FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez kratka 09 lip 2006, 11:53
tak, lęków to on nie niweluje.. wcinasz aż 60 mg? haha, to już wiem co będzie u psychiatry jutro. dawkę mi zwiększy po prostu..

przez xyz 09 lip 2006, 18:35
przez pierwsze 2 tygodnie brałem seronil 2x20mg dziennie + cloranxen
potem tylko jedną kapsułkę dziennie, 20 mg...
poprawa stanu wyraźna już po około miesiącu, po 3 miesiącach stan metastabilny ;)
na początku niezłe huśtawki nastrojów: od eforii i napadów śmiechu do płaczu przy filmach i muzyce haha (ja to nazywam ekspander emocjonalny)
wyraźnymi skutkami ubocznymi u mnie były straszna potliwość i spadek popędu seksualnego :oops:
no i momentami zdawać by się mogło, ale paradoksalnie wywoływał lęczki :roll:
brałem 7 miesięcy chociaż psychiatra nie podał daty odstawienia...
3 miesiące bez brania był spokój ale ostatnio zaobserwowałem pierwsze objawy powrotne nerwicy (małe problemy z oddychaniem, ściskanie w gardle itp) ale zdają się być na stabilnym poziomie więc bez paniki lol 8)

pożyjemy, zobaczymy..
xyz

przez Joasia 11 lip 2006, 08:28
przy nerwicy lekowej wogole nie mozna pic alkocholu....bynajmiej ja niemoge bo wtedy leki mam jeszcze bardziej intensywne i sie dusze:(
...życie idioty to nie bułka z masłem...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez toya75 14 lip 2006, 06:01
Witam.Zażywam seronil już 10 m-cy.Na początku była potworna sennośc.Po 3 m-cach minęło.W ciągu całego okresu leczenia rózne nastroje , ale bez ataku lęku( nadal lęk przed samotnym podróżowaniem).Powiem szczerze ze nie wiem czy przy dawce 20 mg na dobę nie jest to efekt placebo . Leczyć sie muszę jeszcze przez rok (takie zalecenia).

[ Dodano: Pon Lip 31, 2006 5:50 pm ]
No i stało się . Po ostatniej wizycie lekarskiej moja pani doktor zmieniła mi lek na efektin.Wiedziałam że jest coś nie tak , ponieważ po 10 miesiącach na seronilu dalej mam lęk przed samotnym podróżowaniem , przy tych upałach zaczęły mnie dopadać lęki.Zobaczymy jak będzie dalej.Napewno wam napiszę czy odczuwam jakąś zmianę w leczeniu efektinem .Pozdrowienia
toya75

przez Joasia 16 lip 2006, 15:00
ja brałam bioxetin ,u mnie działanie tej tabletki nastawiło po miesiącu ...i wydaje mi sie ze bioxetin jest naprawdę dobry ,naprawdę mi pomógł ...tylko te tabletki można brać z rana bo po nich nie jesteś ospały i zmulony wręcz odwrotnie one dodają chęci do życia ...Bioxetin brałam pół roku i przestałam brać tak z dnia na dzień (bez zgody lekarza)bo stwierdziłam ze juz sie dobrze czuje i wtedy nastąpiły nawroty czułam sie jeszcze gorzej niz przed braniem tych leków bo podobno bioxetin odstawia sie stopniowo a nie tak z dnia na dzień...musze znowu isc do lekarza przepisać sobie moje antidotum...pozdrawiam serdecznie;)

Seronil a opuchnięcie?

przez franio1980 11 sie 2006, 14:48
Witam, biore seronil 20mg od 7 dni i mam dziwne uczucie na szyi i dolnej szczęce, jakby napięcia mięśni, może opuchnięcia. To są normalne objawy, ostatnio jak brałem to nic takiego się mi nie działo.

przez aldara.35 11 sie 2006, 17:41
Brałam seronil ok. 2 tyg.Na mnie działał bardzo żle!Dopóki brałam małą dawkę(już nie pamiętam ile mg)było ok.Ale gdy zaczęłam brać optymalną to myślałam że oszaleję .Główny objaw -miałam odczucie że moję ciało oblewa wrzątek.Odczucie to potrafiło obudzić mnie w nocy.lekarz kazał odstawić mówiąc że niektórzy żle reagują na fluoksetynę(chyba taka jest substancja czynna)Oprócztego objawu byłam bardzo pobudzona .

przez misti84 12 sie 2006, 09:57
to dziwne, ale mi alkohol wręcz pomaga i nie mam zadnych efektów ubocznych...tez brałam bioxetin+xanax od czasu do czasu...

przez Clon 12 sie 2006, 11:00
ja popijalem, ale kac byl okrutny - leki, skoki cisnienia, cala msa paskudnych objawow ktorych nie pamietam, i ktorych nie bylo jak nie bralem lekow, na kaca szedl kolejny silny uspokajacz, NIE TEDY DROGA, MNIE TO DOPROWADZILO ZE ZACZALEM SIE CZUC TAK JAKBYM CODZIENNIE MIAL KACA, a zapomnialem dodac ze watrobie robisz tym skuteczny "killing"
pozdrawiam
j
życie, najlepsze lekarstwo na życie,
bo czym się różni lek od trucizny?
Dawką!!! ...

przez Helena 13 sie 2006, 18:34
[Po seronilu miałam podobne objawy.Ogólnie objawy uboczne w cišgu dwóch pierwszych tygodni były bardzo nieprzyjemne.Uniemożliwiały normalne funkcjonowanie.Po tym okresie było coraz lepiej.pozdrawiamcolor=blue][/color]
oddycham,wiec jestem...

przez mirabelka 18 sie 2006, 17:55
lepiej nie pic chyba w ogole przy braniu lekow.
co do bioxetinu-bralam, sadze ze pomaga, choc za jego wade uwazam to, ze brakowalo mi po nim apetytu i chudlam.

Seronil. Tak, czy nie??

przez kamileks 24 wrz 2006, 20:54
Jaka jest waszym zdaniem skuteczność leczenia depresji i zaburzeń lękowych flueksytyną w postaci seronilu. Pytanie do osób któe miały z nim do czynienia. Jakie efekty, jak długo piliście/pijecie??

przez sowa 24 wrz 2006, 22:04
Mi nie pomógł. Lęki nasiliły się. Straszne skutki uboczne. Po iesiącu odstawiłam :?
"Sitting in my room
I've got it bad
Crying for the moon
They think I'm mad
They say it isn't real
But I know what I feel... "

przez Clon 24 wrz 2006, 23:21
witam,

co do Seronilu dla mnie lepszy od Fluoksetyny i Bioxetinu, choc o ile dobrze pamietam substancja czynna ta sama,
ja bralem rano i w poludnie przez 6tyg, jednak bralem go z Clonem na noc,
chcesz pogadac o piciu pisz na priva,
pzdr
j
tak seronil byl zapisany po jezdzie z alko
życie, najlepsze lekarstwo na życie,
bo czym się różni lek od trucizny?
Dawką!!! ...

Sortuj wg