FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez arnibarni 07 lis 2014, 20:43
Witam ponownie. ;) Zastanawiam sie czy nie wskoczyć na 40 mg fluoksetyny,dużą czuliście różnice między 20 a 40 mg ? I drugie pytanie czy jak ktos waży 70 kg,a drugi 110 czy to znaczy ze na tego 110 kg lek moze słabiej działać w tych samych dawkach ? Ma to jakieś powiązanie z wagą ?
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez 2004borys 07 lis 2014, 21:41
arnibarni napisał(a):Witam ponownie. ;) Zastanawiam sie czy nie wskoczyć na 40 mg fluoksetyny,dużą czuliście różnice między 20 a 40 mg ? I drugie pytanie czy jak ktos waży 70 kg,a drugi 110 czy to znaczy ze na tego 110 kg lek moze słabiej działać w tych samych dawkach ? Ma to jakieś powiązanie z wagą ?

Co do wagi to nie wiem, ale sam brałem 40 mg, później wskoczyłem na 60 mg i poczułem miłą różnicę.
sulpiryd 200 mg
fluoksetyna 40 mg
wenlafaksyna 112,5 mg
olanzapina 7,5 mg
klorazepan 20 mg

przez Patryk29 07 lis 2014, 22:40
2004borys, jak sie czujesz po fluo??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mmmmz 08 lis 2014, 16:44
mio85 napisał(a):2 lampki nie powinny cie rozlozyc, ale faktem jest, ze ten lek sie komponowal z alkoholem zdecydowanie gorzej niz w przypadku SSRI. Szybciej mnie usypiał wtedy i na drugi dzien chodzilem poddenerwowany. Ja nic wiecej nie biore. Nie wiem skad ten przyplyw apetytu, moze mam za mala dawke i nie kopie mnie fluo tak jak powinno.

Może powinieneś dać sobie więcej czasu, aż lek zadziała.
Wino delikatnie wypróbuję ;)
Pozdrawiam,
Magda

przez arnibarni 08 lis 2014, 16:50
Jak sie czuliście na 40 mg fluo ? Lepiej niż na 20 mg ? Bo ja na 20 mg miałem lekkie przebłyski bardzo dobrego nastroju,obecnie jest nijak po 6 tygodniach,czuje jedynie lekką zamułke,i sie zastanawiam czy 40 mg by mnie bardziej rozleniwiło,czy może bardziej zaaktywowało.Najchętniej sam bym już zaczął brać po 40 mg ale chyba najpierw sie musze skonsultować z lekarzem ;/
Włoskie przysłowie

przez Amos 09 lis 2014, 14:36
Strasznie mnie ten lek zamulał, miałem zawroty głowy, dzwonienie w uszach i nie było końca mojej apatii. Od dwóch lat nie biorę, maksymalna dawka w moim przypadku to była chyba 20-ka, ale nie pamiętam już tego dokładnie.
wenlafaksyna
chlorprotiksen

https://www.youtube.com/watch?v=_pt7gtWHWTs

I wish I knew you
Your fit of insanity makes me sad
I wish you knew your music was to stay forever
And I hope... I have no clue if you know how much it matters
And I hope...

przez arnibarni 09 lis 2014, 15:07
A ja myślałem że fluo mnie pobudzi,obudzi :why:
Włoskie przysłowie

przez niesmialytyp 10 lis 2014, 10:20
kiedyś leczyłem się fluoksetyną przez kilka miesięcy, obecnie po półtorek roku znowu do niej wracam. Psychiatra przepisała mi ją na nerwice lękową. Brałem tydzien po 10 mg, i obecnie leci 13 dzień 20mg. Paradoksalnie miałem wrażenie że dziesiątki pomogły mi na lęki a odkąd biore dwudziestki to mam jakby takie uczucia niepokoju, wystarczy że pomyśle o chorobie serca i już czuje jak coś we mnie pompuje adrenalinę. Dodatkowo od tygodnia jakoś mam bezsenność, chociaż wczoraj spałem z przerwami w kratkę jakieś 10 godzin to dzisiaj przespałem ledwo godzinę. Czy bezsenność może być od fluoksetyny? Spać nie mogę bo sie wierce, serce mi bije dosyć szybko i mam duszności.
poza tym nadal czuje się słaby, niestabilny, czasem bez większego powodu dostaje mdłości i kołatania serca. A to wszystko bez typowych ataków lęku, nie czuje strachu.

przez Patryk29 10 lis 2014, 10:45
niesmialytyp, Z cala pewnosciu mozesz miec bezsennosc po fluoksetynie, inna sprawa ze sa lepsze leki od fluo na na nerwice lekowa.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez mmmmz 10 lis 2014, 10:46
niesmialytyp napisał(a):kiedyś leczyłem się fluoksetyną przez kilka miesięcy, obecnie po półtorek roku znowu do niej wracam. Psychiatra przepisała mi ją na nerwice lękową. Brałem tydzien po 10 mg, i obecnie leci 13 dzień 20mg. Paradoksalnie miałem wrażenie że dziesiątki pomogły mi na lęki a odkąd biore dwudziestki to mam jakby takie uczucia niepokoju, wystarczy że pomyśle o chorobie serca i już czuje jak coś we mnie pompuje adrenalinę. Dodatkowo od tygodnia jakoś mam bezsenność, chociaż wczoraj spałem z przerwami w kratkę jakieś 10 godzin to dzisiaj przespałem ledwo godzinę. Czy bezsenność może być od fluoksetyny? Spać nie mogę bo sie wierce, serce mi bije dosyć szybko i mam duszności.
poza tym nadal czuje się słaby, niestabilny, czasem bez większego powodu dostaje mdłości i kołatania serca. A to wszystko bez typowych ataków lęku, nie czuje strachu.

Jakbym czytała o sobie. Przechodziłam/przechodzę dokładnie przez to samo. Wchodziłam na ten lek dokładnie tak samo jak Ty i te same dolegliwości mnie spotkały po zwiększeniu dawki. Na pocieszenie powiem, że lęki, które masz w dużej mierze powinny minąć. Przynajmniej tak było u mnie. Ja nadal trochę cierpię na kołatania, ale mam też małe wady serca i lekką arytmię. Mimo to lekarka powiedziała, że to raczej nie jest związane z fluoksetyną (raczej pozostałości po dolegliwościach psychicznych, które miałam). Ze snem też jakby zaczyna się stabilizować... przedwczoraj przespałam prawie 12 godzin, nie pamiętam kiedy tak dużo spałam. Choć obudziłam się w nocy dwa razy, zaraz znów zasypiałam (na razie wstrzymam się z dodatkowymi lekami na sen). Dziś po raz pierwszy od tygodnia obudziłam się bez bólu głowy.

Co do duszności... ja niestety nadal je mam, ale w znacznie mniejszym stopniu i raczej wynikają z lekkiego pobudzenia po wzięciu tabletki, tak mi się wydaje. Jednym słowem więcej sobie chyba wmawiam ;) Na 10 mg byłam chyba bardziej wyciszona. Na 20 mg bardziej pobudzona. Biorę fluoksetyną prawie miesiąc... i skoro jeszcze mnie nie udusiła, to już się raczej nie stanie ;) Reasumując, wydaje mi się, że wiele leży w naszej psychice i lekkim strachu co się wydarzy po wzięciu tabletki, ale to tylko tabletka, którą biorą miliony ;) Grunt to pozytywne myślenie i wiara, że to pomaga a nie szkodzi.
Pozdrawiam,
Magda

przez slow_down 10 lis 2014, 11:57
Zazdroszczę ludziom, na których fluo działa. Dla mnie w dawce 60mg były to cukierki, zero działania jakiegokolwiek.
slow_down

przez malenstwo31 10 lis 2014, 12:00
witajcie. ja po 3 miesiącach od ostwienia wpierw ecitil a potem seronill znowu wróiłam do seronilu. biore 2 tygodnie ale wczoraj miałam jakies apogeum, tak mi się kręciło w głowie ,że mysłam ,że zjadę z tego świta a biore tylko 5 mg! połowke tabletki!
fakt przedtem brałam 5 mieisęcy ecitil i potem zminiłam bo tyłam na seronill i nic mi się nie działo a teraz taka jazda zastanwaim się czy nie odtawic leku! a moja pani dr 2 tygodnie jest na urlopie :( co radzicie?

przez mio85 10 lis 2014, 12:18
Koledzy czytajcie poprzednie posty. Zwiekszenie lęku, niepokoju, problemow ze snem jest charakterystyczne dla fluoksetyny. Pierwsze 2 miesiace dla mnie to jest okres gorszy niz kiedy mam depresje i jestem bez leku. Istny horror, ale wiem, ze warto to przetrwac, bo pozniej zaczyna byc lepiej i u mnie dochodzi do calkowitej remisji. Wiem, ze nie na kazdego ten lek zadziala, ale zeby sie o tym przekonac trzeba mu dac 3 miesiace. Ja tez jestem lękowcem i wiele osob mowiło mi, ze to nie jest lek dla mnie. Okazalo sie, ze sie mylili bo wraz z ustapieniem depresji ustepuja lęki i zwiększa się pewność siebie.
Mi w tej chwili za tydzień stuknie dopiero miesiac i czuje się, jak gówno, ale co mam zrobic? Wiem, ze bez leku moj stan sie nie poprawi.

przez niesmialytyp 10 lis 2014, 15:01
dziękuje wam! Czy ktoś jeszcze miał podobnie jak ja zwłaszcza z tym takim "lękiem bez lęku", w formie samych objawów?

mmmmz, te wady serca wykryło ci już samo EKG czy musiałaś robić coś ponad to?

dodatkowo te okropne myśli, czy ja czasem nie umrę z tego wszystkiego, z braku snu połączonego z objawami i jakimś dziwnym przewlekłym utajonym stresem. Kiedyś miałem krótko depresję i moje życie obchodziło mnie bardzo nie wiele, ale teraz się to zmieniło, boje się i chce żyć.
no musiałem się wygadać, dzięki raz jeszcze

Sortuj wg