ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez junona 21 sty 2014, 12:17
elmopl79, ja byłam wtedy na stałej dawce 10 mg. tylko nie zażyłam przez 5 dni. Cztery dni to za mała przerwa żeby znowu startować z najmniejszej dawki, takie jest moje zdanie i doświadczenie. Po dwóch dniach powrotu do zażywania poczułam się zupełnie dobrze. Może zależy od organizmu.

przez Tojaaa 21 sty 2014, 12:28
Dziękuje krista ielmoplku za słowa otuchy. Kurcze wytrzymam, mam nadzieje, ze dotrzymam do tych 3 M-cy

przez elmopl79 21 sty 2014, 13:03
Tojaaa
Wierz mi,ze ja tez juz tracę sily,bo u mnie tez to juz dlugo trwa,ale ja od początku bylam źle leczona,tj źle dawki leku,zmniejszanie,czekanie,i dalej babranie sue w tym wszystkim od początku....a sil mi napewno nie przybywa...
Junona
Tez mi sie wydaje,ze 5mg.to za mala dawka,a moja p.dr.twierdzi,ze to będzie dla mnie w sam raz....bo kuedys jej powiedzialam,ze na ćwiartce tabletki czuje się lepiej niż na polowce i ona sue trzyma tej wersji...ze im mniej dla mnie tym lepiej,bo moze nie potrzebuje tyle serotoniny....i mam brac przez trzy tyg.piatek i sie obserwować.Tylko kurcze,ja bralam ta piątkę 8tygodnu....i nic lepiej nie bylo....no moze wieczory..
wieczorami chcialo mi sie chciec:)A teraz znowu siedze jak podesrana....przejscie do ubikacji to jak bieg w maratonie....-po zwiększeniu dawki..
No ale cóż....czejamy dalej....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez krista 21 sty 2014, 13:04
Tojaaa postaraj się nie myslec o chorobie rób cos w ciągu dnia ja na początku cos dla syna pomagałam w lekcjach np z plastyki i wtedy nie czułam cholernego lęku a nawet wycierałam kurze kilka razy dziennie dobra terapia na odwrócenie mysli od choroby na krótko mete ale dobre i to a na noc proponuje wziąsc cos wyciszającego dla mnie pomagało nie budziłam się w środku nocy chociaż polecam

przez elmopl79 21 sty 2014, 13:09
Tojaaa
Mnie ten znajomy mówil,ze warto bylo męczyć sie tyle czasu....potem dozyl,ale za wczesnie odstawil lek,bo po3muesiacach i wszystko wrocilo dosyc szybko.Teraz jest znowu na esci i znowu mial takie same przejscia na początku...ale juz jest ok.

przez junona 21 sty 2014, 13:11
elmopl79, myślę, że albo jesteś bardzo wrażliwa, albo masz źle dobrany lek. Po 8 tygodniach to ja czułam się całkiem nieźle na 10 mg. esci. Od pierwszego dnia taka dawka.

przez elmopl79 21 sty 2014, 13:13
Tak,najwazniejsze jest czymś sie zajac....ale to nie jest takie latwe zmusić sie ze stanu nic mi sie nie chce To nie jest stan lenistwa,tylko takiej niemocy....
No,fakt,trzeba na sile cos robić....

-- 21 sty 2014, 12:21 --

Junona
W moim przypadku to dluga historia,bo ja w ciągu tych 8tygodni w środku leczenia,jchalam na2,5mg.zmniejszyla mi p.dr.bo uskarzalam sue,ze bardzo źle sue czulam na tym leku,wiec ona chciala sprawdzić,czy to moje fanaberie czy wina leku.Zmniejszyla dawke,a ja poczulam sie lepiej przez jakiś czas...potem bylo tak sobie,wuec kazala wskoczyć na piątkę,wskoczylam ale bylo jak bylo....wiec kazala mi go odstawić.No i odstawilam,a po czterech dniach bieglam do niej prawie z placzem....:)i co dala...?kazala wrocic do leku5mg.i czekac trzy tygodnie...nie zwiekszyla leku,ani go nie zmienila....dkatego jestem zla na nią,bo ilez mozna byc w takim stanie....

-- 21 sty 2014, 12:26 --

No,a moja p.dr.twuerdzi,ze nie należy w ogóle sue sugerować ta ulotka i normami producenta,bo kazdy organizm jest inny i ona ma pacjetow,ktorym5mg.w zupeknisci wystarcza.I koniec dyskusji.

przez junona 21 sty 2014, 13:36
elmopl79
A mój lekarz śmieje się z dawki 5 mg. i od razu każe rozpoczynać od 10 mg., twierdząc, że większość jego pacjentów jest na 20 mg. Jest jednym z najlepszych specjalistów w Łodzi, od roku profesorem, ordynatorem w klinice psychiatrii na oddziale leczenia depresji i nerwic. Więc myślę, że esci nie dla Ciebie. Takich jazd to ja nie miałam.

przez Lord Kapucyn 21 sty 2014, 13:40
junona, Wysłałem Ci pw.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez elmopl79 21 sty 2014, 13:44
Moze i nie dla mnie,a moze za mala dawka leku+ataki nerwicy....a i reszte jeszcze sama sobie dibralam do Glowy...chcialabym sprobowac z większą dawka i wtedy sie przekonac,czy to lek dla mnie...choc juz naprawdę jestem trochę podlamana.
U mnie w domu mówią,ze widza juz po mnie roznice,ze jest inaczej,ale ja jej nie czuje...
Wydaje mi się,ze popristu bylam źle leczona,źle dawki leku,a czy dobry lek....nie wiem.Chcialam żeby mi go p.dr.zmuenila ale ona się upiera,ze to b.dobry lek jak dla mnie,ze to ja sie źle do niego nastawilam...

przez lunatic 21 sty 2014, 13:47
Dark Passenger napisał(a):junona, Wysłałem Ci pw.

hehe, ja bałbym się otwierać

przez junona 21 sty 2014, 14:04
lunatic
Nie bój żaby :D

przez nova_2013 21 sty 2014, 15:54
rany... zaglådam do Was dzisiaj i co widze ??? :shock:
Jazda na calego ! Elmopl i Tojaaa, przybijam piåtke i solidaryzuje sie z Wami.
Wzielam sobie calå tabletke wczoraj wieczorem i znow moj humor sie poprawil. A o 5.30 raniutko wystrzelilam z wyrka jak sprezyna i trzymajcie mnie... bo zaraz wyskocze z siebie ! Znow ten poje.b.a.ny atak paniki, qrva juz nie mam sil :why:

Na polowce dawki zle, na calej jeszcze gorzej... , dlonie drzå, szumy w uszach i niedobrze mi, zbiera mnie na wymioty i znowu czuje jadlowstret. Zwolnienie chorobowe dobiega konca a ja w jeszcze gorszym stanie niz przed calå kuracjå. Pierwsze 2,5 tygodnia na citalu REWELACJA i tesknie teraz do tego stanu, po 4 dniach przerwy HORROR. I jestem w kropce : wziåc dzis calå tabe czy polowke ? Obudzilam sie jakas opuchnieta i wystraszona, po omacku doczlapalam sie do toalety i czuje jak odplywam....

Od ataku uplynelo niecale 10 godzi a nadal czuje sie jakby przeze mnie przebieglo stado rozwscieczonych zubrow.
Fajna odskocznia od codziennosci ! Coraz lepszå rozrywke funduje mi cital i nie ma litosci dla mnie. Replay, replay and replay.
Nie moge sie wrecz doczekac nastepnej jazdy, co tym razem wykombinuje i jak sobie zadrwi ze mnie ? Ale ubaw !!! :why:
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez elmopl79 21 sty 2014, 16:24
Nova
Ja tez mialam dzisiaj rano"ubaw",tylko to wcale mnie nie śmieszy...
juana napisala,ze widocznie esci nie jest dla mnie.Moze i ma racje,ale ja juz sama nie wiem co mam zrobić.Slucham sie lekarza...i źle na tym wychodze...

Sortuj wg