ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 24 sty 2014, 01:57
oo dzięki, moze coś na szwedzkich stronach będzie więcej, musze opanować kilka książek w dość krótkim czasie i musze wydajność troche poprawić

-- 24 sty 2014, 00:59 --

nova_2013 napisał(a): determiznizm palatywny nie antycypuje sie w interdukcji aspektow retrospektywnych :mrgreen:

tym to przebiłaś wszystkie chemiczne zawiłości

przez Katarzynka40 24 sty 2014, 01:59
Ten Edronax ma koszmarna listę uboków...
Myślałam, że to łagodniejszy lek...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez lunatic 24 sty 2014, 02:00
Katarzynka40 napisał(a):Ten Edronax ma koszmarna listę uboków...
Myślałam, że to łagodniejszy lek...

w porównaniu do czego? lista uboków SSRI jest chyba z 5 razy dłuższa
o wenlafaksynie już nie wspominając

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nova_2013 24 sty 2014, 02:04
lunatic napisał(a):chyba ze zamierzasz zobaczyć jak to jest poczuć się z silnikiem odrzutowym na plecach :D

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
lunatic nie wiem czy odczytales moj dzisiejszy pierwszy post ( oj... wczorajszy juz) ile udalo mi sie zrobic do poludnia.
Gdybym poczula jeszcze silnik odrzutowy ( niewazne gdzie usadowiony ;) ) to pewnie jeszcze zmylabym klatke schodowå i zapytala wszystkich såsiadow czy czasem nie sprzåtnåc u nich, wytrzepac dywanow, poprasowac i zrobic im zakupy. Z takim powerem i pozalatwianiem wszystkich såsiedzkich spraw poszlabym jeszcze na basen aby przeplynåc kilkadziesiåt dlugosci, pograc w tenisa i wygrac wielkiego szlema po czym prawdopodobnie i tak nie mialabym jeszcze dosyc wiec zaczepilabym o poczte i zaoferowala sie, ze rozniose dzisiejszå korespondencje po calym osiedlu. A wieczorem poodsniezala wszystkie osiedlowe ulice i chodniki.

Czy tak wlasnie dziala ten lek ??? :lol:
Poprzestane na citalowym flegmatyzmie :105:

-- 24 sty 2014, 02:09 --

Katarzynko Ty sie nie doszukuj ubokow i w ogole ich nie czytaj. Dawaj dalej esci i daj sobie spokoj z tymi aktywami ;)
Z Twoich postow i tak wynika, zes ZUCH dziewczyna i ikry Tobie nie brakuje. Chcesz sie wykonczyc ????
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez lunatic 24 sty 2014, 02:13
nova_2013,
no działa dosyć speedująco, więc narazie w Twoim przypadku lepiej go nie brać
sory ze troche walne długi post ale widze jakieś zaniepokojenie ta reboksetyną, ze mam jakieś złe zamiary polecając ją :D

lista uboków z tego samego portalu-opis profesjonalny:
Reboksetyna:
Bardzo często: suchość błony śluzowej jamy ustnej, zaparcia, bezsenność, nadmierne pocenie się. Często: zawroty głowy, zaburzenia smaku, akatyzja, zaburzenia akomodacji, tachykardia, kołatanie serca, rozszerzenie naczyń, niedociśnienie ortostatyczne, zmniejszenie lub brak łaknienia, zaburzenia oddawania moczu, zakażenia układu moczowego, zaburzenia erekcji, zaburzenia ze strony jąder, dreszcze. Po wprowadzeniu do obrotu bardzo często zgłaszano przypadki wystąpienia nudności; często – pobudzenia, lęku, parastezji, nadciśnienia tętniczego, wymiotów; z nieznaną częstością – hiponatremii, omamów, agresywnego zachowania, obwodowego oziębienia, zespołu Raynauda, bólu jąder, alergicznego zapalenia skóry, wysypki i drażliwości. W trakcie leczenia lub po jego zakończeniu obserwowano przypadki myśli lub prób samobójczych.

Wenlafaksyna
Często: senność, zawroty głowy, ból głowy, zwiększenie napięcia mięśniowego, parestezje, zaburzenia akomodacji, rozszerzenie źrenic, zaburzenia widzenia, ziewanie, zmniejszone łaknienie, zaparcia, nudności, wymioty, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zaburzenia oddawania moczu (zwłaszcza parcie na mocz), pocenie się (w tym poty nocne), zwiększone stężenie cholesterolu we krwi (zwłaszcza związane z długotrwałym leczeniem i prawdopodobnie przy stosowaniu dużych dawek), zmniejszenie masy ciała, nadciśnienie, rozszerzenie naczyń krwionośnych (najczęściej zaczerwienienie twarzy), wybroczyny, krwawienie z błon śluzowych, astenia/zmęczenie, zaburzenia ejakulacji/orgazmu (mężczyźni), brak orgazmu, zaburzenia erekcji, zmniejszenie popędu seksualnego, nieprawidłowe sny, bezsenność, nerwowość, uspokojenie. Niezbyt często: zaburzenia rytmu serca, w tym tachykardia, drgawki kloniczne mięśni, szumy uszne, zaburzenia smaku, bruksizm (zgrzytanie zębami w czasie snu), biegunka, zatrzymanie moczu, zapalenie skóry, nadwrażliwość na światło, wysypka, łysienie, hiponatremia, zwiększenie masy ciała, zaburzenia orgazmu (kobiety), krwotok miesiączkowy, reakcje nadwrażliwości na światło, nieprawidłowe wyniki aktywności enzymów wątrobowych, pobudzenie, apatia, omamy, niedociśnienie, niedociśnienie ortostatyczne, omdlenia. Rzadko: zapalenie wątroby, reakcje maniakalne, myśli/zachowania samobójcze oraz niepokój psychomotoryczny/akatyzja, krwotoki (w tym krwotok mózgowy), krwawienie z przewodu pokarmowego, zespół nieprawidłowego wydzielania hormonu antydiuretycznego (SIADH), wydłużony czas krwawienia, małopłytkowość, napady drgawkowe, złośliwy zespół neuroleptyczny, zespół serotoninowy. Bardzo rzadko: zwiększone stężenie prolaktyny, reakcja anafilaktyczna, stany majaczeniowe, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa i Johnsona, swędzenie, świąd, pokrzywka, rabdomioliza, zapalenie trzustki, eozynofilia płucna z takimi objawami, jak duszność, ból w klatce piersiowej, jaskra z zamykającym się kątem przesączania, ostra jaskra, wydłużenie odstępu QRS i QT, migotanie komór, tachykardia komorowa (w tym torsade de pointes), niewydolność serca, nieprawidłowy skład krwi (w tym agranulocytoza, niedokrwistość aplastyczna, neutropenia i pancytopenia), reakcje pozapiramidowe (w tym dystonia i dyskineza), późne dyskinezy. Przerwanie leczenia (zwłaszcza nagłe) może wywołać objawy odstawienne (zawroty głowy, zaburzenia snu, zaburzenia czucia, parestezje, pobudzenie lub niepokój, nudności i/lub wymioty, drżenie, splątanie, pocenie się, ból głowy, biegunka, kołatanie serca, niestabilność emocjonalna, drażliwość, zaburzenia widzenia); zwykle mają łagodny przebieg i ustępują samoistnie, jednak u niektórych osób mogą być ciężkie i/lub przedłużone. Po przedawkowaniu: zaburzenia świadomości, rozszerzenie źrenic, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, senność, drgawki, zawroty głowy, wymioty, zmiany w zapisie EKG (wydłużenie odstępu QT, blokada odnogi pęczka Hisa, wydłużenie QRS), tachykardia lub bradykardia, śpiączka, zgon. Brak swoistego antidotum, hemodializa jest nieskuteczna, należy podać węgiel aktywowany, wykonać płukanie żołądka i stosować leczenie objawowe.

-- 24 sty 2014, 01:15 --

i teraz które uboki mozna nazwać bardziej koszmarnymi, jak ktoś chce niech czyta, ja spadam spać w końcu, :papa:

przez nova_2013 24 sty 2014, 02:17
siemka lunatic spij smacznie :papa:

nova_2013 napisał(a):Katarzynko Ty sie nie doszukuj ubokow i w ogole ich nie czytaj. Dawaj dalej esci i daj sobie spokoj z tymi aktywami ;)
Z Twoich postow i tak wynika, zes ZUCH dziewczyna i ikry Tobie nie brakuje. Chcesz sie wykonczyc ????

Napisalas, ze masz roztrzepanego owczarka niemieckiego - przejmij od niego troche energii :great:
Obrazek

przez Katarzynka40 24 sty 2014, 02:28
nova_2013,
nie narzekam to fakt na brak energii, ale jeśli mam być szczera to miałam jej więcej i to zdecydowanie zanim zaczęłam pochłaniać esci... i troszkę mi tego brakuje... do flegmatyczności jeszcze mi daleko, ale ta "esciowa" popołudniowa senność mnie troszkę denerwuje...
A mój piesek to fakt energii ma tyle, że szok... :shock: :D

Lunatic - ja nie porównywałam edronaxu do wenli - bo o tej pisałam wyżej, że wiem, ze ma bardzo dużo ciężkich uboków (pamiętam jak 5 lat temu zobaczyłam na samym końcu ten...zgon...poraziło nie...) raczej do esci...
Jutro, a raczej dzisiaj lecę do doktorka pogadam, przemagluję na tematy esci:)
Lecę spać, bo jutro sporo zadań w pracy mam do wykonania :mrgreen:

spokojnej nocy :papa: :papa: :papa:
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez nova_2013 24 sty 2014, 02:33
papatki Katarzynko :papa:

Gradrec chyba zasnål po piwie Obrazek i wstanie dzis popoludniu

przez Gradrec 24 sty 2014, 07:54
Obudziłem się koło 1 w nocy ale jeszcze nie wstałem z łóżka :P

-- 24 sty 2014, 07:26 --

Dawno tak z rana nie wstalem :>

przez nova_2013 24 sty 2014, 12:49
czesc Gradrec Obrazek

i jak tam Wasze piåtkowe samopoczucie Kochani ?
Juz sama mysl, ze konczy sie tydzien i bedzie mozna poleniuchowac 2 dni - napawa optymizmem, co ?

Mam tyyyyyleeee planow na dzis a ciekawa jestem ile z nich uda mi sie zrealizowac. :105:

przez Gradrec 24 sty 2014, 13:17
ja jestem niewyspany, ziewam jak cholera ale psychicznie samopoczucie calkiem ok :)

przez Tojaaa 24 sty 2014, 14:26
Cześć, ja dziś w podróży, pól dnia w pociągu. Ludzie sie cieszą, uśmiechają a ja? Udaje ze jest git odwzajemniajac uśmiechy. Dziś znów glodowka, koszmar kolejnego dnia. Boże daj mi sile, bo mam jej coraz mniej.

przez Gradrec 24 sty 2014, 17:50
Jak spamuje odswiezanie strony, to nic nie ma caly dzien, a jak mnie nie ma to spamujecie po 10 stron :P

Polecam radyjko http://gorillafm.com/ swoja droga. Z kazdego genre leci muzyka caly czas. Ostatnio sie zakochalem.

przez Tojaaa 24 sty 2014, 17:52
Gradrec, a mnie to nie widzisz? :(

Sortuj wg