzie kweta, karba, topi, lamo czy jakiś mix to już kwestia wtórna. Chociaż wolałbym przeciwpadaczkowe, bo niby mają mniejsze skutki uboczne.

przez depas 18 sie 2014, 09:05
elfrid, a Depakine próbowałeś?

-- 21 sie 2014, 19:10 --

Od dzisiaj dołożone 60mg mianseryny do zestawu.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Tańczący z lękami 22 sie 2014, 00:38
Zarówno mirta, jak i miansa wywołują u mnie nabuzowanie i lęk, przy czym mirta nieco mniej bo np 7,5mg mirty toleruję dobrze, gorzej 15mg i więcej. Miansa 10mg to już u mnie mocne napięcie i lęki. Oba leki działały nasennie, ale powodują powyższe uboki następnego dnia. Prawie na pewno moja reakcja jest spowodowana antagonizmem rec. adrenergicznych alfa2. Powoli będę zamieniał miansę na kwetę, bo szczerze mówiąc wyboru wśród leków nasennych za bardzo nie ma. Oczywiście mianseryna ma też swoje plusy, bo działa jednak na pewien obszar depresji i dobrze mi się zasypiało po niej. Niestety, aby spać normalnie musiałbym brać jej dużo więcej, czego mój mózg by nie wytrzymał :smile:

przez swistak2112 22 sie 2014, 09:25
Tańczący z lękami Patrząc po dawkach Twoich leków i ich połączenia - Tobie potrzebne są stabilizatory nastroju a nie antydepresanty.
Z leków mająych działanie p.depresyjne a nie nie powodujących dysforii jest karbamazepina (w mniejszym stopniu okskarbamazepina). Do tego bym dorzucił lit- jego wadą jest początkowe częste mierzenie poziomu - jednak jest on wydalany przz nerki, co ma zaletę przy lekach metabolizowanych przez wątrobę. Na noc kwetiapina.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez Tańczący z lękami 22 sie 2014, 11:59
swistak2112, zacznę więc od kwety

przez Chada 22 sie 2014, 12:57
Świstak dobrze gada, widać ogarnięty w temacie leczenia Chad mówi jak lekarz :D Ale świstak masz tych leków najebane w zestawie 6+1 doraźnie i to na F33 :shock: :P

Lamotrygina 150mg

przez elfrid 22 sie 2014, 17:01
Tańczący z lękami, ta dawka, to żadna dawka, 25mg kwetiapiny działa jak hydroxyzyna. Wartościowa dawka od której warto próbować to 100mg, dla działania przeciwdepresyjnego i jako tako stabilizującego.

przez Patryk29 22 sie 2014, 18:06
depas napisał(a):elfrid, a Depakine próbowałeś?

-- 21 sie 2014, 19:10 --

Od dzisiaj dołożone 60mg mianseryny do zestawu.

Ale chyba nie od razu 60mg ?? :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Tańczący z lękami 22 sie 2014, 19:11
elfrid, ja po moich niezbyt przyjemnych doświadczeniach wolę spokojnie wchodzić w lek. Zależy mi na spaniu i żeby już nie "trzepało" w głowie, takie działanie przeciwpadaczkowe chyba, które mirta i miansa mi nasila
PS. Najchętniej wyplułbym wszystkie leki

Sortuj wg