ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez elmopl79 19 gru 2013, 12:41
lunatic napisał(a):te leki to jest cholerstwo takie ze zaluje ze to zacząłem brać, ostatnie czasy nic nie robie tylko biore kolejne leki na efekty uboczne poprzednich, najpierw Wellbutrin co wywołał napady lękowe, trzeba było dać Parogen, żeby się wyleczyć z tego co narobił, teraz Parogen który totalnie otumania i trzeba znów szukać innego leku który by znów wyleczył z tego co robi Parogen, błędne koło, coraz bardziej dochodzę do wniosku że jedynym sposobem poczucia się normalnie będzie odstawienie wszystkiego, co znowu nie jest takie proste po tak długim czasie brania tego
A zanim zacząłęm brać jakikolwiek lek nigdy nie miałem żadnych napadów lękowych ani żadnego osłabienia, sennosci czy otumanienia w ciągu dnia, to sie po prostu w głowie nie mieści zeby leczyć sie kolejnymi lekami na efekty uboczne wczesniejszych leków

A no wlasnie,ja na esci doszlam do tegoz samego wniosku...dlatego przez jakiś czas jechalam na ćwiartce tego leku,żeby moc w każdej chwili przestac brać.Ale juz dostalam takiego kolowrotku w glowie,ze sama nie wiedzialam brać,nie brać...Teraz rownież zaluje,ale czasu nie da się cofnąć.Wielu ludziom te leki pomagaja i wielu ludzi w nie wierzy.I w tym tkwi cala tajemnica.Nastawienie robi swoje.Leki niestety nie wylecza i nie ulecza nas to jakue30%polepszenia samopoczucia.A ilez trzeba sie przy tym nameczyc...Nie wiem,ja mam juz mieszane uczucia co do leczenia leku antydepresantami...

-- 19 gru 2013, 11:49 --

Wiktoria87 napisał(a):Widocznie faktycznie nie masz szczęścia do lekarzy...Szkoda,że nie jesteś z Poznania...

Nigdy nie mialam szczescia do lekarzy z żadnej dziedziny...Moze w mojej miejscowości nie ma kompetentnych fachowców...albo moze i są,ale ja wlasnie nie mam do nich szczescia...Widzisz,psychiatrze najwygodniej jest wypisać receptę i czesc...

przez Wiktoria87 19 gru 2013, 12:57
Oj,Empolku,Empolku:-)
to może ja jako psycholog kliniczny z Tobą pogadam:-)
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

przez Katarzynka40 19 gru 2013, 13:05
Wiktoria87,
Wiki jesteś psychologiem klinicznym? czyli masz sporą wiedze na temat naszych dolegliwości...
Ja nie wiem czy polecać tego mojego doktorka z Poznania:( już sama nie wiem, 5 lat temu trafił idealnie i byłam nim zachwycona bo po 5 dniach mi wszystko przeszło teraz jednak jest inaczej a ja się męczę i mecze i czuję się cały czas bardzo dziwnie:(

Lunatic, to co napisałeś jest przerażające, bo obawiam się, że sporo w tym prawdy:(:(
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 19 gru 2013, 13:07
bo ja je chyba biorę za długo, nie pamiętam kiedy byłem bez jakiegoś leku, nawet nie wiem jakbym się wtedy czuł, wiem tylko że próbowałem kiedyś coś odstawić i nie potrafiłem, za silne objawy odstawienne

przez Wiktoria87 19 gru 2013, 13:09
Katarzynko a byłabyś gotowa iść na konsultacje do kogoś innego?
ps.Dałabyś mi swój tel na priv?
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

przez elmopl79 19 gru 2013, 13:17
Wiktoria87 napisał(a):Oj,Empolku,Empolku:-)
to może ja jako psycholog kliniczny z Tobą pogadam:-)

Bardzo chętnie:)Wysle wiadomość na pw.Ale Ty Wiki,chwalisz esci...czy to naprawdę dobry lek?Czemu zrobil u nas takie zamieszanie...?Czy jak bym go odstawila po6tyg.czy pojawilyby sie skutki odstawienne?

-- 19 gru 2013, 12:24 --

lunatic napisał(a):bo ja je chyba biorę za długo, nie pamiętam kiedy byłem bez jakiegoś leku, nawet nie wiem jakbym się wtedy czuł, wiem tylko że próbowałem kiedyś coś odstawić i nie potrafiłem, za silne objawy odstawienne

No to brzmi okrutnie przerażająco...
Lunatic,jak dlugo bierzesz te leki i na co sie leczysz?

przez Wiktoria87 19 gru 2013, 13:26
Nie sądze,6 tygodni to mało czasu...Tym bardziej,że jesteś na ćwiartce...Może się pojawi niewielki ból głowy...Jednak nie jestem lekarzem...Jedynie z nimi współpracuję...O ile chcesz odstawić,to lekarz zaleci Tobie branie tak zwanych okruszków przez kilka dni.
Wiki

przez Katarzynka40 19 gru 2013, 14:09
Wiktoria87,
Wiki, no właśnie się zastanawiam ... zobaczę co po jutrzejszej wizycie u dr się okaże, jak nie będę zadowolona to będę szukała opcji konsultacji, bo biorę już 24 dni esci i czuję się lepiej niż w 1 czy 2 tygodniu brania esci, ale niekoniecznie lepiej niż przed rozpoczęciem kuracji esci...lęków jest mniej - to prawda, ale za to jest ten straszny tumiwisizm, apatiam jakby derealizacja (tak to się nazywa), poczucie zobojętnienia, czuje się troszkę jak robot, nic mnie nie cieszy, nic mnie nie motywuje... wczoraj był troszkę lepszy dzień, dziś znowu dolina, tylko bym leżała/spała/patrzyłam w sufit beznamiętnie:(

przez czarnydiabeł 19 gru 2013, 14:15
Raportuję: :D u mnie bez zmian, Esci nieźle mi podeszło (właśnie minął 4 tydzień brania dawki 5m Mozarinu), jest OK. Jutro idę do lekarza i mam zamiar przedyskutować zwiększenie dawki do 10 mg. Z tego co można wyczytać to dawka 10 mg daje ok. 20-30% więcej efektu blokowania wychwytu zwrotnego serotoniny niż 5 mg - czyli efekt powinien być pełniejszy niż na 5 mg, ale nie jakoś radykalnie zwiększony i o to mi chodzi bo obecnie wg mnie jest prawie OK, ale mogłoby być odrobinę lepiej i mam nadzieję że 10 mg da mi pełny, oczekiwany skutek. Zobaczymy co na to powie pani lekarz :-).
czarnydiabeł

przez Katarzynka40 19 gru 2013, 14:26
czarnydiabeł,
Fajnie czarny diable, że Tobie esci podeszło:) Jeśli czujesz, że mogłoby być jeszcze lepiej, to spróbuj większej dawki, może to będzie strzał w dziesiątkę:)
U mnie dzień lepiej, dzień gorzej, biorę 24 dni esci, a stabilizacji brak... jednego dnia cieszę się, że jest już ok, a następnego dnia dół:(

pozdrawiam:)

elmopl,
Ale Wiktoria chyba nie jest zadowolona a esci, bo z tego co pamiętam, to kilka dni temu pisał, ze chce jutro u dr powiedzieć, że odstawia, bo jej nie pomaga:(

przez elmopl79 19 gru 2013, 14:46
Katarzynka,tak Wiki nie za specjalnie jest zadowolona z esci,ale to musisz juz Jej zapytac.Jedtescie obydwie z Poznania,możecie sie gdzieś umówić,pogadac...az Wam zazdroszczę...:)No,w sensie pozytywnym.Nie wiem co z tym esci.Naraziepoczekam do dwóch miesięcy izobaczymy...

-- 19 gru 2013, 13:51 --

czarnydiabeł napisał(a):Raportuję: :D u mnie bez zmian, Esci nieźle mi podeszło (właśnie minął 4 tydzień brania dawki 5m Mozarinu), jest OK. Jutro idę do lekarza i mam zamiar przedyskutować zwiększenie dawki do 10 mg. Z tego co można wyczytać to dawka 10 mg daje ok. 20-30% więcej efektu blokowania wychwytu zwrotnego serotoniny niż 5 mg - czyli efekt powinien być pełniejszy niż na 5 mg, ale nie jakoś radykalnie zwiększony i o to mi chodzi bo obecnie wg mnie jest prawie OK, ale mogłoby być odrobinę lepiej i mam nadzieję że 10 mg da mi pełny, oczekiwany skutek. Zobaczymy co na to powie pani lekarz :-).

I jak to sie robi,ze ba5mg jest tak dobrze...:)

przez Katarzynka40 19 gru 2013, 14:54
elmopl79,
okazało się, że nawet chodzimy do tego samego dr:):):)

-- 19 gru 2013, 13:55 --

elmopl79,
a jak Ty dzisiaj się czujesz?
Bo ja znowu gorzej:( wczoraj było lepiej.. dzisiaj dolinowato, jakoś sztucznie się czuje, nic mnie nie cieszy, na dodatek czuję, że mi skóra na twarzy drętwieje:(

przez czarnydiabeł 19 gru 2013, 14:56
elmopl79 napisał(a):I jak to sie robi,ze ba5mg jest tak dobrze...:)

A diabli wiedzą jak, samo się robi :-) A może trochę pomagam nastawieniem? Nie wiem.
czarnydiabeł

przez elmopl79 19 gru 2013, 15:49
Katarzynka40 napisał(a):elmopl79,
okazało się, że nawet chodzimy do tego samego dr:):):)

-- 19 gru 2013, 13:55 --

elmopl79,
a jak Ty dzisiaj się czujesz?
Bo ja znowu gorzej:( wczoraj było lepiej.. dzisiaj dolinowato, jakoś sztucznie się czuje, nic mnie nie cieszy, na dodatek czuję, że mi skóra na twarzy drętwieje:(

Sortuj wg