FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

FLUOKSETYNA (Seronil,Bioxetin,Deprexetin,Andepin)

przez Michuj 13 lip 2011, 14:03
Najlepsze połączenie jest z terapią, ale innym lekiem np TLPD ;)
Michuj

przez Rzabba 13 lip 2011, 14:20
Michuj napisał(a):Najlepsze połączenie jest z terapią, ale innym lekiem np TLPD ;)

Jak działa Anafranil z fluo? Uspokaja czy pobudza?
“...Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win.”

przez Michuj 13 lip 2011, 14:29
Rzabba, raczej uspokaja
Michuj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rzabba 13 lip 2011, 15:51
Michuj napisał(a):Rzabba, raczej uspokaja

To ja bym spała non stop po takiej mieszance. Sama fluo mnie już wystarczająco uspokoiła i wyciszyła. Potrzebuje czegoś na popołudniowe pobudzenie.
“...Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win.”

przez Michuj 13 lip 2011, 15:57
To bardziej sertralina albo wenlafaksyna. Bo po innych to zamułka.
Michuj

SERONIL (Fluoksetyna-Bioxetin,Andepis,Deprexetin)

przez niesamowit 13 lip 2011, 17:59
Dziś zacząłem pierwszy raz brać Seronil ale chyba z niego zrezygnuje i zapisze się na psychoterapię. Rodzina i znajomi tak mi radzą , a do tego mam więcej wychodzić z domu , spotykać się ze znajomymi i normalnie żyć tak jak przed tą nerwicą. Przypomnę , że mam nerwicę z objawami somatycznymi , z rzadko pojawiającymi się negatywnymi myślami. Czy nic się nie stanie jak po pierwszym użyciu przerwę dalej branie Seronilu ?

przez Michuj 13 lip 2011, 18:27
nic. Jeśli metoda pt. ''weź się s w garść'' na Ciebie zadziała, działaj...
Michuj

przez niesamowit 13 lip 2011, 19:54
Michuj napisał(a):nic. Jeśli metoda pt. ''weź się s w garść'' na Ciebie zadziała, działaj...

Jestem młody , dopiero 22 lata i takie antydepresanty uzależniają. Pisało przy tym leku , że odstawienie może powodować skutki uboczne i nie wiem czy aby na pewno po jednym uzyciu nic się nie stanie.

''Weź się w garść'' trudno powiedzieć bo jak wychodzę z domu to źle się czuje , bardziej odczuwam ospałość i nieprzytomność choć lęków nie mam... Kolega mi mówił , że to jest psychika i mam to bo za dużo siedzę w domu i jak będę częściej wychodził to to minie i nie wiem czy mam w to wierzyć.

Teraz się zastanawiam co robić i mam nadzieje , że mi doradzisz... Co z tymi negatywnymi myślami? Bo Jakiś czas temu zazwyczaj jak się nudziłem dopadały mnie takie myśli i trwały nawet 5 tyg. które dotyczyły -> ''że muszę oddychać bo jak nie będę oddychał to może coś mi się stać'' i tak przez to skupiałem się bardziej na tym oddychaniu , czasem jak mi te myśli przechodziły to dostawałem duszności , teraz jest już lepiej i nie pojawiają się te myśli.

Dodatkowo też pojawiały się myśli ''zabij się , zabij się'' na takiej samej zasadzie jak opisałem wyżej , ale z takimi różnicami , że nie trwały już tyle czasu (tj. 5 tygodni) i nie były one aż tak przekonujące aby się zabić , a jezeli chodzi o dusznosci to ich nie dostawalem. Również tych myśli teraz nie mam.

Czy zamiast Serinolu również psychoterapia pomoże mi na te myśli o których napisałem powyżej? TAK JAK Napisałem nie pojawiają się już na razie te myśli , ale nikt nie powiedzial ze nie moga sie kiedys nie pojawic

P.S.: Po pierwszym dniu używania Serinolu od 1 h odczuwam lekkie duszności i chciałbym się też zapytać czy to minie?

przez Michuj 13 lip 2011, 20:20
Ja miałem kilka podejść do psychoterapii i mi się nie udało, co nie znaczy, że u Ciebie ma być podobnie.
Na te objawy co piszesz to bardziej sertralina pasuje niż fluo, ale nie ja decyduję. :P
Ogólnie wejście w psychotropy powoduje pewien szereg konsekwencji, a ja nie chcę brac odpowiedzialności za taką decyzję. Na te objawy co piszesz to każdy lekarz Ci da antydepresant. Nikt nie odprawi Cię z kwitkiem do domu. Jeśli udało by Ci się bez (a w Twoim wieku mi się udawało, czego teraz załuję :pirate:) to walcz bez leków.

-- 13 lip 2011, 19:23 --

W sumie też miałem podobne objawy i gdy miałem 19 lat dostałem Seronil, który wywaliłem do kosza po 3 dniach, bo spać nie mogłem i teraz żałuję tego bardzo, bo kolejne lata tylko ciągneły mnie w dół. Tyle, że ja nic z tym nie robiłem. Próbowałem jakiś samouczków i innych pierdół ale to nic nie pomogło. W wieku 25 musiałem wylądować na lekach.
Michuj

przez Radek 14 lip 2011, 19:33
niesamowit, rodzina i znajomi oczywiście będą ci mówić żebyś nie brał leków, bo ogólnie w Polsce takie jest nastawienie. Tylko, że znajomi może i chcą dobrze, ale specjalistami nie są. Seronil nie uzależnia i skutki uboczne przechodzą dość szybko. Po za tym branie leków nie wyklucza chodzenia na psychoterapię i jest udowodnione, że połączenie tych dwóch metod daje najlepsze rezultaty.
per aspera ad astra

przez Michuj 14 lip 2011, 19:49
Minął 31 dzień brania i jest pięknie. :smile:
Michuj

przez Madzialenka 15 lip 2011, 11:30
Po jakim czasie od zwiększenia dawki powinna nastąpić poprawa?

przez BiałyLatawiec 15 lip 2011, 11:39
Madzialenka, o jakiej dawce mówisz? Ja zaczełam czuć niewielka poprawe po tygodniu, ale myśle ze to sprawa idnywidualna jest.( przeszłam z 20 na 40 mg)
"Nieszczęsny! Tysiac gróźb mnie osaczyło,
Tysiąc trwóg każe drżeć, słabnąć, omdlewać.
Ja- pogrzebany jestem pod ziemia,
W grobowcu ciała".

przez Madzialenka 15 lip 2011, 11:42
Od ubiegłego czwartku zwiększyłam z 20mg na 30mg a od wtorku na 40 mg i nie czuje poprawy,bez zmian.Jestem załamana!

Sortuj wg