ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Katarzynka40 07 sty 2014, 17:24
kloss,
Kloss, ale Ty już kiedyś brałeś esci i wtedy Ci pomogło, czy ja już mam jakieś omamy, czy się pomyliłam?

-- 07 sty 2014, 16:27 --

kasienka123,
Kasiu, ja 5 lat temu też zażywałam wenlę - ja brałam na koszmarne zawroty i bóle głowy (nerwica lękowa, permanentny stres). Ja osobiście bardzo, bardzo chwalę wenlę. Brałam rok. Odstawiłam. Przez 4 lata nie miałam żadnych lęków, miałam mnóstwo energii i chęci działania, zero zawrotów głowy, mimo śmierci bliskiej Osoby. Strzeliło mnie dopiero teraz:( Teraz mam esci - słabsze zdecydowanie od wenli...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Gradrec 07 sty 2014, 17:46
Kolejny piekny dzien i kolejny ze zlym samopoczuciem :P Zycie jest piekne!

przez kasienka123 07 sty 2014, 17:50
Katarzynko...

Esci to moj 1 lek, 4 tygodnie i zadnej rewelacji nie ma, jutro ide do lekarza i zobacze co zaproponuje, poki co dam mu jeszcze szanse na rozkrecenie, szkoda tego miesiaca, niby skutki uboczne zniknely ale nadal jakos smetnie, bez zycia a uwierz mi jestem kopnieta do kwadratu:) a raczej bylam:)
Wyjdę z tego! Nie ma innej możliwości!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Katarzynka40 07 sty 2014, 18:15
kasienka123,
Kasiu,
doskonale rozumiem. Mi wenla zadziałała po 5 dniach, więc byłam przekonana, że esci dokładnie tak samo i po tygodniu troszkę gorszego samopoczucia poczuję się jak nowo narodzona, bez lęków i wszelkich dodatków w postaci ataków paniki...
Oj, nic bardziej złudnego. Lekarz mi wmówił esci, że efectin jest mocniejszy, a mi nie jest tym razem potrzebny tak mocny lek wystarczy łagodny i delikatny esci, który też działa szybko i skutków ubocznych ma jak na lekarstwo...
haha :evil:
A ja miałam wszystkie chyba skutki uboczne z ulotki esci plus kilka dodatkowych, bo miałam wrażenie, ze wpadłam w depresje, której przed esci nie miałam... koszmar... po 3 tygodniach wegetacji, zamulenia, sieczki w mózgu i samopoczucia jak po naćpaniu (do pracy nie byłam w stanie chodzić), chciałam zmienić lek, dr kazał jeszcze troszkę poczekać... poczytałam, ze esci najczęściej wcale nie zaczyna działać tak jak jest w ulotce miedzy 2 a 4 tygodniem, bo dużo osób pisało, że dopiero po 6-8 tygodniach odczuło poprawę...
Ja kilkugodzinna odczułam już 9 dnia, ale była niestabilna. W piątek, byłam zdecydowana na zmiane leku na efectin - w czwartek- czyli pojutrze chciałam jechać na wizytę... ale... w sobotę odczułam przełom! :mrgreen: całodniowe dobre samopoczucie odzyskałam dopiero po 5 tygodniach brania..
Poczekaj może jeszcze kilka dni - tydzień, może u Ciebie też zacznie tak działać...

przez Tojaaa 07 sty 2014, 18:28
Gradrec, :papa: to mogę Ci podać rękę, u mnie tez byle jaki dzień...od jutra zwiększam dawkę esci, zobaczymy...

przez Radol 07 sty 2014, 19:50
ja przetrwałem ale bez szału - ciężko się zmobilizować i jeszcze do tego jakiś podświadomy lęk cały czas jest - w sumie mam powody - bo jak by był bez powodu to by było dziwne :/ - najgorsze jest to że nie moge przegonić tych myśli i zająć się sprawami bieżącymi - mam do zrobienia robote na "teraz" a wybiegam myślami na przyszłość i snuję sobie czarne wizje - uhhhh - nie lubię tego... - niby wiem , że muszę się ogarnąć a jednak głowa nie pozwala - najchętniej to coś mocnego na spanie i żeby nie myśleć - ale tak się niestety cały czas nie da - chyba trzeba będzie się z tym zmierzyć małymi kroczkami...
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez gargul 07 sty 2014, 20:03
Tojaaa napisał(a):Dzień dobry :papa: niedługo mam wizytę u mam nadzieje "porządnego" dr, który mnie wysłucha i zdiagnozuje. Bo moja pierwsza wizyta trwała 10 min i polegała na zainkasowaniu 120zl w zamian za receptę. Mam troche stresa :why: miłego dznia

Skad ja to znam :-) Do tej pory u swojego bylem 4 razy, z czego pierwsza wizyta trwala 20 minut, a nastepne po 10. Kazda po 100zl. Na razie nie mam podstaw do narzekania, bo poki co metoda leczenia sie sprawdza, ale niesmak pozostaje.

Ja dzis po 2 tygodniowym urlopie wrocilem do roboty i cos mi sie wydaje ze jak jej nie zmienie to sie nie wylecze. Niech zyja nam korporacje!!!
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

przez Katarzynka40 07 sty 2014, 20:21
gargul,
Jak pracujesz w typowej korpo, to faktycznie - lepiej zmień pracę...
Ale Ty też masz gorsze samopoczucie dzisiaj? Może to spowodowane jest powrotem po urlopie? To zawsze stres:(

przez gargul 07 sty 2014, 20:26
kloss napisał(a):Dzisiaj dzwonie do mojego lekarza, postaram się jak najszybciej umówić na wizytę, może coś mi dołoży, bo szczerze żałowałbym tych 2 miesięcy na esci...zobaczymy...taki niepokój wewnętrzny mi się pojawił i to mnie drażni...

kloss, spoko tez tak mam. Kazdy powrot do roboty po dlugiej przerwie to masakra. Gdzies na jakims forum czytalem ze to wystepuje dosc powszechnie. My tylko ze wzgledu na predyspozycje, przezywamy to gorzej.
Trzymaj sie.

Jak u ciebie jest z checia do dzialania, bo u mnie niestety rewelacji nie ma. Dlatego zatanawiam sie nad dodaniem jakiegos leku aktywizujacego, ale te z nowu ponoc zwiekszaja lęki. Jak nie urok to sraczka...
pozdr, gargul
----------

przez kasienka123 07 sty 2014, 20:26
Katarzynko!!!

Dzieki za wsparcie, natretne wieczorne mysli juz odpedzone ale z rana nadal fatalnie...tak jak mowilam, dam esci szanse ale max do polowy miesiaca...jutro dam znac co zaproponowal lekarz:) Buziaczki:)
Wyjdę z tego! Nie ma innej możliwości!

przez Katarzynka40 07 sty 2014, 20:39
kasienka123,
NO ja też już chciałam rezygnować i zmieniać, ale postanowiłam jeszcze poczekać tydzień i mnie... odblokowało i jest ok... mam nadzieję, że będzie jeszcze ciut lepiej, chociaż nie narzekam:)
Boję się tylko czy jest to poprawa stabilna, boję się, że za kilka dni wszystko się zmieni i pobiegnę po inny lek...
Bo nie da się ukryć, że sporo osób narzeka na niestabilność esci...
Będąc na efectinie - jak mi się poprawiło po 5 dniach, to potem było już bardzo stabilnie, żadnej sinusoidy, dołków...

jak dr będzie chciał Ci zmienić esci to zapytaj się jak ocenia efectin.

przez gargul 07 sty 2014, 20:44
Katarzynka40 napisał(a):gargul,
Jak pracujesz w typowej korpo, to faktycznie - lepiej zmień pracę...
Ale Ty też masz gorsze samopoczucie dzisiaj? Może to spowodowane jest powrotem po urlopie? To zawsze stres:(

Kasiu jest jak piszesz, ale niestety nie mam wyboru. Ta praca ma jednak pewne plusy, ktore co miesiac pojawiaja sie na koncie. Czlowiek i rodzina przyzwyczajaja sie. Alternatyw nie mam. Do tego zobowiazania i nie wiesz kiedy jestes w zamknietym kole. Zazdroszcze Ci tego pracoholizmu :-) .
Ale co tam, damy rade... Z reszta dzisiaj to chyba kwestia pogody' bo widze ze kazdy w skowronkach :-)
pozdr, gargul
----------

przez Gradrec 07 sty 2014, 20:49
u mnie niestety bardziej sępy fruwaja, niz skowronki

przez Radol 07 sty 2014, 20:54
Gradrec,

nie martw się u mnie tak samo - ale chyba jeszcze nie jesteśmy padliną ;)
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

Sortuj wg