FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez my_name 13 lis 2014, 00:41
Podobno fluoksetyna działa też przeciwlękowo. Dawka to raczej sprawa indywidualna. Jesteś pewny, że po wenlafaksynie jest ta senność? Miewam okresowo i to jest u mnie taka dziwna reakcja na stres o niezbyt dużym natężeniu.

przez click88 13 lis 2014, 01:07
Wenlafaksyna nigdy mnie nie speedowała:) Zawsze po niej mam sennosc Po połtora roku brania czuje ze przestaje działać, nie wiem czy dołozyc stabilizator czy jak.... Nie mam pojecia.

przez mmmmz 13 lis 2014, 12:55
kupmitrumne napisał(a):Czy komuś z obecnie przyjmujących seronil trzęsą się ręce ? Bo już dostaje szału , nie wiem czy to przez to gowno czy z innego powodu ?! :bezradny:

Mam znajomą, która od lat przyjmuje Seronil. I odkąd pamiętam bardzo trzęsą jej się ręce, zawsze mówi, że to przez ten lek.
Pozdrawiam,
Magda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kupmitrumne 13 lis 2014, 13:35
Przy 20 mg nie czułam w sumie poprawy , za to po podkreceniu do 40 już jest ok , leki lekami , trzeba jeszcze włączyć sobie kontrolę nad swoimi atakami paniki jak również wyznaczyc sobie cel i realizować go, wtedy nerwice ma się pod jako taką kontrolę.

przez norma_baker 13 lis 2014, 15:12
my_name napisał(a):Podobno fluoksetyna działa też przeciwlękowo. Dawka to raczej sprawa indywidualna. Jesteś pewny, że po wenlafaksynie jest ta senność? Miewam okresowo i to jest u mnie taka dziwna reakcja na stres o niezbyt dużym natężeniu.

żaden lek nie pomagał mi w moich napadach paniki. dopiero fluo je wyeliminowała :):):)
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez my_name 13 lis 2014, 17:15
Mi na lęk pomagała też wenlafaksyna, z tym że nie miałam nigdy ataków paniki. Od niedawna biorę fluoksetynę i zostałam zapewniona przez lekarza, że też będzie pomagać. Miło że potwierdzacie:)
click88, kiedyś dobrze mi zrobiło połączenie wenlafaksyny z mirtazapiną. Przez pierwszy tydzień czułam się mega dziwnie i cały czas byłam senna, ale potem już coraz lepiej. Ale jeśli po samej wenli jesteś senny to nie wiem... A co na to lekarz?

przez arnibarni 13 lis 2014, 18:45
Dzisiaj pierwszy dzień jak wszedłem na 40 mg,załączył mi sie God Mode,czuje że mogłbym być kim chce.Jednak fluo to nie cukierki,to bardzo fajna substancja :D Oby sie to utrzymało :) A może po prostu osoby które nie są w depresji czy nerwicy mają tak na codzień a my żeby tak mieć musimy być na lekach :roll: Mianse odpuściłem co prawda w nocy nie spałem ale miansa jednak powoduje zmulenie na drugi dzień,dopiero jak sie odstawi to sie to czuje.Co myślicie o połączeniu fluo z melatoniną ? Bezpieczne to ? peace love and rock and roll itp. :yeah:
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez kupmitrumne 13 lis 2014, 22:31
arnibarni napisał(a):Dzisiaj pierwszy dzień jak wszedłem na 40 mg,załączył mi sie God Mode,czuje że mogłbym być kim chce.Jednak fluo to nie cukierki,to bardzo fajna substancja :D Oby sie to utrzymało :) A może po prostu osoby które nie są w depresji czy nerwicy mają tak na codzień a my żeby tak mieć musimy być na lekach :roll: Mianse odpuściłem co prawda w nocy nie spałem ale miansa jednak powoduje zmulenie na drugi dzień,dopiero jak sie odstawi to sie to czuje.Co myślicie o połączeniu fluo z melatoniną ? Bezpieczne to ? peace love and rock and roll itp. :yeah:

Ja sobie łącze i nie ma żadnych p.wskazań

przez SADer 14 lis 2014, 19:28
Fluoksetynę biorę już 4 lata w sumie, z dwoma miesięcznymi przerwami. Chodziłem też na terapię przez w sumie rok. Najskuteczniejsza dla mnie dawka to 10 mg + magnez + sport. Niestety, skutków ubocznych ma ona sporo: zburzenia widzenia, potliwość, akatyzja.

Próbowałem Citabaxu, Moklaru i Wellbutrinu, ale fatalnie na mnie działały w pierwszych okresach używania, więc je zarzuciłem.

przez mio85 14 lis 2014, 20:22
SADer napisał(a): Niestety, skutków ubocznych ma ona sporo: zburzenia widzenia .

Jakiego rodzaju te zaburzenia? Ja tez mam. Mam rozmazany obraz, ale tylko kiedy patrzę na cos z daleka. Najgorzej jest z czytaniem liter w telewizji. Najlepsze jest to, ze okulistka stwierdzila u mnie wade wzroku, co oczywiscie potraktowalem jako zart, bo kiedy mam na fluo reemisje to widzę normalnie. Moze mam nieznaczną wadę, ale to nie ona powduje zamglony, rozmazany, podwójny obraz, ale nerwy i fluoksetyna, która je nasila na początku działania.

przez SADer 14 lis 2014, 20:45
mio85 napisał(a):
SADer napisał(a): Niestety, skutków ubocznych ma ona sporo: zburzenia widzenia .

Jakiego rodzaju te zaburzenia? Ja tez mam. Mam rozmazany obraz, ale tylko kiedy patrzę na cos z daleka. Najgorzej jest z czytaniem liter w telewizji. Najlepsze jest to, ze okulistka stwierdzila u mnie wade wzroku, co oczywiscie potraktowalem jako zart, bo kiedy mam na fluo reemisje to widzę normalnie.

Ja też mam rozmazany obraz, mam problemy z widzeniem z daleka i ciągłe mroczki przed oczami. Poza tym kolory wydają się bardziej intensywne i jestem nadwrażliwy np. na światło słoneczne, ale to chyba wynika z poszerzenia źrenic.

Moze mam nieznaczną wadę, ale to nie ona powduje zamglony, rozmazany, podwójny obraz, ale nerwy i fluoksetyna, która je nasila na początku działania.

Nie wiem czy nerwy mogą powodować pogorszenie wzroku, to raczej sama fluoksetyna.

Z pozostałych skutków ubocznych to oczywiście zaburzenia erekcji (ale na to pomaga regularny sport), agresja, nasilenie emocji zarówno pozytywnych jak i negatywnych.

przez sulpiryd34 14 lis 2014, 23:00
Fluoksetyna - przereklamowany lek "prozac". Jedyny efekt jaki po niej miałem to zaburzenia libido.
Fluoksetyna 20 mg
Wenlafaksyna 37,5 mg
Olanzapina 5 mg
Clonazepam 6 mg
Convulex 300 mg
Baclofen 100 mg
Disulfiram 250 mg

przez my_name 14 lis 2014, 23:04
Ja widzę wyraźnie, co prawda przez soczewki kontaktowe, ale to nie wina leków. Za to napiłam się kilka łyków wina i zrobiło mi się niedobrze. Kilka dnie temu też tak było, więc łącze to z fluo. Do niczego :(

przez arnibarni 14 lis 2014, 23:28
Dla mnie fluoksetyna super jest,na ten moment bardzo sobie chwale :great: Na każdego co innego jak widać :) Ludzie sobie esci chwalą,a ja znowu esci nie lubie :D
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

Sortuj wg