METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez miko84 31 lip 2011, 01:49
Marek nie ośmieszaj się, sprawa jest przegrana, pogrążysz siebie i tą kobietę. Dobrze wiesz, że ten lek jest na różową receptę, nie można odsprzedawać leków, a Ty nie możesz ich kupować od kogoś bo to substacja narkotyczna.

-- 31 lip 2011, 00:50 --

Pozatym wiesz, że ciężko jest ten lek zrobić to co się dziwisz, że ktoś Cię przekręcił na 80 zł.

-- 31 lip 2011, 00:52 --

paweł3 nie broń tak tego leku tylko dlatego, że go bierzesz i że dobrze na Ciebie działa. Jakby był bezpieczny i nie wpływał negatywnie na organizm to by nie był na różową receptę. Nie można brać leku dowoli tylko dlatego że "robi nam dobrze"...tak twierdzi mój wujek który jest uzależniony od benzodiazepin i tramalu - mówi, że dobrze się po nich czuje i tyle, tak usprawiedliwia branie tych leków...metylofenidat pewnie by niektórym poprawił koncentrację, niektórym dał więcej energii, może lepszy nastrój itd, ale to nie powód by go brać, jest na różową receptę, a to coś znaczy.
miko84

przez Badziak 31 lip 2011, 07:32
Akurat patrzyłam na ulotkę Concerty, ale to jeden pies.

http://www.janssen-cilag.pl/content/bac ... ncerta.pdf

Jest i o psychozie, i o dodatnich wynikach testów na narkotyki.
Testy na obecność narkotyków
Lek może spowodować dodatni wynik testu na obecność narkotyków. Dotyczy to również testów wykonywanych u sportowców.

Niezbyt często (występuje rzadziej niż u 1 na 100 pacjentów)
* myśli lub tendencje samobójcze
* widzenie, czucie lub słyszenie rzeczy nierealnych - są to objawy psychozy
(...)
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Michuj 31 lip 2011, 10:28
miko84 napisał(a):paweł3 nie broń tak tego leku tylko dlatego, że go bierzesz i że dobrze na Ciebie działa. Jakby był bezpieczny i nie wpływał negatywnie na organizm to by nie był na różową receptę. Nie można brać leku dowoli tylko dlatego że "robi nam dobrze"...tak twierdzi mój wujek który jest uzależniony od benzodiazepin i tramalu - mówi, że dobrze się po nich czuje i tyle, tak usprawiedliwia branie tych leków...metylofenidat pewnie by niektórym poprawił koncentrację, niektórym dał więcej energii, może lepszy nastrój itd, ale to nie powód by go brać, jest na różową receptę, a to coś znaczy.

To nie tak, że lek musi być jakiś ultra szkodliwy bo jest na różową reckę. Np. o wiele bardziej szkodliwa klozapina, gdzie śmierć jest jednym ze skutków ubocznych zaznaczonych w ulotce, jest na białą receptę. Chodzi tutaj o możliwość nadużywania leku do celów poza medycznych (oczywiście klozapina nie nadaje się do tego kompletnie). Concerta ma wybitne właściwości rekreacyjne, stąd substancja narkotyczna, pod ścisłą kontrolą lekarza. Oczywiście leczenie depresji i anhedonii tym lekiem to czysta głupota, ale o tym już było. ;) Nie sądzę, żeby metylo było na białą, zresztą co ma do tego buprenorfina, która BYŁA tak czy siak, sprzedawana na białą receptę w postaci plastrów. I każdy zainteresowany mógł praktycznie dostać ten lek.
Michuj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nickyfour13 31 lip 2011, 12:19
marek77, zamawianie leku na recepte przez internet jest jak pewnie wiesz nielegalne, więc robiłeś to na własne ryzyko. szukanie w takim przypadku sprawiedliwości w sądzie mija się z celem, bo tylko pogorszysz swoją sytuacje, nie warto

przez Kalebx3 31 lip 2011, 18:25
Miko ,czyżby wynikało z moich wypowiedzi ,że bronię metylo ,no i przed kim ,czy przed czym?To nie tak,staram się przede wszystkim ukazać jak lek ów na mnie wpływa .A to ,że bardzo poprawił moją jakość życia to prawda,pomógł mi.Lecz nie na zasadzie narkotycznego walnięcia buprenomorfiną,tramalem,czy alkoholem(akurat dobrze znam te substancjie,brałem je tylko w celach rekreacyjnych, nie leczniczych).Metylo to nie ta bajka ,i chociaż jest na różową reckę( i dobrze!) dla mnie żaden to argument.Tak zadecydowali urzędnicy w Ministerstwie Zdrowia,kierując się na pewno jakimiś ważnymi przesłankami.Po tramalu,czy bupre... można nadużywając uzyskać stokroć lepsze jazdy niż po metylo,ale wtedy to już narkomania ,a nie leczenie. Miko,ja go również nie biorę do woli.Szczerze, po półtora miesiąca jestem na dawce 7,5mg z rana + 2,5 mg czasami w gorsze dni popołudniu.Działanie leku czuję najczęściej przez cały dzień. Start low and go low,zgodnie z zasadą"zaczynaj powoli i idż powoli"Lekarz przepisał mi na tę chwilę dawkowanie 10mg-10mg-0 ,ale boję się nerwowości przy wyższych dawkach,a i jeszcze zdążę wejść na wyższy recepturarz jak trzeba będzie.To może na koniec podam tak dla odmiany dość mocną wadę metylo, którą zauważyłem u siebie.Żony ,dziewczyny i kochanki nie będą zapewne z tego zadowolone :metylo obniża i to mocno libido.Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez uzytkownik 31 lip 2011, 18:28
Co mam robić ,juz zgupiałem całkowicie...wszyscy sugerują mi bym dał sobie z tym spokój a mnie az rozsadza w srodku na myśl ze ujdzie na sucho tej osobie.

Bym się w ogóle nie zdziwił jakby sprzedającym był podstawiony funkcjonariusz państwowy zwalczający tego typu proceder...
uzytkownik

przez Michuj 31 lip 2011, 18:30
Obrazek
Michuj

przez Michuj 31 lip 2011, 18:32
Inaczej nie podsumuję całej dyskusji :mrgreen: Skończcie tego offtopa pt. kto się dał komu zrobić w bambuko. Temat miał być o metylo i jego zastosowaniu. Podsumowując 11 stron, pomógł na razie tylko 1 osobie na ADHD.

-- 31 lip 2011, 17:35 --

Marek77, dam sobie głowę uciąć, że ten lek Ci nie pomoże. Brałem go w różnych chwilach. Gdy miałem dobry nastrój i gorszy. Gdy było ok, to powiedzmy że dawał dodatkowej energii, jakby się wypiło 100 kaw na raz, natomiast jak miałem zły nastrój to tylko nie przyjemnie speedował. Jakby na sam nastrój nie wpływał.

-- 31 lip 2011, 17:36 --

I kolejna rzecz. W Twoich rękach, dopóki nie będziesz miał różowej recki zapisanej konkretnie na Ciebie, nie jest to lek, tylko narkotyk.

-- 31 lip 2011, 17:38 --

Marek77 napisał(a):A co jezeli osoba chce leczyć tym lekiem ADHD i z taką intencją go chciała kupić stawiając sobie samej diagnoze ADHD ?

To tak jakby mnie złapano z marihuaną i tłumaczył, że THC w niewielkich ilościach może wpływać pozytywnie (bo teoretycznie tak jest, ale nie o to chodzi). Odpowiadałbym jak każdy inny za posiadanie.
Michuj

przez Kalebx3 31 lip 2011, 18:55
Marek odpuść sobie .Jesteś wkurw....,przejdzie .Masz nauczkę na przyszłość . Nawet opcja <za pobraniem>nic by tu nie pomogła,bo musiałbyś otworzyć kopertę przy listonoszu,a na to Poczta Polska nie pójdzie. 80zł to dużo ,ale uwierz mi ,żeby je odzyskać stracisz jeszcze więcej pieniędzy ,czasu,sił i nerwów.Rozumiem ,przydałoby się dojebać złodziejowi,ale czy masz tyle zaparcia ,czasu etc.Jako osoba wierząca-dla twego pocieszenia-powiem Ci ,że złodziejskie pieniądze niosą za sobą przekleństwo i żadnego dobra NAPEWNO złodziejowi nie przyniosą,a same BIADA.Pozdro.

przez Kalebx3 31 lip 2011, 19:13
Dokłanie.

-- 01 sie 2011, 15:10 --

Michuj napisał(a): Brałem go w różnych chwilach. Gdy miałem dobry nastrój i gorszy. Gdy było ok, to powiedzmy że dawał dodatkowej energii, jakby się wypiło 100 kaw na raz, natomiast jak miałem zły nastrój to tylko nie przyjemnie speedował.
Dziś rano też nadeszła u mnie taka różna chwila .I przyznam się ,zanim powiem o co chodzi ,że od dawna krążyła za moim skłonnym do nałogów łbie myśl,aby przywalić metylo do nosa.Z czystej ciekawości zapodałem 10mg donosowo.Nie lubię tego w ten sposób,kojarzy mi się to z narkomaństwem amfetaminowym,no ale cóż ,stało się.Efekt był prawie natychmiastowy,silne pobudzenie fizyczno-psychiczne.Włączył mi się gadulec na maxa ,stan dosyć przyjemny,ale daleko,bardzo daleko mu do amfetaminowych wysokich lotów.Gbyby nie to silne ,"surowo-prymitywne pobudzenie",można by z tego wyciągnąc jakieś lecznicze pozytywy.Po póltorej godzinie wszystko sie skończyło jakby wręcz nic nie było.Ot kolejne nowe doświadczenie,którego starać się będę nie powtórzać,DAJ BOŻE! Do czego jednak zmierzam,mianowicie chodzi mi o ogromną [u]RÓŻNICĘ[/u]w działaniu tego leku,w zależności od drogi podania go do organizmu.Michuj napisał trafnie :"jakby się wypiło 100 kaw na raz",coś takiego tyle że+ lepsze jakościowo.Doustne podanie było ,żeby już nie przedłużać,wytonowanie ,jasny wyciszający dystans, a tu noskiem kop natychmiastowej energi,gadulec ,szajba.To tyle ,wolę jednak ZDECYDOWANIE branie metylo doustnie.ZDECYDOWANIE!!! Zapytam się jeszcze: próbował ktoś metylo w ten sposób,i jeśli tak, bardzo bym prosił o spostrzerzenia .Pozdrawiam

przez Michuj 01 sie 2011, 15:27
paweł3, ja próbowałem do nosowo i jest dokładnie jak mówisz. Chociaż wg. mnie to lepsze niż amfa, bo nie ma takiego zjazdu. W zasadzie to nie ma zjazdu, po prostu pobudzenie przechodzi...
Ale to nie to forum na takie dyskusje :P
Michuj

przez Kalebx3 01 sie 2011, 20:41
Michuj,owszem ,że to nie forum na takie dyskusje,ale mam do Ciebie jeszcze takie jedno pytanko, w tym temacie ostatnie:co Ci się bardziej podobało(nie w sensie leczniczym,tylko rekreacyjnym)donosowo ,czy doustnie?Oczywiście nie musisz mi odpowiadać ,bo to sensu stricte pytanie wchodzące na pola narkomańsko-rekreacyjno-zabawowe,a my tu tak naprawdę staramy się leczyć ,pomagać sobie, dzielić spostrzeżeniami, wspomagać a nie zachęcać by wchodzić w narkomańskie klimaty.Jestem daleki w tym do namawiania kogokolwiek ,aby leczył się przez nos medikinetem.TYLKO I WYŁĄCZNIE DOUSTNIE,jak pisze w każdej ulotce leków z metylofenidatem .Pozdro.

przez Michuj 02 sie 2011, 19:35
nie mam ADHD i Mediknet mnie interesował tylko rekreacyjnie...Ale to nie to forum jak wspominałem... ;)
Michuj

przez nickyfour13 03 sie 2011, 09:35
lepiej się nie przyznawaj, kto wie kto to forum przegląda :D

Sortuj wg