ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez elmopl79 09 gru 2013, 21:19
Katarzynka40 napisał(a):Zawzięłam się i mimo ogromnego stresu postanowiłam wyruszyć na zakupy...jeszcze wczoraj rano byłoby to nie do pomyślenia, dzisiaj rano zresztą też (te poranki są strasznie oszałamiające), ale w środę muszę być w pracy, bo beze mnie tym razem ani rusz, to juz nie przelewki...Nie powiem, jeszcze wczoraj rano chodzenie wywoływało zaburzenia równowagi, ale przez to że wczoraj wyszłam na krótki spacer, to stwierdziłam, że może uda się... Pojechałam, raczej zawieziono mnie, bo uatka nie prowadzę. W I sklepie - udręka, rozmawiam ze sprzedawczynią, ale... tak jakoś nienaturalnie, mówie jak automat, jest sztucznie, czuję derealizację. Jestem w sklepiej cieszę się, że dałam radę, ale jestem jak naćpana... Pojechałam ze zniczami do Taty na cmentarz.. już nie musiałam trzymać fasonu, więc jakos mi to pomogło..potem jeszcze do sklepu z zabawkami - wczułam się zapominając o swoich dolegliwościach... na koniec kupiłam sobie w cistkarni wielkiego brzdąca jako nagrodę, że się odwazyłam wybyc z domu. Nie jest lekko. Jest napewno lepiej niż 2-3 dni temu, ale lek moim zdaniem działa slabiej od efectinu - ten jak mi raz zlikwidował złe samopoczucie to stan był stabilny. Teraz jest tak, że 10 minut jest lepiej, 10 minut gorzej.
I nie czuję sie jeszcze wolna, beztroska - nawet jak jest lepiej, to nie czuje się "bezpiecznie". Oszołomienie jest, otumanienie też, ale zdecydowanie mniejsze niz rano....
To tyle:) jeszcze w piątek przejście z pokoju do kuchni, czy wzięcie prysznica niemal graniczyło z cudem. Dzisiaj, w poniedziałek jest lepiej, ale do normalności widzę, że jeszcze daleko. Tylko boję się znowu poranka i czy to oszołomienie mi minie:(
Brrrawo!:)To juz cos.Wlasnie tak powinno sie robić.Zle sie czuje,to na przekur isc...To jest znak,ze idzie ku lepszemu.Mnie tez rodzna qyciagnela w takim stanie na zakupy.....na początku bylo fajnie,ale po pewnym czasie zrobilo mi sie slabo,duszno,a trzeba bylo jeszcze wrocic samochodem do domu.O dziwo,co mnie bardzo zaskakuje,jak jezdze samochodem,to czuje taki spokój,ogromna koncentracje,czuje sie bezpiecznie.A jeszcze trzy lata temu czulam potworny lęk jak tylko siadalam za kierownice.Dzieki serixatowi zaczelam znowu jezdzic,bez lekow co mnie bardzo cieszy.

-- 09 gru 2013, 20:19 --

Katarzynka40 napisał(a):Zawzięłam się i mimo ogromnego stresu postanowiłam wyruszyć na zakupy...jeszcze wczoraj rano byłoby to nie do pomyślenia, dzisiaj rano zresztą też (te poranki są strasznie oszałamiające), ale w środę muszę być w pracy, bo beze mnie tym razem ani rusz, to juz nie przelewki...Nie powiem, jeszcze wczoraj rano chodzenie wywoływało zaburzenia równowagi, ale przez to że wczoraj wyszłam na krótki spacer, to stwierdziłam, że może uda się... Pojechałam, raczej zawieziono mnie, bo uatka nie prowadzę. W I sklepie - udręka, rozmawiam ze sprzedawczynią, ale... tak jakoś nienaturalnie, mówie jak automat, jest sztucznie, czuję derealizację. Jestem w sklepiej cieszę się, że dałam radę, ale jestem jak naćpana... Pojechałam ze zniczami do Taty na cmentarz.. już nie musiałam trzymać fasonu, więc jakos mi to pomogło..potem jeszcze do sklepu z zabawkami - wczułam się zapominając o swoich dolegliwościach... na koniec kupiłam sobie w cistkarni wielkiego brzdąca jako nagrodę, że się odwazyłam wybyc z domu. Nie jest lekko. Jest napewno lepiej niż 2-3 dni temu, ale lek moim zdaniem działa slabiej od efectinu - ten jak mi raz zlikwidował złe samopoczucie to stan był stabilny. Teraz jest tak, że 10 minut jest lepiej, 10 minut gorzej.
I nie czuję sie jeszcze wolna, beztroska - nawet jak jest lepiej, to nie czuje się "bezpiecznie". Oszołomienie jest, otumanienie też, ale zdecydowanie mniejsze niz rano....
To tyle:) jeszcze w piątek przejście z pokoju do kuchni, czy wzięcie prysznica niemal graniczyło z cudem. Dzisiaj, w poniedziałek jest lepiej, ale do normalności widzę, że jeszcze daleko. Tylko boję się znowu poranka i czy to oszołomienie mi minie:(
Brrrawo!:)To juz cos.Wlasnie tak powinno sie robić.Zle sie czuje,to na przekur isc...To jest znak,ze idzie ku lepszemu.Mnie tez rodzna qyciagnela w takim stanie na zakupy.....na początku bylo fajnie,ale po pewnym czasie zrobilo mi sie slabo,duszno,a trzeba bylo jeszcze wrocic samochodem do domu.O dziwo,co mnie bardzo zaskakuje,jak jezdze samochodem,to czuje taki spokój,ogromna koncentracje,czuje sie bezpiecznie.A jeszcze trzy lata temu czulam potworny lęk jak tylko siadalam za kierownice.Dzieki serixatowi zaczelam znowu jezdzic,bez lekow co mnie bardzo cieszy.

przez pika30 09 gru 2013, 22:05
elmopl79, lęki jakby mi się zmiejszyły, natrętne myśli też, ale czy to MOŻLIWE PO TRZECH DNIACH ??

-- 09 gru 2013, 21:11 --

Katarzynka40, ja też się dziwnie czuję jak mam wyść z domu , a przed zażyciem leku chodziłam normalnie, po zakupy i z wózkiem z dzieckiem na spacery, a teraz na samą myśl że mam wyskoczyć do sklepu po chleb to się boję że zemdleję.
dajmy sobie jeszcze czas, przynajmniej z miesiąc i zobaczymy wtedy, niech się lek dobrze rozkręci, jak to mówi moja koleżanka - że organizm musi się lekiem najpierw nasycić :) i później będzie dobrze. bo z tego co kojarzę to u Ciebie dopiero drugi tydzień leci.
A jeśli chodzi o ten effectin to wenla jest i jest to o wiele mocniejsze od esci więc może dlatego szybciej działało

przez elmopl79 09 gru 2013, 22:15
Pika,to jak nie masz lęków nasilonych to super,tylko sie cieszyc:)Ja natomiast mialam ogromne lęki.Nasilily mu sie prze strasznie na początku.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pika30 09 gru 2013, 22:22
elmopl79, weź mi przypomnij bo nie wiem co mi się dzieje z pamięcią :D ile ty na leku?

przez Katarzynka40 09 gru 2013, 22:26
pika30,
Ja dzisiaj trzynasty dzień na leku, z tym, że od 3 dni biorę dopiero 10 mg...
Jutro miną dwa tygodnie...

-- 09 gru 2013, 21:35 --

To dziwne oszołomienie mnie jeszcze dołuje:(
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez elmopl79 09 gru 2013, 22:36
pika30 napisał(a):elmopl79, weź mi przypomnij bo nie wiem co mi się dzieje z pamięcią :D ile ty na leku?
U mnie to jest takie podmateane trochę.Trzy tygodnie bylam na polowce,ale mialam tak potworne skutki uboczne,ze nie wyrabialam nie funkcjonowalam....to byl koszmar.Moja pani dr.postanowila mi zmniejszyć,zrobić eksperyment i od tygodnia biore cwiartke-wiem,śmieszna dawka,ale ja na tej dawce odzylam....Czuje sie lepie.Nie ma tych beznadziejnych poranków,zajmuje sie w końcu synem,jest w miarę ok.No na pewno lepiej niż na polowce.

przez lunatic 09 gru 2013, 22:46
a wiesz ze taka ćwiartka może Ci podnieść poziom serotoniny o np. 50%? nie wiem dokładnie na ile mniejsze dawki podnoszą poziom serotoniny w przypadku escitalopramu,nie mogłem tego znaleźć, jak ktoś by to znalazł gdzieś to mógłby podać linka, ale przykładowo tylko 1/5 tabletki innego ssri, czyli jeszcze mniej niż ćwiartka zwiększa serotonine o 50%, więc to nie jest tak że to nic nie działa
chociaż niby piszą że do optymalnego efektu terapeutycznego powinno to być 80%, ale czy to jest takie pewne to nie mam pojęcia

przez elmopl79 09 gru 2013, 23:10
lunatic napisał(a):a wiesz ze taka ćwiartka może Ci podnieść poziom serotoniny o np. 50%? nie wiem dokładnie na ile mniejsze dawki podnoszą poziom serotoniny w przypadku escitalopramu,nie mogłem tego znaleźć, jak ktoś by to znalazł gdzieś to mógłby podać linka, ale przykładowo tylko 1/5 tabletki innego ssri, czyli jeszcze mniej niż ćwiartka zwiększa serotonine o 50%, więc to nie jest tak że to nic nie działa
chociaż niby piszą że do optymalnego efektu terapeutycznego powinno to być 80%, ale czy to jest takie pewne to nie mam pojęcia
Bardzo mnie to pociesza:),bo juz myslalam,ze ze mna jest naprawdę cos nie tak.Ale pi tej ćwiartce naprawdę jest lepiej z tym,ze mam caly czas lęki,taka nadwrażliwość.Ale poza tym jest w miarę ok.Mam nawet energie,tzn.rano mniejsza,a wieczorem:)wieczorem to mogę góry przenosić:)

przez huehue 09 gru 2013, 23:16
Witam wszystkich!

W piatek bylem pierwszy raz u psychiatry, przepisal mi Depralin 10mg 1-0-0 + Depakine Chrono 300mg 0-0-1.
Pierwsza tabletke wzialem nad ranem, Depralin i kolo 14 zaczely sie straszne jazdy. Zawroty glowy, drgawki, strach, masakra jakas. Do swojego psychiatry nie moglem sie dodzwonic (wylaczony tel - i nie winie go za to, w koncu weekend byl), wiec przedzwonilem sobie do szpitala psychiatrycznego, zeby skonsultowac moja reakcje (w ulotce wyraznie napisane bylo, zeby w przypadku jakichkolwiek skutkow ubocznych natychmiast sie kontaktowac z lekarzem). Nie wykluczalem nawet, ze to nie byla reakcja mojego organizmu na lek, tylko zwykly objaw choroby. Poczytalem pozniej ulotke Depakine Chrono, przestraszony jazda (nigdy az takich jazd nie mialem "naturalnie" przed rozpoczeciem leczenia, jak po Depralinie) i wyczytalem, ze to jest lek na padaczke ;o Nie mam padaczki, lekarz stwierdzil zaburzenia nerwicowo depresyjne. Nie wiem po co zapisal Depakine Chrono ale ze strachu go nie wzialem ani razu, bo nie chce miec jeszcze wiekszych jazd, niz mam teraz. Po co on to przepisal? Jaki to ma wplyw na Depralin? I w ogole jaki ma wplyw na czlowieka, ktory nie cierpi na padaczke?

Wracajac do tematu Depralinu, lekarz zalecil mi przez telefon, zebym wzial nastepnego dnia pol tabletki i tak tez uczynilem (niedziela). To samo zrobilem dzisiaj. Mimo wszystko ciagle kreci mi sie w glowie, jestem zamulony. Z koncentracja raczej problemu nie ma. Oprocz tego jakies dziwne "skurcze" czy cos w ten desen w okolicy przyrodzenia (pod jajcami!), co tez jest nieprzyjemne ;p

Zastanawiam sie, czy wracac do tej dawki 10mg, czy na razie sobie darowac skoro kreci mi sie w glowie ciagle pomimo zmniejszenia dawki? Napadu leku, drgawek itp nie mialem ani wczoraj, ani dzisiaj. Psychicznie sie czuje nawet ok, mam calkiem dobry humor. Moze troszke drazliwy jestem i denerwuje sie szybko i przez bzdurne rzeczy, ale poza tym ok.

Czytam sobie i czytam i doczytalem, ze chyba nikt nie ma zawrotow glowy po tym.

Swoja droga tak czytam i czytam i widze, ze malo kto tutaj Depralin bierze :o

Aha, maly edit: Tak, jak zawsze zasypialem bezproblemowo, tak teraz pomimo zmeczenia i ciaglego ziewania, zamiast zasnac walam sie po lozku przez godzine, budze sie w nocy i nie moge sie wyspac, bo spie po 5-6 godzin.

Mam tez ochote na zimne piwo, ale jak czytam wasze posty, to az mi sie smutno robi, ze jednak go nie wypije :c

przez lunatic 09 gru 2013, 23:35
depakine podaje się też jako stabilizator nastroju, nie jest tylko stosowany w leczeniu padaczki, ja kiedyś miałem lek na depresje który wg ulotki stosowany jest u ludzi z chorobą Parkinsona
co do drgawek jako typowy objaw uboczny leku występują bardzo rzadko, drgawki mogą się pojawiać przy napadzie lęku, któremu często towarzyszą też pozostałe opisane przez Ciebie objawy, to już jest częstsza reakcja na początku leczenia niż same typowe drgawki

przez elmopl79 09 gru 2013, 23:39
huehue napisał(a):Witam wszystkich!

W piatek bylem pierwszy raz u psychiatry, przepisal mi Depralin 10mg 1-0-0 + Depakine Chrono 300mg 0-0-1.
Pierwsza tabletke wzialem nad ranem, Depralin i kolo 14 zaczely sie straszne jazdy. Zawroty glowy, drgawki, strach, masakra jakas. Do swojego psychiatry nie moglem sie dodzwonic (wylaczony tel - i nie winie go za to, w koncu weekend byl), wiec przedzwonilem sobie do szpitala psychiatrycznego, zeby skonsultowac moja reakcje (w ulotce wyraznie napisane bylo, zeby w przypadku jakichkolwiek skutkow ubocznych natychmiast sie kontaktowac z lekarzem). Nie wykluczalem nawet, ze to nie byla reakcja mojego organizmu na lek, tylko zwykly objaw choroby. Poczytalem pozniej ulotke Depakine Chrono, przestraszony jazda (nigdy az takich jazd nie mialem "naturalnie" przed rozpoczeciem leczenia, jak po Depralinie) i wyczytalem, ze to jest lek na padaczke ;o Nie mam padaczki, lekarz stwierdzil zaburzenia nerwicowo depresyjne. Nie wiem po co zapisal Depakine Chrono ale ze strachu go nie wzialem ani razu, bo nie chce miec jeszcze wiekszych jazd, niz mam teraz. Po co on to przepisal? Jaki to ma wplyw na Depralin? I w ogole jaki ma wplyw na czlowieka, ktory nie cierpi na padaczke?

Wracajac do tematu Depralinu, lekarz zalecil mi przez telefon, zebym wzial nastepnego dnia pol tabletki i tak tez uczynilem (niedziela). To samo zrobilem dzisiaj. Mimo wszystko ciagle kreci mi sie w glowie, jestem zamulony. Z koncentracja raczej problemu nie ma. Oprocz tego jakies dziwne "skurcze" czy cos w ten desen w okolicy przyrodzenia (pod jajcami!), co tez jest nieprzyjemne ;p

Zastanawiam sie, czy wracac do tej dawki 10mg, czy na razie sobie darowac skoro kreci mi sie w glowie ciagle pomimo zmniejszenia dawki? Napadu leku, drgawek itp nie mialem ani wczoraj, ani dzisiaj. Psychicznie sie czuje nawet ok, mam calkiem dobry humor. Moze troszke drazliwy jestem i denerwuje sie szybko i przez bzdurne rzeczy, ale poza tym ok.

Aha, maly edit: Tak, jak zawsze zasypialem bezproblemowo, tak teraz pomimo zmeczenia i ciaglego ziewania, zamiast zasnac walam sie po lozku przez godzine, budze sie w nocy i nie moge sie wyspac, bo spie po 5-6 godzin.
A ja również biore depralin:)No to zes Se siepnal dawke ...Zazwyczaj lekarze dają na początku polówkę tabletki.Wcale sie nie dziwie,ze tak Twój organizm zareagowal-lacznie z szarpaniem po jajcami...:)

przez huehue 09 gru 2013, 23:46
lunatic napisał(a):depakine podaje się też jako stabilizator nastroju, nie jest tylko stosowany w leczeniu padaczki, ja kiedyś miałem lek na depresje który wg ulotki stosowany jest u ludzi z chorobą Parkinsona
co do drgawek jako typowy objaw uboczny leku występują bardzo rzadko, drgawki mogą się pojawiać przy napadzie lęku, któremu często towarzyszą też pozostałe opisane przez Ciebie objawy, to już jest częstsza reakcja na początku leczenia niż same typowe drgawki

Aha, czyli spokojnie moge to lyknac rozumiem :o

elmopl79 napisał(a):
huehue napisał(a):Witam wszystkich!

A ja również biore depralin:)No to zes Se siepnal dawke ...Zazwyczaj lekarze dają na początku polówkę tabletki.Wcale sie nie dziwie,ze tak Twój organizm zareagowal-lacznie z szarpaniem po jajcami...:)

Sam sobie nie siepnalem, lekarz mi siepnal :P Pozostaje przy 5mg poki co wobec tego, a w piatek sie przejde do lekarza ponownie "z zazaleniem" :P

Z czystej ciekawosci pytam, bo wiem ze co czlowiek to inny organizm i inne reakcje, ale po jakim czasie zauwazyles poprawe i czego w trakcie leczenia doswiadczyles? No i co Ci dolega, jesli wolno spytac.
Ostatnio edytowano 09 gru 2013, 23:48 przez huehue, łącznie edytowano 1 raz

przez Katarzynka40 09 gru 2013, 23:47
huehue,
Zawroty głowy też miałam, przy dawce 5 mg juz były, idąc kilka metrów czułam jak ziemia mi się usuwa spod nóg, szłam jak pijana i naćpana. Nie stosuj od razu dawki 10 mg, organizm musi sie stopniowo przyzwyczaić...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez lunatic 09 gru 2013, 23:49
Aha, czyli spokojnie moge to lyknac rozumiem :o

Tak, tego typu leki czasem zapisują lekarze dodatkowo, mogą zwiększyć skuteczność tego pierwszego

Sortuj wg