ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez joaszka 19 lip 2015, 15:48
KoalaLala napisał(a):joaszy

A po jakim czasie escitil zaczął dawać efekty ?
mi zaraz miną dwa miesiące na esci i 10 procent lęków nie czuje w lepsze dni (fakt, że troche tych dni więcej już, to pewnie dobry znak)

Po jakimś miesiącu. Ale wiadomo, na każdego działa inaczej.

-- 19 lip 2015, 15:53 --

elmopl79 napisał(a):Joaszy
Hipomania....hm....i na tej podstawie postanowili poddać diagnozę pod znakiem zapytania?
Przecież ja hipomanie mam co miesiąc przed okresem....to,ze jestes nadpobudliwa i wszystkich byś pozabijala chwilami,to jest powod do stwierdzenia hipomanii?

A co do chwiejności samopoczucia,to ja na esci mialam tak,ze chwilami lapal mnie potworny dol,i trwal tydzień,czasami ponad tydzień,a potem ni z gruch ni z pietruchy nagle extra samopoczucie....to ja tez wg.twojej psycholożki mam chad?
ech,ci lekarze....

No, ja nie wiem, jak oni to ogarniają... Oni chyba juz nie pamiętają, że w ogóle przyszlam z lękami. Escitil ładnie lęki przykrył i o.

Co robilam, że stwierdzono hipomanię? Hm... Wydawalam nieodpowiedzialnie pieniądze, Spotykalam się z kilkoma różnymi facetami w tygodniu, przefarbowałam łeb na fioletowo, walnęłam se piercing... No nie wiem. Ja nadal nie wierzę w tę diagnozę.
Biorę grzecznie stabilizator nastroju (depakine), nie widzę żadnego działania. Choć może by mnie to zmulilo, gdybym nie miała hipomanii? W końcu zwiększa stężenie GABA. Nadal mam kilka dni górki i kilka dni dolka, i tak w kółko.
joaszka

przez elmopl79 19 lip 2015, 19:45
Joaszy
No to ja też mam hipomanie....jak dorwę kase...:)

Najwazniejsze to żeby leki dzialaly,a czy to nerwica,depresja,chad....czy jeszcze jakiś ...uj,to Malo co mnie obchodzi.....
Będzie dobrze!!!

przez joaszka 19 lip 2015, 20:16
Dzięki. Wzajemnie.
joaszka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 19 lip 2015, 20:20
joaszy napisał(a):

mi zaraz miną dwa miesiące na esci i 10 procent lęków nie czuje w lepsze dni (fakt, że troche tych dni więcej już, to pewnie dobry znak)

Hipomania....hm....i na tej podstawie postanowili poddać diagnozę pod znakiem zapytania?
Przecież ja hipomanie mam co miesiąc przed okresem....to,ze jestes nadpobudliwa i wszystkich byś pozabijala chwilami,to jest powod do stwierdzenia hipomanii?

A co do chwiejności samopoczucia,to ja na esci mialam tak,ze chwilami lapal mnie potworny dol,i trwal tydzień,czasami ponad tydzień,a potem ni z gruch ni z pietruchy nagle extra samopoczucie....to ja tez wg.twojej psycholożki mam chad?
ech,ci lekarze....

No, ja nie wiem, jak oni to ogarniają... Oni chyba juz nie pamiętają, że w ogóle przyszlam z lękami. Escitil ładnie lęki przykrył i o.

Co robilam, że stwierdzono hipomanię? Hm... Wydawalam nieodpowiedzialnie pieniądze, Spotykalam się z kilkoma różnymi facetami w tygodniu, przefarbowałam łeb na fioletowo, walnęłam se piercing... No nie wiem. Ja nadal nie wierzę w tę diagnozę.
Biorę grzecznie stabilizator nastroju (depakine), nie widzę żadnego działania. Choć może by mnie to zmulilo, gdybym nie miała hipomanii? W końcu zwiększa stężenie GABA. Nadal mam kilka dni górki i kilka dni dolka, i tak w kółko.

:mrgreen: :great:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez elmopl79 19 lip 2015, 20:54
:)

przez artur1978 19 lip 2015, 22:21
joaszy napisał(a):

ech,ci lekarze....

Wyglada jak klasyczny objaw nawet manii powiedzialbym, bo hipomania z definicji polepsza funkcjonowanie a nie pogarsza :)

przez dr. Psycho Trepens 20 lip 2015, 02:00
Aktualna sytuacja, wchodzę na 30mg ESCI na jakiś tydzień by przyśpieszyć kurację i szybko wyrzucić lęki, a potem obniżka do 20mg.

Taka sytuacja:
Obrazek
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Dominik_wot 20 lip 2015, 10:34
zastanawiam sie czy nie poprosić lekarza o zmianę na ESCITALOPRAM mam depresje z lękami nerwice
dostałem Amitriptylinum VP 25 i Asertin 50 ale czuje sie jakbym sie nie czuł :(
czytając fora to ten lek chyba najlepiej działa na leki z depresja :) a jak jest z jego cena ? bo znajomy mówił ze bierze Servenon i płacił 13zł jaki jest najtańszy odpowiednik tego leku ? i czy wpływa on negatywnie na potencje i czy można sie od niego łatwo uzależnić?

pozdrawiam :)

-- 20 lip 2015, 12:38 --

escitalopram działa głównie przeciwlękowo i przeciw depresyjnie ? a w po jakim czasie i w jakich dawkach ? i czy działa lekko pobudzająco i nakrecająco czy tylko głownie przeciwlekowo?

przez KoalaLala 20 lip 2015, 13:07
Dominik_wot
jest jedna zasada: nie ma stałej zasady ani po jakim czasie ani w jakiej dawce działa lek

na mnie 10 mg esci przez miesiąc nie zadziałało w ogóle, przez kolejny miesiąc na 15 mg zaczynam czuć lekkie drgania, ale ciągle niestabilne. dzisiaj właśnie idę do psychiatry, będziemy się pewnie zastanawiać czy potrzebuję 20 mg tylko, że ja z 'urody' potrzebuje sporej dawki żeby działało (zawsze dwa ibupromy, nospy itd), ale z tego co czytałam wielu osobom pomogło 10 mg już po 3-4 tygodniach, a niektórym nic a nic esci nie pomagało.

ceny leków bardzo się wahają od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, zależy jaki generyk i w jakiej aptece (ja mozarin 10 mg pamiętam, że kupiłam za 20 zł a niektórzy za 40-50 zł).
te leki nie uzależniają
a co do potencji to mi trudno się wypowiedzieć :) jesli chodzi o mnie libido leży u mnie już od wielu wielu miesięcy odkąd sprawy nerwicowe się zaczęły, ale mi to akurat rybka

przez joaszka 20 lip 2015, 15:49
Mehehehe dowalili mi dziś jeszcze kwetiapinę, pozdrawiam.
joaszka

przez Dominik_wot 20 lip 2015, 16:31
czyli generalnie ESCITALOPRAM jest lekiem na lęki ? i działa już w małych ilościach ale potrzeba czasu i jest najmniej aktywizującym z tych leków? a co się dzieje przy większych dawkach i jakie są optymalne ? znaczy jest lekiem przeciwdepresyjnym ale to z czasem ile trzeba czekać 2tyg minimum do 1 miesiąca? pozdrawiam :)

sory ze tak pytam i pytam ale od was mogę się czegoś dowiedzieć nie od mojego dinozaura psychiatry heheh ;)

przez artur1978 20 lip 2015, 16:49
Z tym "nie uzalezniaja" to ja bym taki pochopny nie byl :D
Glodu i niepowstrzymanej checi zazywania nie wywoluja, ale odstawic nagle tez w wiekszoci wypadkow jest ciezko.

przez Jupiler 81 20 lip 2015, 17:04
Witam.Ja od ponad czterech miesięcy leczę się na depresję.Przez pierwsze trzy miesiące brałem mianserynę(deprexolet -90 mg). na dobę oraz olanzapinę (ranofren-5 mg.) na dobę,jednak mój stan się wcale nie poprawiał.Miesiąc temu zostały mi zmienione leki na takie jakie prezentuję w popdpisie( moja dzienna porcja witamin) i muszę powiedzieć ,ze czuję sie teraz o niebo lepiej,normalnie pracuję i czuję ,ze mam checi do życia,Zdażają się jeszcze lekkie doły ,ale jakoś sobie z tym radzę.Escitalopram na mnie ma niezwykle aktywizujące działanie.Mam nadzieję ,że już tak zostanie,bo nie chciał bym przechodzić przez to wszystko jeszcze raz,w pewnych momentach bałem sie sam siebie,ciągłe myśli samobujcze i wogóle.Wierzę ,ze mam już to za sobą.
Servenon(Escitalopramum)10 mg. (1-0-0)
Anticol 500 mg. (1-0-0)
Ranofren(Olanzapinum) 10mg.(0-0-1)
Mirtagen(Mirtazapinum) 30 mg. (0-0-1)
Ketipinor(Quetiapinum)100 mg(0-0-1)

przez Dominik_wot 20 lip 2015, 17:39
to chyba jednak sobie zmienię ten lek na ESCITALOPRAM a jak lekarz nie zechce to zmienię lekarza bo z tego co rozumiem to ten lek z ssri jest najbardziej przeciwlękowo
ma działanie lekko pobudzające i ogólnie wyciągające z dołka przeciwdepresyjne i osłabiające libido a jak tam jest z dopamina działa coś na nią ten lek czy tylko ścisle na serotonine
tak dobrze zrozumiałem :) bo lekarz mi nic nie wytłumaczył :( tylko kilak pytań dwa leki i dziękuje bardzo następny proszę ( wiem ze to może wkurzac jak pacjent przychodzi i się kłoci jaki lek chce dostać ale chyba zdanie pacjeta tez się liczy bo to on a nie lekarz będzie to jadł i znał objawy doświadczał na sobie :)

Sortuj wg