OLANZAPINA (Olasyn,Olanzin,Olzapin,Sanza,Zalasta,Zolafren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
34
54%

Nie
9
14%

Zaszkodziła
20
32%

Liczba głosów : 63

przez miś wesołek 16 kwi 2012, 17:07
W sumie sorry, że Cię tak z grubej rury spytałem o te diagnozę. Trochę pijany byłem. Odstawiać raczej należy stopniowo np. co 2 tyg tak, jak napisałem. Olanza miała te zaletę dla mnie, że nawet w dawce 2,5 mg usypiała. A teraz w ogóle nie mam ochoty odstawiać neuroleptyków, gdyż i wbrew temu co się o nich mówi, że nie uzależniają, zwyczajnie zapomniałem, oduczyłem się normalnie zasypiać. Biorę pigułkę zawierającą neuroleptyk i śpię. Ale mam ochotę zmniejszyć dawkę tego ketrelu do możliwie najmniejszej nasennej. No i życzę powodzenia w odstawianiu i w ogóle.
miś wesołek

przez kris23 16 kwi 2012, 18:56
Nie ma problemu :) Co do zasypiania to fakt, po Olanzapinie się bezproblemowo zasypia, ale chyba tyle dobrego mogę o niej powiedzieć...

miś wesołek napisał(a):co tydzień: 15/12,5/10/7,5/5/2,5/0!heh np.

To znaczy każdy ukośnik to tydzień?

przez miś wesołek 16 kwi 2012, 19:17
Tydzień, dwa, jak wolisz. Ja robiłem chyba co dwa. W ogóle nie odczułem różnicy (olanza w ogóle słabo na mnie działała), ale po 3 mies. od odstawienia zaczęły się problemy i teraz mam ketrel.
miś wesołek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez czarnobiała mery 16 kwi 2012, 20:05
Brałam ten lek przez miesiąc w szpitalu i byłam wtedy tak głodna cały czas, że zjadałam wszystko, co popadnie, nawet rzeczy, których normalnie nie lubię. Wychodząc ze szpitala, nie mieściłam się w ciuchy, w których przybyłam. Poza tym strasznie mnie ten lek otępiał, uczyłam się wówczas do egzaminów i w ogóle mi nauka nie szła do głowy, wszystko ledwo zaliczyłam. Po wyjściu ze szpitala z dnia na dzień odstawiłam ten lek i poczułam się o niebo lepiej.

przez kris23 17 kwi 2012, 13:44
Ja mam wrażenie, że po Olanzapinie właśnie zaczęłem się bać własnej osoby. Np. na widok ostrych przedmiotów nachodzą mnie myśli, ( a może to ochota? :( ) wyobrażenia jak sobie coś nimi robię, boję się, że urzeczywistnię te "wizje" i coś sobie zrobie. Czy Olanzapina mogła w jakiś sposób tak zadziałać?

przez Lukrecja28 01 maja 2012, 00:22
Bralam olzapin 10mg
jedyny lek jak do tej pory po ktorym nie czulam tego straszliwego otepienia.
Ale przytylam w 1,5 miesiaca 13kg!!
Odstawilam.Przez tydzien sie zle czulam.
Lukrecja28

przez Firletka Poszarpana 14 maja 2012, 01:18
Parę tygodni temu dostałam Zolafren 5 mg na sen. Bo wiele leków nasennych na mnie ostatnio nie działa. Brałam go przez kilka dni i nadal 2-3h nie mogłam zasnąć. Zadzwoniłam do lekarz i ona powiedziała żebym go brała ok. g.20 zamiast g.23 i rzeczywiście ta zmiana pomogła. Tak piszę jakby ktoś miał podobny problem. Niestety zmieniłam Zolafren na 75mg Ketrelu bo strasznie puchłam po Zolafrenie, a po Ketrelu już nie. Ciekawe dlaczego ta opuchlizna twarzy i rąk się robiła? Ktoś tak miał?

przez Maciej farmaceuta 14 maja 2012, 01:32
Sporo leków powoduje zatrzymanie wody.Neuroleptyki działają też na układ hormonalny-to zwiększa ryzyko opuchlizn.Nie jedz na noc,a rano zrób sobie gimnastykę i wypij kawę-opuchlizna zejdzie po ok 30 min,możesz też wypić herbatkę z perzu-działa moczopędnie,opuchlizna szybciej zejdzie.

przez Firletka Poszarpana 14 maja 2012, 13:08
Dzięki Macieju. Piłam herbatkę z brzozy i jeszcze jakąś moczopędną mieszankę ziołową. Smarowałam się olejem z olejkiem z jałowca i z kopru włoskiego. Piłam też kawę, ale opuchnięcia się utrzymywały do późnego popołudnia. Notabene miałam tak też po Mirzatenie i Trittico, ale wtedy prócz twarzy i rąk puchły mi też strasznie nogi. Jestem szczupła a wtedy kozaków nie mogłam dopiąć. Przez te obrzęki lekarz odstawiła Mirzaten i Trittico (to chyba kwestia nadmiaru wazopresyny), a szkoda. Zolafren działał dobrze na sen i następnego dnia nie byłam tak senna jak po Ketrelu i wrócił mi po Zolafrenie apetyt i smak, co było na plus bo przy depresji bardzo schudłam.

przez Lukrecja. 14 maja 2012, 13:23
Firletka Poszarpana
Ja rowniez po olzapinie bylam bardzo opuchnieta na twarzy.
W ogole czulam sie cala jak napompowana.
Pomijam fakt, ze sporo przytylam.
Po odstawieniu leku opuchlizna zeszla.
Ostatnio edytowano 14 maja 2012, 13:28 przez Lord Kapucyn, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto zdublowaną część postu.
Lukrecja.

przez amelia83 14 maja 2012, 13:35
ja od miesiąca jestem na zolafrenie, nie ważyłam się ale tyję, kiedyś już byłam na tym leku i przytyłam sporo. Ja akurat przytyć chciałam " nie za dużo", byłam za szczupła :pirate: :pirate:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Lukrecja. 14 maja 2012, 13:42
amelia83
Ja rowniez chcialam przytyc troche, bo bylam wychudzona.
Ale po tym leku nie idzie kontrolowac apetytu.Waga podniosla sie w ciagu miesiaca 10kg.
Na szczescie teraz chudne z powrotem.
Lukrecja.

przez Maciej farmaceuta 15 maja 2012, 06:38
Firletka Poszarpana
Po mirtazapinie często wyst. opuchlizny.Jeżeli bardzo przeszkadzają,np przed jakąś ważną imprezą,to bierze się furosemid-silny środek moczopędny.Schodzi 3-4 kg wody.Znajome lekarki tak robią np przed Sylwestrem,kiedy się przytyło i nie można wejść w starą sukienkę.Wtedy biorą 3-5 tabl furosemidu,nie jedzą i b.mało piją-na jakieś 6 godzin mają 2-3 rozmiary mniej>Skuteczne,ale ryzykowne(odwodnienie,spadek ciśnienia)

przez Firletka Poszarpana 15 maja 2012, 12:19
He, he dobry patent z tym Furosemidem. Zapamiętam a nuż kiedyś się przyda. Choć przy moim ciśnieniu 85/55, to chyba ryzykowna opcja. Zolafrenu juz nie biorę na sen tylko Ketrel. Opuszczam więc ten miły wątek, wszystkim życzę powodzenia z Zolafrenem i jak najmniej uboczniaków.

Sortuj wg