ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Katarzynka40 11 gru 2013, 01:49
pika30,
Pika, ja chętnie piszę, więc nie pisz, że trujesz, szukasz informacji, tak jak ja szukałam by poczuć, że nie wariuję i nic mi sie nie stanie, że to jakby normalka...
Popatrz, uświadomilaś mi dlaczego od kilku dni, mimo cieplych skarpet mam potwoernie lodowate nogi, stopy znaczy, czyźby tez od leku?

Afobamu nie zażywałam, brałam dorywczo na noc klonazepam, afobam to benzo polecamy w silnych lękach, więc nic Ci sie nie powinno stać, raczej powinnać się wyciszyć i zasnąć... jak czytam to wszyscy lekarze dodaja na te pierwsze dwa-trzy najtrudniejsze tygodnie benzo... ja w sumie nie chciałam, bo dr mi tez chciał zapisać afobam albo sedam czy jakoś tak, ale dorywczo brałam połówkę klonazepamu na noc... żałuję jednak, że tak sie meczyłam - mogłam brac i na dzień, by stłumić te głupie myśli i jakoś się wyciszyć...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez elmopl79 11 gru 2013, 01:55
Pika,ja tez po pierwszej tableteczce wstalam taka wypoczęta...zrelaksowana...i mialam taki przyjemny sen...A w drugiej sobie zaczelo sie...Wszystkie te same objawy co u Katarzynki.Ja to juz chcialam polozyc sie do szpitala,bo te myśli,to odtwalnienie,to omdlenie,bylo przerażające.Mowilam w domu,ze ze mna jest bardzo źle,ale nikt mi nie wierzy,bo tak na oko wygladalam"normalnie".Kazdy mówil,ze sobie wkręcam te skutki uboczne....

przez Katarzynka40 11 gru 2013, 01:59
elmopl79,
O, Ty też nie śpisz:)
Ja sie teraz tak błogo czuję... boję się iść spać, by rano znowu nie mieć tego koszmarnego samopoczucia...

Pika, weź chociaz polowę tego afobamu, to sie może jakoś wyciszysz...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pika30 11 gru 2013, 02:02
dzięki dziewczyny za wsparcie, kochane jesteście :* :* moja mama dzielnie słucha i stara się zrozumieć co mi się dzieje. Popłakałam się i poprosiłam żeby dała mi termometr bo chyba mam gorączkę, ale mama mnie dotknęła i mówi że cała zimna jestem. wykręca mnie z tego zimna.
co robić, łykać jutro znowu esci, czy dać sobie spokój? jak byście to oceniły teraz z perspektywy czasu?

-- 11 gru 2013, 01:05 --

miałam się właśnie pytać, czemu wy nie śpicie ? :)

przez elmopl79 11 gru 2013, 02:09
Katarzynka40 napisał(a):elmopl79,
O, Ty też nie śpisz:)
Ja sie teraz tak błogo czuję... boję się iść spać, by rano znowu nie mieć tego koszmarnego samopoczucia...

Pika, weź chociaz polowę tego afobamu, to sie może jakoś wyciszysz...
Nie,nie śpię,czytam wasze wypowiedzi,odpisywalam juz tyle razy ale cos mam jakieś problemy z wyslaniem.Katarzynka,mialam wszystko dokładnie to samo co Ty.Ja bylam wręcz pewna,ze lada moment zabiorą mnie do wariatkowa.Balam sie prze okropnie.Chcialam to dziadostwo odstawi, ale moja pani dr wpadka na pomyśl zmniejszenia dawki...nie wiem czy dobrze zrobila,bo teraz trwam w zawieszeniu.Boje sie znowu zwiększenia,żeby nie dopadlo mnie to co wcześniej.Sama nie wiem co mam zrobić.

-- 11 gru 2013, 01:13 --

Pika,wez ten afobam,polówkę jeśli sie boisz calej.Zobaczysz,ze przyniesie Ci to ulgę.Wierz mi,gorzej po afobamie nie będzie.Nie boj sie tego leku,nie uzaleznisz sie od jednej tabletki,a to Cię odprezy.

przez Katarzynka40 11 gru 2013, 02:14
pika30,
Pika, trudno oceniać. Mi moi bliscy chyba tak do końca nie wierzyli, że aż tak źle sie czuję.
tak naprawdę to my tylko na wlasnej skórze to przeżyłyśmy i wiemy co to może być za horror...
Wiesz, że mna tez targały i targają nadal wątpliwości co do tego leku - teraz czuję sie jak kiedyś - normalnie, spokojnie, nic mi nie jest, ale rano pewnie znowu bedzie koszmarnie i bedę się wkurzac na ten lek...
A Ty dzisiaj, tj. w środę rano którą juz być tabletkę wzięła - piątą?
mi te silne pobudzenia, lęki i niepokoje zniknęły pod koniec 1 tygodnia, tyle, ze potem to zamulenie mi się pojawiło...
Ciężko doradzać, naprawdę:(

przez pika30 11 gru 2013, 02:14
z jednej strony, myślę że może warto konkretnie zwiększyć jak najszybciej dawkę, przemęczyć się by później było dobrze. ja jutro rano mam łyknąć połówkę, a pojutrze już 3/4 , a na czwarty dzień całą tabletkę łomatko...

przez elmopl79 11 gru 2013, 02:19
Podpisuje sie pod slowami Katarzynki.Ciezko cokolwiek doradzić.Ja tez trwam w zawieszeniu....Czuje sie teraz jak z przed braniem leku i dochodze do wniosku,ze tak jest mi lepiej niż z ta 3tygidniowa męczarnia.Ja mialam trzy tygodnie takie jazdy...

przez pika30 11 gru 2013, 02:19
ja biorę od niedzieli, w niedzielę łyknęłam ćwiartkę, w poniedziałek ćwiartkę, dziś czyli we wtorek połówkę, rano jak się obudzę mam łykać połówkę, czyli jestem po trzech dawkach, jutro będzie czwarta. Po mnie też nie widać że tak mi źle, w dodatku mąż mnie kompletnie nie rozumie, jak mu mówię co się dzieje, to on mówi do mnie : przestań do mnie takie głupoty gadać.

przez Katarzynka40 11 gru 2013, 02:20
Lecę dziewczyny spac, bo dzisiaj do pracy...
Oby tylko tego zamulenia nie było, bo jak inny człowiek się czuję:(

Dobranoc:)
Pika, trzymaj się, przytul się do Mamy, będziesz sie czuła bezpieczniej. Nic złego sie nie stanie, ale udręka jest to fakt:(

Do przeczytania jutro:), tj. dzisiaj:)

-- 11 gru 2013, 01:21 --

Pika,
jakbym Mąż przeżył to co Ty to by inaczej gadał...

przez pika30 11 gru 2013, 02:21
elmopl79, kurcze strasznie długo, wspomagałaś się benzo? albo hydro?

-- 11 gru 2013, 01:23 --

kolorowych snów kochana i oby poranek też cię miło zaskoczył :) papatki

przez elmopl79 11 gru 2013, 02:26
Ok.Ja tez juz uciekam.Katarzynka trzymam kciuki za Ciebie,wiem,ze będzie dobrze.
Pika,ty tez trzymaj sie twardo.Moj maz twierdzi,ze to w ogóle jest choroba wymyślona,bo jak mozna sie tak czuc i lykac jakiea świństwo dla swirow-to jest podejście...Spokojnej nocy.Pa.Do przeczytania.

-- 11 gru 2013, 01:27 --

Ok.Ja tez juz uciekam.Katarzynka trzymam kciuki za Ciebie,wiem,ze będzie dobrze.
Pika,ty tez trzymaj sie twardo.Moj maz twierdzi,ze to w ogóle jest choroba wymyślona,bo jak mozna sie tak czuc i lykac jakiea świństwo dla swirow-to jest podejście...Spokojnej nocy.Pa.Do przeczytania.

przez pika30 11 gru 2013, 02:28
papapa :)

-- 11 gru 2013, 08:32 --

Hej ! Jak się spało? U mnie bezsenność, czuje się mocno pobudzona, jak na spidzie. Katarzynka jak poranek? w pracy jesteś? elmopl79, elmopl79, jak samopoczucie?

przez elmopl79 11 gru 2013, 09:57
Hej.Tez dlugo nie moglam zasnąć,a rano obudzily mnie jakie lęki.
Pika,wzielas wczoraj ten afobam?

Sortuj wg