ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez nova_2013 07 sty 2014, 23:34
Tojaaa napisał(a): Niech to esci nabiera rozpędu, bo mi życie ucieka.... :cry:

brzmi niezle :lol: dodaje takiego dreszczyku emocji i lekki akcent horroru :shock:
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez Radol 07 sty 2014, 23:43
popadniemy w druga skrajność - pracoholizm :) - wszystko trzeba z umiarem, dlatego dzisiaj przymierzyłem się do startu i chyba jutro już musze :)
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez Tojaaa 07 sty 2014, 23:46
nova_2013, :lol:
Kasienko, zazdroszczę Ci takiego lekarza, który aż tak interesuje sie samopoczuciem pacjenta

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Katarzynka40 07 sty 2014, 23:53
Tojaaa,
mój doktorek tez jest taki miły, że nawet w soboty i niedzielę i w razie potrzeby mogę do niego dzwonić, albo wysłać smska i on oddzwania, no ale za wizytę kasuje nieźle:(

-- 07 sty 2014, 22:55 --

Radol,
Ale mamy taką pracę - jak sami nie zarobimy to nikt za nas nie zarobi, a mamy motywację, bo sporo do nadgonienia przez to esci... przynajmniej ja mam tyły...:(
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez kasienka123 07 sty 2014, 23:58
http://losyziemi.pl/niemcy-przy-pomocy- ... 6-z-7-osob

Ciekawy artykul dla depresyjnych !!!!!!!!!!!!
Wyjdę z tego! Nie ma innej możliwości!

przez Radol 08 sty 2014, 00:03
Katarzynka40,

ja to dopiero mam tyły - ojciec mi się jeszcze do szpitala wyłożył przed świętami także cały praktycznie grudzień tyły i trza zaczynać od początku
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez kasienka123 08 sty 2014, 00:04
http://www.rp.pl/artykul/71547.html

to wydaje sie byc spoko :)))

-- 07 sty 2014, 23:25 --

http://www.terapiadepresji.pl/index.html

moze ktos bedzie zainteresowany....
Wyjdę z tego! Nie ma innej możliwości!

przez Gradrec 08 sty 2014, 02:13
"Co ważne, nie zanotowano poważnych skutków ubocznych."
Ciekawe, jakie sa ich zdaniem niepowazne skutki uboczne :P

przez Radol 08 sty 2014, 10:58
kolejny dzień walki z demonami w głowie :) - cieżko sie zwlec rano ale potem już jest nieco lepiej - choć szału ni ma - trzymajcie się - niedługo weekend ;)

przez Dagda14 08 sty 2014, 11:02
Witajcie dziś :-)

Czytam wasze wypowiedzi i widzę, że czasem działanie leku ogranicza się do kilku godzin w dobie. Zauważyłam, że u mnie jest podobnie. Poranki są dość przygnębiające, choć widzę, że z każdym dniem coraz mniej, potem chyba zaczyna działac esci, bo skutecznie blokuje mnie przed emocjami, ale koło 16-17 zaczym zjazd nastroju - wczoraj w samochodzie popłakałam sobie i taki smutek, wyciszony co prawda (istnieje cos takiego? ;-) ) trzymał mnie do wieczora. Sen nadal jest dość płytki, ale dziś na przykład nie czuję sennosci, a nie pijam kawy, jedynie zbożową :-)

Pamiętam, że cały czas jestem na małej dawce, może zwiększenie do 10 mg dałoby dobry nastrój na cały dzień? Nie wiem. Boję sie trochę efektów ubocznych, teraz wiem, że mam w tym względzie taryfę ulgową.

Każdy kolejny dzień bez niepokoju (pal sześć te łzy) to dla mnie sukces i krok w uzdrawianiu samej siebie. Nadal się boję przyszłości, mam mnóstwo obaw (np. że będę do końca sama, a nie chcę), ale nie nakręcam się już tak, jak wcześniej. Planuję sobie dużo na popołudnia - w weekend jadę z synem do Sopotu, w przyszłym tygodniu idę ze znajomymi na koncert, w zanadrzu mam wyjazd na ferie. Gdzieś po drodze fryzjer, kosmetyczka, spotkanie z przyjaciółkami - naprawdę się staram :-)

Swoją drogą wczoraj naszła mnie taka refleksja - trochę szkoda, że jesteśmy na tym forum (nie zrozumcie mnie źle - dobrze , że jest dla nas wsparciem) - szkoda, że musimy tu być, a nie na przykład na forum "zachwyceni życiem" , ale może kiedyś... tam się spotkamy?

Miłego dnia wszystkim!
------
Aciprex - na razie 5mg.

przez Sayace 08 sty 2014, 12:02
Wczoraj dostałem nowy lek Escitalopram Actavis 10mg, pytałem swojego lekarza, czy ten lek powoduje tycie, odpowiedział, że nie, tymczasem w ulotce w skutkach ubocznych które pojawiają się bardzo często, jest napisane wyraźnie "zwiększenie masy ciała", to jak to w końcu jest?

I jeśli ktoś brał już wcześniej ten lek, może mi powiedzieć czy w jakimś stopniu pomógł?
Escitalopram Actavis to już mój chyba 10 lek z kolei, wszystkie pozostałe się nie sprawdziły, albo było jeszcze gorzej.
´Cause it's always raining in my head,
forget all the things I should have said.

~ Staind - Epiphany

przez rysikowa 08 sty 2014, 12:04
rysikowa napisał(a):Przez ostatnie 1,5 miesiąca brałam Aurorix (dawka początkowa 1 tabletka dziennie, ostatnie 2 tygodnie - 2 tabletki dziennie). Efekt był średni - zależało mi na poprawie nastroju, zwiększeniu motywacji do działania, opanowaniu strachu przed pracą i codziennością. Z dnia na dzień przeszłam na Elicea - biorę pół tabletki dziennie - dziś jest 9 dzień. We wtorek dostałam złą wiadomość i od tego momentu jest dramat - łapią mnie mega ataki paniki, oblewa mnie pot, mam drżenie mięśni, nie mogę jeść, czuję pieczenie w klatce piersiowej, mam ataki płaczu i odruchy wymiotne - czuję ogromny strach ;(

Kiedyś brałam już elicea, i odczuwałam skutki uboczne przez pierwsze 7 dni, niemniej nie aż tak jak teraz. Czy to efekt gwałtownego przejścia z Aurorixu na Elicea? Czy przetrwać te dni i brać dalej Elicea czy zrezygnować? Błagam o radę :(

Boże, jak mi źle ;( po 12 dniach brania elicei 5 mg zwiększyłam dawkę do 10 mg i po prostu nie daję rady ;( jest mi mega mega fatalnie, pędzące przez myśli głowę, wisielczy nastrój, nie mogę zmusić się do pracy, boję się wszystkiego, snuję same czarne scenariusze... totalna masakra ;( czuję jedną wielką panikę, w żołądku mam stado węży ;( obok napadów panicznego strachu dochodzi jeszcze senność, nie mam pomysłów :( może błędem jest, że biorę tabletkę w jeden dawce z samego rana? kiedyś elicea działała na mnie bardzo dobrze, nie wiem co się dzieje ;(

przez Tojaaa 08 sty 2014, 12:05
Sayace, ja biorę 6 tyg i zero tycia, chyba nawet schudlam. Masz problemy depresyjne czy raczej nerwicowe?

przez czarnydiabeł 08 sty 2014, 12:06
Sayace napisał(a):Wczoraj dostałem nowy lek Escitalopram Actavis 10mg, pytałem swojego lekarza, czy ten lek powoduje tycie, odpowiedział, że nie, tymczasem w ulotce w skutkach ubocznych które pojawiają się bardzo często, jest napisane wyraźnie "zwiększenie masy ciała", to jak to w końcu jest?

Niestety na to pytanie poznasz odpowiedź dopiero wtedy jak zaczniesz brać ten lek. Jedni tyją, inni chudną (jak ja), nie ma reguły.
czarnydiabeł

Sortuj wg