ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez benzowiec84 24 mar 2015, 10:01
slow_down napisał(a):Bierz więcej miansy, np 60mg, powinna niwelować zamułę w ciągu dnia (w tej dawce mianseryna działa noradrenalinowo).

ja wczoraj 120 mg , bo kurde już nie usypia i dorzuciłem 50 mg zolpidemu i jakoś się wyspałem w końcu

-- 24 mar 2015, 09:01 --

Patryk29 napisał(a):Jeżeli benzodiazepiny to nie psychotropy to ssri to ca cukierki nimm2 (Łakocie i witaminy) :mrgreen:

-- 24 mar 2015, 10:00 --

Pomyliłem dział heh :P

no właśnie patrze do czego to odpowiedz do jakiego postu i nie moge znaleźc :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez cytrynka84 24 mar 2015, 22:20
Patryk29, pomyliłeś się,ale spox zdarza sie ;) To była odpowiedz w wątku o Alprazolamie.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez ardhexyd 25 mar 2015, 00:39
slow_down napisał(a):Bierz więcej miansy, np 60mg, powinna niwelować zamułę w ciągu dnia (w tej dawce mianseryna działa noradrenalinowo).

wyższe dawki mi szkodzą zamiast pomagać.
ESCI-AMISU-ALPRA-MIANSE
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość: unikająca, zależna, cechy osobowości narcystycznej i niedojrzałej.
"Dobrych ludzi zmiażdżył walec czasu nowej generacji".
"Genetycznie kodowany strach, zaszczepimy Ci przez chrzest".

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hewlot 25 mar 2015, 02:47
hej, ja dostałem na stres i fobie/nerwice natrectw Citronil 20mg raz dziennie, ale jak tak poczytałem o skutkach ubocznych, głównie te PSSD to się troche przestraszyłem i nie wiem czy nie zrezygnowac z zakupu leku. mam niski testosteron i srednie libido itp, wiec jesli jeszcze mialoby spasc no to nie byłoby zbyt fajnie : / no i te wszystkie historie ludzi, którzy potem przez miesiace a nawet lata nie mogli sie pozbyc nabytych skutkow ubocznych typu wlasne pssd, pocenie sie, bóle głowy itp

nie chciałbym brac antydepresantów miesiącami, a boje sie, ze na to moze sie zanosic... prosze napiszcie mi wasze doswiadczenia z tym lekiem i czy warto go brac czy moze jednak to jest ostatecznosc?

przez Don Kamillo 25 mar 2015, 20:10
Musisz wybrać, albo ratowanie życia, albo libido testosteron i bolesny upadek na dno, z którego wyjść jest bardzo trudno :)

Wolałbym jednak ratować życie, bo jest tylko jedno.

ja biore Escitilopram od 3 miesięcy i nie mam problemu z libidem w dawce 20mg.

Jedynie po paroksetynie była lipa. Dwa dni po odstawieniu i przejsciu na Escitilopram wszystko wróciło do normy.

Mimo wszystko, nawet jeśli by tak nie było, to wole pocierpieć, i wyjść, niż opaść na jeszcze większe dno.

Albo wóz, albo przewóz. Niestety :?
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

1.10.15 - koniec z tym.. :)

przez Lu_80 25 mar 2015, 20:56
Don Kamillo napisał(a):Dramat i dobra wiadomość w jednym.. Miałem robioną gastroskopie i kolonoskopie, i wszystko jest OK.. Wszystko z nerwów, tyle czasu leczenia, prawie żadnej poprawy, chyba już opadam z sił, ale na pocieszenie marne, jestem zdrowy fizycznie :lol:

ehh, inaczej sobie to wyobrażałem, ale trudno..

nawet nie pisze juz o koszcie wizyty w gabinecie i w aptece, bo chyba znów w depresje wpadne..

Czyli bakterii nie było... A jaki lek Ci dali?

-- 25 marca 2015, o 20:56 --

ardhexyd napisał(a):

wyższe dawki mi szkodzą zamiast pomagać.

U mnie to samo ;/
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez Don Kamillo 26 mar 2015, 16:22
Helicid i Spasmolina oraz Debretin.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez hewlot 27 mar 2015, 01:50
byłem u psychiatry, gdyż przestraszyłem się potencjalnych skutków ubocznych i poprosiłem o zmianę, zanim zacząłem brać. najpierw chciała dać Trazodon, ale potem stwierdziła, że po przemyśleniu da jednak Mobemid, i że praktycznie nie powinienem odczuwać jego skutków, ma nie być żadnych skutków ubocznych, więc zobaczymy.

Don Kamillo, tylko, że ja nie jestem w jakiejś mega tragicznej sytuacji, po prostu się stresuję i siedzę w domu i tyle, nie mam tak jak inni ludzie z o wiele cięższymi chorobami, którzy bez leków nie przeżyją ;p nawet moja pani doktor się śmiała, że jakbym poszedł na terapię grupową to by się okazało, że w sumie to jestem całkiem zdrowy.

przez Patryk29 27 mar 2015, 09:48
hewlot, Skoro jesteś całkiem zdrowy to na /cenzura/ ci antydepresant, psychiatrzy to rzeczywiście debile :twisted:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez joaszka 27 mar 2015, 12:53
Podczas dzisiejszej wizyty u psycholożki zostałam wzięta za łeb i zaciągnięta do psychiatry, powiedzieli, że mam depresję (że ponieważ ujarzmilismy lęki, to teraz depresja dochodzi do głosu) odstawili Escitalopram(bralam 20mg) i dali wenlę.
Mam juz dość tego wszystkiego
joaszka

przez elfrid 27 mar 2015, 18:19
Patryk29, bo antydepresanty mają działać antyneurotycznie, korygować/maskować te negatywne cechy osobowości będące skutkiem problemów somatycznych, społecznych i innych.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Don Kamillo 27 mar 2015, 21:04
hewlot, skoro nie masz poważniejszych problemów to polecałbym raczej terapie, nie warto iść na łatwizne i wchodzić w psychotropy, skoro nie uprzykrza Ci ten stan życia zanadto. Sam bym nigdy nie uwierzył jakby ktoś mi powiedział, że będę już prawie rok pod wpływem tych "cudownych" środków. Naszczęscie jest już lepiej i można powiedzieć że paraxinor i escitil uratowały mnie od totalnej destrukcji ;)

przez Arasha 27 mar 2015, 22:15
elfrid napisał(a):Patryk29, bo antydepresanty mają działać antyneurotycznie, korygować/maskować te negatywne cechy osobowości będące skutkiem problemów somatycznych, społecznych i innych.

Od tego to jest raczej psychoterapia, chyba, że ktoś jest w takim stanie, że nie wyrabia na co dzień i nie jest w stanie gdziekolwiek dotrzeć. Chemia to powinna być ostateczność ( zwł. jak lekarz nie widzi jakichś szczególnych wskazań ! ). Bo potem się siedzi latami w antydepresantach, zmienia jedne na drugie, a efektu na dłuższą metę nie ma. W zaburzeniach osobowości farmakoterapia powinna być dodatkiem do psychoterapii, nie na odwrót ( co innego w jakichś zaburzeniach psychotycznych czy urojeniach lub jak komuś depresja uniemożliwia normalne funkcjonowanie, to już inna sprawa i w takich przypadkach leki są już nieodzowne ).
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez ardhexyd 28 mar 2015, 00:02
elfrid napisał(a):Patryk29, bo antydepresanty mają działać antyneurotycznie, korygować/maskować te negatywne cechy osobowości będące skutkiem problemów somatycznych, społecznych i innych.

fajne masz marzenia, popieram :D ale takie rzeczy to może za 100 lat, bo na razie medycyna - psychofarmakologia raczkuje.
chemią złego świata nie zmienisz, a jeśli już zmienisz, to efekt może być bardziej chory niż sama choroba.
a żadna terapia też w tym nie pomoże, dopóki świat będzie taki popierdolony, statystyki nie kłamią, samobójstwa stają się plagą,
a to oznacza, że problemy przerastają ludzi. z resztą większość ludzi z tego forum jest już po wielu terapiach a choroba nadal
ich trawi, więc byłbym sceptyczny jeśli chodzi o ten temat, psychoterapia może pomóc wielu ludziom, ale dla wielu to o wiele
za mało, konflikty wewnętrzne są zbyt silne, zbyt zakorzenione... szkoda gadać.
ESCI-AMISU-ALPRA-MIANSE
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość: unikająca, zależna, cechy osobowości narcystycznej i niedojrzałej.
"Dobrych ludzi zmiażdżył walec czasu nowej generacji".
"Genetycznie kodowany strach, zaszczepimy Ci przez chrzest".

Sortuj wg