ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Luki_Nerwusik 31 sty 2014, 10:41
lunatic napisał(a):Luki_Nerwusik,
ile czasu wtedy juz brałes parokseyne?

Jeszcze jej wtedy nie brałem. To był wrzesień. Paro zacząłem łykać w październiku.

Tojaaa napisał(a):lunatic, czesc :papa: , pewnie 1,5 godz Luki_Nerwusik, dzięki, dajesz mi nadzieje, naprawde. Kurcze, mieć kogoś takiego w domu na co dzień, ktory Cię zrozumie i tak pocieszy, to skarb. :D. Trafić na dobrego psychologa to mega szczęście, z jakich rejonów kraju jesteś?

Jestem z pomorskiego.
Luki_Nerwusik

przez Tojaaa 31 sty 2014, 10:41
czarnydiabeł, cżesc, ja mam bardzo wyraźne sny, choć i miewalam takie przed esci. Moj stary motyw ze sny to wypadajace zęby, śni mi sie to średnio 2-3razy w miesiącu. :smile: miewają tez sny o własnej śmierci i normalnie prawie to czuje. W zeszłym miesiącu śniło mi sie, ze przygniótł mnie dźwig i widziałam jak spada na mnie, nie mogłam uciec i powoli przygniótł moja głowę a potem cisza....niezłe, co?

-- 31 sty 2014, 10:43 --

Luki_Nerwusik, to niedaleko mnie :D

przez lunatic 31 sty 2014, 10:46
Luki_Nerwusik,
skoro tak dobrze na Ciebie działa nawet jedna wizyta u psychologa ,to po co Ci taka wysoka dawka paro w takim razie? ja na 10-15 mg byłem obojętny na wszystkie lęki, na 40 to bym chyba utracił kontakt z rzeczywistością
Tojaaa, cześć:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Luki_Nerwusik 31 sty 2014, 10:47
O tak, sny też mam teraz wyraziste i kolorowe.
A takie pierdoły mi się śnią, że szok.
Np. wizyta do centrum handlowego, które rozrasta się do wielkości sporego miasta, a tam jakieś zjeżdżalnie, baseny, kolejka linowa, faceci spod budki z piwem i inne różności.
Albo film akcji, ze mną w roli głównej, ja jako Jean-Claude Van Damme czy inny mięśniak.
Później budzę się i śmieje z tych snów.
Przed lekami nie śniło mi się nic. Teraz film za filmem.
Luki_Nerwusik

przez czarnydiabeł 31 sty 2014, 10:49
Tojaaa napisał(a):....niezłe, co?

Hehe, niezłe masz filmy. Mi się śnią różne schizy bez ładu i składu, najczęściej rano nie pamiętam o czym był sen, ale zaczęło się to dopiero jak zacząłem brać Esci...
czarnydiabeł

przez Luki_Nerwusik 31 sty 2014, 10:52
lunatic napisał(a):Luki_Nerwusik,
skoro tak dobrze na Ciebie działa nawet jedna wizyta u psychologa ,to po co Ci taka wysoka dawka paro w takim razie? ja na 10-15 mg byłem obojętny na wszystkie lęki, na 40 to bym chyba utracił kontakt z rzeczywistością
Tojaaa, cześć:)

Czemu taka dawka. Pani doktor już na pierwszej wizycie powiedziała mi, że na moje objawy 1 tabletka to będzie za mało.
Mówiła, że na same lęki by wystarczyło, ale na natrętne myśli i moją bezsenność potrzeba większej dawki.
Ja jej słucham i myślę, że dobrze na tym wychodzę. W każdym razie widzę różnicę na plus porównując 20 i 40 mg.
No właśnie obojętności, apatii i senności w dzień nie mam, dobrze wstrzeliła się u mnie z tym lekiem.
Luki_Nerwusik

przez lunatic 31 sty 2014, 10:56
Luki_Nerwusik,
zaden lekarz nie jest w stanie przewidzieć czy po paroksetynie będzie się miało senność czy nie bo niby jak, to jest loteria

przez Tojaaa 31 sty 2014, 10:56
Wiecie, tak sobie myśle co to będzie, jak przyjdzie czas odstawiania leku. I znów powrót do koszmarow?? Ja marże sobie, zeby tak było, jak przedtem, kiedy czułam sie dobrze, normalnie. Niby wszystko zależy od nas, a takie to trudne...

przez lunatic 31 sty 2014, 10:59
co do sennosci po niej to nawet są rozbieżności wśród lekarzy co ją powoduje dokładnie a co dopiero zeby to przewidzieć jak dana osoba zareaguje pod tym względem

przez Luki_Nerwusik 31 sty 2014, 11:02
Tojaaa napisał(a):Wiecie, tak sobie myśle co to będzie, jak przyjdzie czas odstawiania leku. I znów powrót do koszmarow?? Ja marże sobie, zeby tak było, jak przedtem, kiedy czułam sie dobrze, normalnie. Niby wszystko zależy od nas, a takie to trudne...

I znowu widzę zamartwianie się na zapas.
Co ma być to będzie. Ja mogę łykać te piguły do końca życia, skoro pomagają.
Nie ma co patrzeć w przeszłość, że kiedyś było fajnie. Jest tylko tu i teraz. I sporo życia przed nami, jeśli Bóg da.
Ja się nie czuje gorszy z tego powodu, że łykam psychotropy.
A nerwica i terapie pomogła mi nawet uporządkować swoje życie i poprawić rodzinne relacje. Synek to za mną teraz szaleje. I kolejna pociecha w drodze, nie jestem impotentem na tych tabsach a tak tym straszyli :)
Luki_Nerwusik

przez Lord Kapucyn 31 sty 2014, 11:07
elmopl79, Już to wklejałem w innym temacie to tylko podam link. Myślę, że prof. Pużyński dość dobrze odpowie na Twoje pytania-

post1533213.html#p1533213
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 31 sty 2014, 11:07
Luki_Nerwusik napisał(a): W każdym razie widzę różnicę na plus porównując 20 i 40 mg.

a jak byś porównał działanie aktywizacyjne tych dwóch dawek?

przez Tojaaa 31 sty 2014, 11:08
Luki_Nerwusik, zostałam właśnie Twoim fanem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jakie Ty masz zdrowe podejście do życia, zazdroszczę bardzo. Czarnowidztwo to moje drugie imię, niestety. Mam nadzieje, ze w chwilach zwątpienia, a mam ich niemało, mogę liczyć na Twoje dobre słowo?..?

przez Luki_Nerwusik 31 sty 2014, 11:11
lunatic napisał(a):
Luki_Nerwusik napisał(a): W każdym razie widzę różnicę na plus porównując 20 i 40 mg.

a jak byś porównał działanie aktywizacyjne tych dwóch dawek?

Wiesz, mnie nie trzeba było specjalnie aktywizować, tylko wyciszyć rozbiegane irracjonalne myśli i uspokoić umysł i ciało.
Na pewno nie czuję napędu na paro. Wręcz przeciwnie, poleniuchować by się chciało. Ale dobrze mi z tym, bo w nerwicy mnie nosiło, nie mogłem usiedzieć w miejscu.

Dla ludzi, którzy potrzebują aktywizacji i napędu paro nie będzie dobrym lekiem. Tak uważam.
Luki_Nerwusik

Sortuj wg