ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez ponuryżniwiarz 13 sie 2014, 21:41
Imho wszystko leki działające na serotonine kastrują libido im mocniejsze tym bardziej, niestety chyba kwestia zostaje dobrania tak najmniejszej dawki leku co by libido było w miare ok ale i depresja i lęki nie za mocne, albo wóz albo przewóz, przerabiałem już sporo ssri i wszystkie mnie kastrowały.

przez Vizir 14 sie 2014, 00:28
ponuryżniwiarz napisał(a): niestety chyba kwestia zostaje dobrania tak najmniejszej dawki leku co by libido było w miare ok ale i depresja i lęki nie za mocne, albo wóz albo przewóz, przerabiałem już sporo ssri i wszystkie mnie kastrowały.

Sposób nie znajdujący akurat żadnego sensownego optimum w tym temacie, tworzący żonatego-kawalera i z racji tego nie mający tu zastosowania. SSRI blokują SERT nierzadko już w ponad 50% przy paru mg dawki substancji czynnej, gdzie wymagana jest kilkukrotnie wyższa dawka aby otrzymać jakikolwiek efekt w sferze działania na problemy psychiczne różniący się statystycznie od placebo.

przez Core 14 sie 2014, 14:14
Witam, biorę Aciprex zamiennik Depralinu. Czy są przeciwwskazania do picia alkoholu co do tego leku?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Chada 14 sie 2014, 14:42
Core napisał(a):Witam, biorę Aciprex zamiennik Depralinu. Czy są przeciwwskazania do picia alkoholu co do tego leku?

Nie.To ten sam lek tylko inna nazwa handlowa.Musisz się liczyć z lekko osłabionym działaniem leku po alkoholu i na drugi dzień gorszym samopoczucie ale to minimalnie.Po dużej dawce alko może ci się urwać film.Moje zdrowie w gardło twoje :)

Lamotrygina 150mg

przez ponuryżniwiarz 14 sie 2014, 21:28
Vizir napisał(a):
ponuryżniwiarz napisał(a): niestety chyba kwestia zostaje dobrania tak najmniejszej dawki leku co by libido było w miare ok ale i depresja i lęki nie za mocne, albo wóz albo przewóz, przerabiałem już sporo ssri i wszystkie mnie kastrowały.

Sposób nie znajdujący akurat żadnego sensownego optimum w tym temacie, tworzący żonatego-kawalera i z racji tego nie mający tu zastosowania. SSRI blokują SERT nierzadko już w ponad 50% przy paru mg dawki substancji czynnej, gdzie wymagana jest kilkukrotnie wyższa dawka aby otrzymać jakikolwiek efekt w sferze działania na problemy psychiczne różniący się statystycznie od placebo.

Witam kolego, masz jakieś inne rozwiązanie ? wracam do esci, wortioksetyna nie wypaliła ale poprawiła libido do zbyt mocnego.

-- 14 sie 2014, 21:31 --

Core napisał(a):Witam, biorę Aciprex zamiennik Depralinu. Czy są przeciwwskazania do picia alkoholu co do tego leku?

Hej zamienniki to to samo, liczy sie substancja czynna escitalopram. Nie chcę Cie kierować na złą drogę i powiem że nie powinno się pić alkoholu przy lekach antydepresyjnych, ale z własnego doświadczenia wiem że na esci mi nic nie było a piję spore ilości :) Wiadomo co człowiek to inny. Ja mam 110kg więc u mnie trzeba dużych ilości :)
Ostatnio edytowano 14 sie 2014, 21:36 przez ponuryżniwiarz, łącznie edytowano 1 raz

przez Vizir 14 sie 2014, 21:31
ponuryżniwiarz napisał(a):Witam kolego, masz jakieś inne rozwiązanie ?

Jedyne istniejące - przestać brać inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny.

przez ponuryżniwiarz 14 sie 2014, 21:35
Vizir napisał(a):
ponuryżniwiarz napisał(a):Witam kolego, masz jakieś inne rozwiązanie ?

Jedyne istniejące - przestać brać inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny.

Mhm super, brałem wellbutrin i byłem bardzo bliski pójścia na dworzec i rzucenia się pod pociąg. Dzięki... niestety ja potrzebuje leków na stany lękowe i depresje a póki co to tylko SSRI/SNRI. Czyli sam potwierdzasz to co powiedziałem :P

przez Vizir 14 sie 2014, 22:33
ponuryżniwiarz napisał(a):Mhm super, brałem wellbutrin i byłem bardzo bliski pójścia na dworzec i rzucenia się pod pociąg. Dzięki... niestety ja potrzebuje leków na stany lękowe i depresje a póki co to tylko SSRI/SNRI. Czyli sam potwierdzasz to co powiedziałem :P

No co ja ci poradze XD Pytałeś o rozwiązanie to podałem :smile: , a że niemożna mieć obu tych rzeczy na raz to już taki świat .

przez ponuryżniwiarz 14 sie 2014, 23:06
Widać masz małe rozeznanie z braniem leków, mam nadzieję że nikomu Twoja odpowiedź nie zaszkodzi i Twoja odpowiedź nijak się ma dla innych ludzi. Pozdrawiam.

przez Vizir 14 sie 2014, 23:46
ponuryżniwiarz napisał(a):mam nadzieję że nikomu Twoja odpowiedź nie zaszkodzi i Twoja odpowiedź nijak się ma dla innych ludzi.

O_o WTF ? XD

przez kloss 18 sie 2014, 09:23
Witajcie,
Wrociłem z dwutygodniowych wczasów. Na nich wszystko było ok. Nie miałem objawów nerwicy. Można powiedzieć, że tak nie myślałem o tym wszystkim. Niestety jak wróciłem, to pojawiło się uczucie niepokoju w środku. Zastanawiam się, czy teraz nie zacząć brać esci. Mam jeszcze półtora tygodnia urlopu. Czy może pobrać jakieś ziołowe specyfiki np. depresanum itp?

przez elmopl79 18 sie 2014, 17:51
kloss,
Widzisz,mowilam Ci,ze na wyjezdzie będzie wszystko ok.Tak zazwyczaj bywa....
Co do tego,brac,czy nie....To juz Ty musisz podjac decyzje....to zależy jak sie czujesz,czy dajesz rade sam walczyc z objawami nerwicy,czy nie masz juz na to sily...
Jak chcesz,to zajrzyj na esci spin off,to tez temat o esci,ale nie tylko....

przez inez3 19 sie 2014, 15:52
Witam,

Dawno mnie tu nie było :). Ja biorę esci od marca tego roku i jest ok, czuje się normalnie. Początki natomiast były koszmarne, najgorsze ze wszystkich leków jaskie brałam, a była to sertra i wenla. Męczyłam się ze 2-3 tyg, ale najgorszy był 1 tydz., musiałam siedzieć na zwolnieniu, potem do pracy musieli mnie wozić, bo się bałam sama samochodem, problemy ze spaniem (nie mogłam spać), mega jadłowstręt, lęki nasilone, ba, nawet bałam się isć sama na spacer. Z czasem przeszło, teraz robię już wszystko. Na mnie akurat wszystkie leki, które brałam działały tak samo - tzn. wychodziłam z nerwicy, niestety ona wciąż wraca i w ciągu 10 lat to mój 4 nawrót.

Ja mogę polecić esci, ale chyba drugi raz bym tego nie wzięła, bo skutki uboczne były straszne.

przez braksił22 19 sie 2014, 17:18
inez3, ja esci biorę od trzech tygodni i nadal nie odczuwam pozytywnych skutków, za to te negatywne są i mają się dobrze. Najgorsze są nasilone lęki i ataki paniki i jadłowstręt. Reszta minęła po pierwszym tygodniu stosowania.
Jest to pierwszy lek antydepresyjny, który stosuję taki okres czasu. Wcześniej przepisano mi asertynę i wziąłem jedną tabletkę.
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

Sortuj wg