ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez sebo001 23 mar 2016, 12:39
miruniate wszystkie objawy o których piszesz miałem przed lekiem, klasyczne objawy epizodu ciężkiej depresji. Sięgnąłem po lek bo już miałem dość tej 5 miesięcznej wegetacji. Jestem na l4 bo nir bardzo wiem co się dzieje dokoła.

przez mirunia 23 mar 2016, 12:40
Grabarz666, po 1roku i 5 miesiącach brania - to szybko? Poza tym lekarz już nie widzi potrzeby... i tak długo brałam.

przez sebo001 23 mar 2016, 12:43
mirunia jak teraz się czujesz, masz derealizacje ? Na co się leczyłaś ? Korzystałaś z terapii ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mirunia 23 mar 2016, 12:47
sebo001, odstawiam lek dopiero od tygodnia. Czasami miewam derealizację, szczególnie na zewnątrz, jak wyjdę z domu, pracy... ale za jakiś czas mija.
A leczyłam depresję i nerwicę lękową. Nie, nie miałam terapii.

przez Grabarz666 23 mar 2016, 12:49
mirunia napisał(a):Grabarz666, po 1roku i 5 miesiącach brania - to szybko? Poza tym lekarz już nie widzi potrzeby... i tak długo brałam.

To nie lekarz ma widzieć potrzebę, ale Ty. To Ty masz czuć, czy czujesz się na tyle dobrze, że możesz odstawiać, a chociaż zmniejszyć dawkę o połowę i zobaczyć wtedy jak będziesz się czuł/czuła.

przez sebo001 23 mar 2016, 12:52
Ja już nawet w domu mam derealke. Od niedzieli się strasznie nasiliła i trzyma mnie cały czas. Generalnie mam ją od 5m ale nie tak nasiloną jak teraz. Jak sobie radziłaś z somatyka i myślami lękowymi ?

przez mirunia 23 mar 2016, 13:01
Grabarz666, pierwszą próbę odstawiania podjęłam po roku brania i niestety musiałam wrócić do esci, bo po 2 miesiącach dawkowania co drugi dzień zaczęłam czuć się gorzej.
Teraz podchodzę po raz drugi i mam nadzieję, że się uda.
Zgadza się, że to nie lekarz widzi potrzebę, ale lekarz widzi też zmiany w zachowaniu pacjenta, lepszy nastrój, rozmowność, wzrost energii, itp i daje propozycję. To była wspólna decyzja.

przez Vengence 23 mar 2016, 13:11
mirunia napisał(a):Grabarz666, pierwszą próbę odstawiania podjęłam po roku brania i niestety musiałam wrócić do esci, bo po 2 miesiącach dawkowania co drugi dzień zaczęłam czuć się gorzej.
Teraz podchodzę po raz drugi i mam nadzieję, że się uda.
Zgadza się, że to nie lekarz widzi potrzebę, ale lekarz widzi też zmiany w zachowaniu pacjenta, lepszy nastrój, rozmowność, wzrost energii, itp i daje propozycję. To była wspólna decyzja.
Czy to twój pierwszy epizod ?
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez mirunia 23 mar 2016, 13:12
sebo001, nie bardzo sobie radziłam, cierpliwie czekałam na działanie esci.
W czasie lęku wychodziłam z domu na spacer, do sklepu, gdziekolwiek, żeby być wśród ludzi, zmienić otoczenie.
Na przekór lękom wchodziłam do marketów na zakupy, żeby nie myśleć o nich i nie nakręcać się.
Pierwsze dwa tygodnie przesiedziałam w domu, to był ten najgorszy okres, a później postanowiłam ruszyć się z domu- i to było dobre.

Vengence, tak, to pierwsza moja deprecha i stany lękowe.

przez Vengence 23 mar 2016, 13:17
mirunia, No więc można próbować odstawić po takim czasie, gdzieś czytałem, że zalecają brać lek 2 lata przy pierwszym epizodzie, a minimum to rok czasu, więc w twoim przypadku można się pokusić i spróbować odstawić i jak nie masz już deprechy?
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 23 mar 2016, 13:20
Vengence daj znać co tam u lekarza.
mirunia robie to samo, uparcie i konsekwentnie robię na przekór. Mam lęk wolno płynący, całymi dniami i bez przerwy. Nasila się w rożnych sytuacjach.

przez Vengence 23 mar 2016, 13:24
sebo001 napisał(a):Vengence daj znać co tam u lekarza.
mirunia robie to samo, uparcie i konsekwentnie robię na przekór. Mam lęk wolno płynący, całymi dniami i bez przerwy. Nasila się w rożnych sytuacjach.
Ok dam znać, ale na cuda nie liczę, pewnie będzie mi kazała brać jeszcze tą duloksetyne, bo biorę niecały miesiąc, ale już mam dość tego leku, strasznie mnie miażdży ta substancja. :evil:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 23 mar 2016, 13:34
Wspomniałeś ostatnio coś o szpitalu, pomysł umarł?

przez mirunia 23 mar 2016, 13:37
Vengence, no jest tak zupełnie cacy. Chwytają mnie jeszcze dołki i smuteczki, nawet lęki pojawiają się, ale staram się walczyć z tym. Zawsze coś wynajduję sobie, żeby poprawić samopoczucie, szukam pozytywnych stron w moim życiu. Wiem, że nie wróci już ten dobry okres, kiedy czułam się znakomicie i byłam zadowolona i pełna energii. Staram się nie buntować przeciwko temu stanowi, bo to tylko pogarsza sytuację.

Sortuj wg