FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez lunatic 03 sty 2014, 13:17
sylvek,
a gdzie tak napisałem ze wynik tych badan jest mniej znaczący niz opinia kilku lekarzy? napisałem tylko ze to ciekawe bo od lekarzy słyszałem coś innego

przez maciekpoznan 03 sty 2014, 17:35
Ja odpukać z fluo na dzień dzisiejszy jestem zadowolony, chociaż miałem na początku duże chwile zwątpienia i baaaaaaardzo długo u mnie Fluo się "wkręcała"..

przez mio85 03 sty 2014, 20:44
A ktory z antydepresantow ma podobny mechanizm dzialania do fluo, dziala na zwiekszenie tych samych neuroprzekaznikow, ale nie poteguje strachu? Ja nie moge pojac tego, jak seronil - skoro zwieksza stezenie serotoniny - moze powodowac nasielenie sie strachu! Rozumiem, ze moze sie dlugo rozkrecac, ale skoro jeszcze nie dziala to nasze samopoczucie powinno byc takie samo, tzn: mam depresje czuje sie zle, lykam tabletki i przez jakis czas nic sie nie zmienia bo lek się nie rozkrecił, czyli cały czas czuję sie źle. Tymczasem po seronilu jest zdecydowanie gorzej i to co ciekawe im dalej, tym zamiast slabniecia skutkow ubocznych one wzrastaja. Lepiej czulem sie na przyklad w pierwszym tygodniu brania fluoksetyny, w drugim bylo juz gorzej, a teraz jest fatalnie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 03 sty 2014, 20:57
mio85,
seronil działa trochę na noradrenalinę i stąd możliwe stany lękowe, na serotoninę działa najsłabiej ze wszystkich SSRI

-- 03 sty 2014, 19:59 --

jeżeli chcesz działania na samą serotoninę to są escitalopram, sertralina, paroksetyna

-- 03 sty 2014, 20:01 --

ale w teorii to działanie nie jest raczej silne, masz jakąś zwiększoną energię po tym?

przez mio85 03 sty 2014, 21:44
zwiększoną energię? nie....jedyna energia jaka przychodzi ukierunkowana jest na lęk - napięcie mięśni, potliwość. JA nie wiem czy chce zwiekszony poziom serotoniny, czy zmniejszony dopaminy, czy innego neuroprzekaznika. Ja po prostu nie chce czuc paralizujacego lęku. Idealnie na te objawy dziala Relanium. Dla mnie to jest kolejny paradoks, ze jedna tabletka po kilku godzinach potrafi mnie uspokic zupelnie i odstawic wszystkie objawy nerwicy na bok. Rozumiecie - w kilka godzin! Fluoksetyna potrzebuje na to wiecznosc. Dlaczego tak sie dzieje, ze ten mechanizm w Relanium jest tak prosty, a nie mozna go wykorzystywac w walce z nerwica i depresja?

przez lunatic 03 sty 2014, 21:51
no to na lęki to leki serotoninowe mają znaczenie w tej chwili, Relanium nie jest dobre na dłuższy czas bo działa tylko objawowo, jakbyś to dłuższy czas pobrał to po pierwsze uzależnienie a po drugie moze samo doprowadzic do depresji

-- 03 sty 2014, 20:54 --

niektóre stabilizatory nastroju oddziaływują na GABA, czyli na to samo co Relanium, ale czy efekt jest podobny jakbys brał Relanium to nie wiem, nie brałem nigdy takiego stabilizatora

przez Rwind 04 sty 2014, 23:49
Postanowiłem na najbliższe miesiące porzucić alkohol w jakiejkolwiek formie i ilości. Zobaczymy jak to wpłynie na mix Flou i Tritt, bo póki co szału nie ma, a na czas który biorę efekty powinny byc lepsze.
Fluoksetyna 20 mg + Agomelatyna 25 mg

The Mind: a beautiful servant, a dangerous master.
https://www.youtube.com/watch?v=2NPk5zuMdyw

przez mio85 06 sty 2014, 18:05
Lunatic, a co wedlug ciebie ma wieksze dzialanie antylękowe: Trazodon czy Paroksetyna? Dodam tylko, ze ze z zasnieciem nie mam problemu za to wielki problem mam rano, zawsze sie wybudzam ok godz. 7:00 i napiecie narasta, w koncu nie moge spac choc mogłbym jeszcse i jestem zlany potem.....naprawdew tej chwili seronil mnie paralizuje - czy wy tez macie takie stany lekowe i drzenia miesni po seronilu, mnie demotywuje do podjecia jakichkowiek dzialan - konczyny sparalizowane.....

przez lunatic 06 sty 2014, 18:14
mio85 napisał(a):Lunatic, a co wedlug ciebie ma wieksze dzialanie antylękowe: Trazodon czy Paroksetyna? Dodam tylko, ze ze z zasnieciem nie mam problemu za to wielki problem mam rano, zawsze sie wybudzam ok godz. 7:00 i napiecie narasta, w koncu nie moge spac choc mogłbym jeszcse i jestem zlany potem.....naprawdew tej chwili seronil mnie paralizuje - czy wy tez macie takie stany lekowe i drzenia miesni po seronilu, mnie demotywuje do podjecia jakichkowiek dzialan - konczyny sparalizowane.....

Ciężko powiedzieć, bo trazodonu nigdy nie brałem. Teoretycznie ma bardziej różnorodny mechanizm działania przeciwlękowego, bo poza wychwytem serotoniny działa tez na receptory serotoninergiczne i histaminowe co moze wzmacniac dzialanie przeciwlękowe, paroksetyna dziala tylko na wychwyt serotoniny, nie ma dodatkowego dzialania receptorowego, ale jak to dzialanie trazodonu sie ma w praktyce to musialby sie ktos wypowiedziec kto go stosował na stany lękowe

przez SzymekWCH 07 sty 2014, 11:31
Witam.
Jakie macie lub mieliście skutki uboczne po Fluoksetynie ? . Ja biorę ją 5 dzień w dawce 10 mg i czuje się po niej jeszcze bardziej otępiały niż byłem i straszny niepokój czuje w sobie więc proszę opiszcie wasze relacje z tym lekiem.
Dodam też że razem z Fluoksetyną biorę Hydroxyzyne na uspokojenie więc może to te połączenie tak działa jak myślicie ?.
Pozdrawaiam !.
Ostatnio edytowano 07 sty 2014, 11:43 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z uwagi na tematykę.

przez maciekpoznan 07 sty 2014, 19:35
5 dni to to dopiero początek, na efekty trzeba czekać o wiele dłużej... Bądź cierpliwy ! Wiem, że jest ciężko, ale warto. Ja czekałem ponad 2 miesiące :(

przez SzymekWCH 07 sty 2014, 21:27
A jakie były Twoje skutki uboczne i przy jakiej dawce ?

przez Popiół 07 sty 2014, 22:58
Ja nie moge pojac tego, jak seronil - skoro zwieksza stezenie serotoniny - moze powodowac nasielenie sie strachu! Rozumiem, ze moze sie dlugo rozkrecac, ale skoro jeszcze nie dziala to nasze samopoczucie powinno byc takie samo, tzn: mam depresje czuje sie zle, lykam tabletki i przez jakis czas nic sie nie zmienia bo lek się nie rozkrecił, czyli cały czas czuję sie źle.
mio85 Początkowe nasilenie lęku, prawdopodobnie wynika z silnej stymulacji (przez nagły wzrost stężenia serotoniny) pewnych receptorów (5ht2c,a odpowiedzialnych za powstawanie lęku, napięcia itp. Dopiero z czasem poprzez ciągły agonizm tych rec. następuje ich downregulacja (zmniejsza się ich wrażliwość) i wtedy zazwyczaj pojawia się efekt terapeutyczny. U jednych ta downregulacja może postępować bardzo szybko ok. 2tyg. inni będą potrzebować dużo więcej czasu lub większych dawek, zdarzają się też osoby u których nie ustępują te objawy nawet po dłuższym stosowaniu leku.

Musisz albo cierpliwie poczekać albo zmienić lek jeżeli Ci nie pasuje. Możesz spróbować dodać mianseryne/mirtazapine i obserwować co się będzie działo.
Pytałeś wcześniej o zaburzenia libido, u mnie np. wszystkie leki z tej grupy (ssri) włącznie z wenlafaksyną powodują silne zaburzenia funkcji seksualnych, może nie wszystkie bo nie brałem fluoksetyny i Fevarinu ale podejrzewam że było by to samo, bo jestem bardzo czuły pod tym względem.
Możesz sprawdzić działanie trazodonu o który pytałeś lub samej mirtazapiny/mianseryny, te leki działają bardziej receptorowo, np. blokują m.in rec. 5ht2 stąd nie ma tak typowych dla ssri działań niepożądanych na początku, no i w przypadku tych leków nie występują zaburzenia seksualne.
Popiół

przez Faflikowa 07 sty 2014, 23:51
witam

Biorę fluxemed 60mg od prawie 7 tygodni. Dostałam też Kwetaplex na sen oraz Metoclopramidum na mdłości i wyciszenie
Plusy - jestem spokojniejsza, nie mdli mnie z nerwów, zasypiam w pół godziny po wzięciu Kwetaplexu, nie mam apetytu, totalny zanik libido, schudłam już prawie 10 kg ( jestem otyła )
Minusy - śpię po 12-14 godzin i ledwo się zwlekam z łóżka, jestem na progu rozwodu, bez pracy, z jeszcze małym dzieckiem więc jakoś optymizmem nie tryskam na to co mnie czeka
Czuje się jak zdechły królik, na nic nie mam energii.
Jeśli wezmę Fluxemed rano w południe zasypiam na stojąco, dlatego zaczęłam brać go ok 16-18.

16 stycznia mam kontrolę u psychiatry, zmieniać czy czekać aż dostanę lekkiego kopa energii ?

Sortuj wg