ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez wisnia80 28 kwi 2014, 18:07
Luki_is_back napisał(a):To jest zespół niespokojnych nóg. Czasem się zdarza podczas leczenia i dobrze to skonsultować z lekarzem.

No to ja to mam zanim zacząłem brać SSRI. Tyle że ja nie mam żadnego uczucia pieczenia ani mrówek. To jest takie ruszenie stopą. Kładziesz się spać i żeby usnąć ruszasz stopą. Idiotyczne. :mrgreen:

przez Ashleigh 28 kwi 2014, 21:32
Luki_is_back napisał(a):To jest zespół niespokojnych nóg. Czasem się zdarza podczas leczenia i dobrze to skonsultować z lekarzem.

Osobiscie sadze, ze raczej to nie bedzie ten zespol.
Wiem, ze ludzie z tym zespolem maja to bez przerwy, w dzien takze. Tutaj sie objawia w nocy, tylko i wylacznie.

Ale masz racje, trzeba isc do lekarza, albo choc zadzwonic.
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

przez rinakata 28 kwi 2014, 23:29
Hej witajcie. Udzielałam się na tym forum dawniej, jak wiadomo w sprawie leków. O esci mam pozytywne zdanie jesli chodzi o pomoc w nerwicy lękowej i depresji. Po nieudanej ''sesji'' z sertaliną szybko mi pomógł ... ALE !!!!! No własnie.. i tu jest do Was pytanie. Jak u Was było z wagą? Ja od kiedy zaczęłam brać ten lek PRZYTYŁAM i to sporo !!!!! 11 kg w pół roku.. Tak po prostu. I to na dodatek jedząc mniej niż wcześniej. Pytałam się swojego lekarza czy to normalnie to stwierdził, że na pewno nie tyję po tym leku. Więc po czym skoro mniej jem niż kiedyś i nie mogę spaść z wagi wręcz rosnę ... :( Raz chciałam odstawić lek, zeszłam do dawki 5 mg ale miałam straszny nawrót lęków, za pewne to efekt odstawienia, lekarz powiedział że 5 mg to prawie już jak nic, jak się zejdzie z 10 do 5 i że mam nadal brać 10 dopóki nie poukładam sobie życia.. ale przecież każdy schodzi z dawki aż do zera i efekty odstawienne przechodzą po jakimś czasie więc jeszcze trochę i będę wyglądać jak słoń :( dzisiaj wziełam już 5 mg, na własną reke odstawiam gdyż czuję się chyba już lepiej.

Czy ktoś z Was też przytył na tym leku ? Czy da sie wrócić do poprzedniej wagi gdy całkowicie odstawi się esci????
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez suwak 29 kwi 2014, 00:02
Ja raczej nie zauważyłem dużych anomalii wagowych na tym leku. Apetyt nawet jakby nieco mniejszy, ale też mniej chęci do ruchu - może w tym problem...
Ja teraz właśnie biorę 5mg i uważam że to całkiem dobra dawka, bo nie powoduje aż takich skutków ubocznych, a jest odczuwalna na samopoczucie. No i ekonomiczna :P

przez JużTuByłem 29 kwi 2014, 11:05
Po tym leku z reguły się nie grubnie ,wręcz odwrotnie ;) Przestań jeść ,to nie będziesz wyglądać jak słon ;)
"dzisiaj wziełam już 5 mg, na własną reke odstawiam gdyż czuję się chyba już lepiej."
Będzie płacz
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez margor26 29 kwi 2014, 11:17
rinakata, moja mama na tym leku przytyła i dalej tyje mimo ze duzo nie je a schudnac nie moze. Kazde psychotropy po dluzszym stosowaniu powoduja zwiekszenie masy ciala. Jedne wiecej drugie mniej. Duzo tez zalezy od organizmu.
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez Zazulka 29 kwi 2014, 13:00
suwak napisał(a):Ja raczej nie zauważyłem dużych anomalii wagowych na tym leku. Apetyt nawet jakby nieco mniejszy, ale też mniej chęci do ruchu - może w tym problem...
Ja teraz właśnie biorę 5mg i uważam że to całkiem dobra dawka, bo nie powoduje aż takich skutków ubocznych, a jest odczuwalna na samopoczucie. No i ekonomiczna :P
U mnie wręcz przeciwnie - zwiększona chęć do ruchu, nawet bardzo. Tylko bym coś robiła, nawet, o zgrozo, naszła mnie ochota na bieganie :D, czego do tej pory nie robiłam, wręcz unikałam jak ognia. Kto wie, może się skuszę :D Wróciłam też do treningów z psem i jest cudownie. Naaarreeszcie! No i życie, świat cały zaczynam widzieć wreszcie w kolorach, zaczynam dostrzegać rzeczy, których do tej pory nie zauważałam, jakbym cały czas miała głowę spuszczoną do ziemi i patrzyła tylko pod nogi.
Jeśli chodzi o 5mg, w moim przypadku oczywiście... powiedziałabym, że nadzieja może czynić cuda ale też, nadzieja jest matką głupich ;) Innymi słowy na 5 czułam się o niebo lepiej niż przed braniem leków i już myślałam, że to jest właśnie to, ale dopiero 10mg i odczekanie odpowiedniego czasu przyniosło efekt. I tak między piątką i dziesiątką w moim przypadku jest przepaść. Na plus dla dziesiątki oczywiście. Teraz mówię sobie, że będzie już tylko lepiej. Trzymam się tej myśli mocno, z całych sił!
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez inez3 29 kwi 2014, 13:25
Co do moich doświadczeń z wagą. Najpierw schudłam, ale to wiązało się z tym, że żyłam w ciągłym napięciu i nie mogłam jeść.Teraz waga wróciła do normy. Chyba nigdy nie tylam ani nie chudłam na żadnym leku.
Ja też mam tak, że chęci do życia są, potrzeba ruchu jest.

przez Ashleigh 30 kwi 2014, 11:02
Dzien dobry!
Od miesiaca-od poniedzalku ponad miesiac, tez jestem na 5 mg ESC, i jest na razie bardzo dobrze.

Biore pod uwage, to, ze jesli sie cos bedzie nie tak, zwieksze powoli dawke na 10 mg.

W tej chwili nie widze takiej potrzeby. Jest o niebo lepiej niz bylo.

Zawroty glowy prawie sobie poszly, a czasu potrzeba na kazda "odpowiedz" leku. Duchowo tez jestem ok.

Kazdy z nas jest indywidualnoscia, i wcale nie jest powiedziane, ze jak ktos zle sie czul na 5 mg, to drugi tez musi.

Trzeba wsluchiwac sie w swoje cialo, a kto lepiej je zna, niz my sami.

Powodzenia zycze :great:

przez terminal 01 maja 2014, 21:06
Ja przytyłam na Mozarinie, ale trudno określić, czy to stricte po leku, skoro pierwszy rok przeleżałam w depresji albo spiąc po xanaxie czy sedamie po ataku paniki. Mało ruchu też swoje robi.

Mnie Mozarin pomógł, brałam prawie 2,5 roku. Przed leczeniem miałam straszne lęki, nie mogłam spać, jak zasypiałam to budziłam się po 5 minutach z "zawałem serca", z myslą że umieram. Serce biło mi tak szybko, że czułam, jak staje...
Teraz jest dobrze. Od 2 miesięcy nie biorę Mozarinu, ale depresja wraca. O ile opanowałam jako tako stany lękowe, to czuję się źle. Samotna, do bani, nic mnie nie cieszy, do wielu rzeczy sie zmuszam, nic nie ma dla mnie sensu, pracę odwalam tak, zeby miec z głowy i móc położyc sie do łóżka...

Zastanawiam się nad powrotem do leków, ale tym razem pewnie do Rexetinu (juz podczas brania Mozarinu miałam propozycję zmiany go na rexetin) Rexetin podobno skuterczniejszy.
jeśli mam sie czuć do dupy tak, jak teraz to wole do konca zycia brac leki, niż miec myśli samobójcze i spędzać życie w łóżku. Na razie jednak czekam, staram sie pomoc sobie sama.

Za sobą mam psychoterapię która pomogła mi rozwikłać pewne zagadki z mojego zycia. Jednak do źródeł lęku nigdy nie dotarliśmy.

Chciałam jeszcze napisac moje spostrzeżenia, a konkretnie co zaobserwowałam z paru forów. Nie sugerujcie się opiniami innych osób o leku.
Ja naczytałam sie strasznych rzeczy o Mozarinie, jak miałam wziąc pierwsza tabletkę to płakałam ze strachu. Zupełnie niepotrzebnie. Dobrze zdiagnozowana choroba i odpowiednio dobrany lek dobrze sie przyjmuje.
Ja wprowadzanie leku przez pierwsze dwa tygodnie robiłam wraz z sedamem i xanaxem który niwelował uczucie napadu paniki po pierwszych dawkach mozarinu.
Pierwszego dnia było mi okropnie gorąco, drugiego było juz ok. Przez jakis czas miałam kłucia w skórze, w głowie, ale to przechodziło.
najlepiej czułam sie na dawce 10 mg, na 15 po 2-3 tyg czułam agresję. Ale moja koleżanka bierze 20 i nic nie czuje więc to sprawa indywidualna.

Przy wprowadzaniu zaczynałam od 2,5 zamiast od 5 mg, tak samo wychodziłam z leku: przez 5 do 2,5 aż do dnia w którym nie wzięłam nic.
Kilka dni tak miło kręciło mi sie w głowie, ale nie było to uciążliwe i tylko chwilowe. Gorzej bylo przy probie odstawienia na etapie 5 mg, nie dalam rady. Stąd to 2,5.
Podczas leczenia jezdziłam autem, leki nie przeszkadzały w normalnym funkcjonowaniu. Czasem chciało mi sie spac ale wtedy starałam sie przyciac komara nawet na godzinke, w aucie woziłam jaśka ;)

Mysle ze cała tajemnica tkwi w dobrze dobranym do choroby leku, wtedy nie ma drastycznych skutkow ubocznych.

Mozarin wyciągnął mnie z naprawdę ciężkiej depresji i napadów lęku panicznego. Dziś mam jakies swoje plany zyciowe i zyję, gdy zaczynalam leczenie nie mialam sily sie nawet umyć.
Niektorzy pisza zeby nie brac SSRI bo szkodza. Coz, ja wstrzymalabym sie od takich opinii. Mnie SSRI pomogly, a przynajmniej wtedy gdy je bralam.
Kosciol caly czas przestrzega przed braniem antykoncepcji, ze szkodliwa. Nigdy nie bralam antykoncepcji, a teraz mam miesniaka i musze brac tabletki. Od lekarza uslyszalam ze gdybym brala antykoncepcje - nie mialabym miesniaka wielkosci kurzego jaja.
Proponuje sluchac swojego organizmu i lekarza, a nie porad pseudo lekarzy z forów.
pozdrawiam wszystkich depresantów i panikarzy :)

-- 01 maja 2014, 21:15 --

wisnia80 napisał(a):
Luki_is_back napisał(a): To jest takie ruszenie stopą. Kładziesz się spać i żeby usnąć ruszasz stopą. Idiotyczne. :mrgreen:

ja tam lubię sobie ruszać stopa jak leżę, ostatnio zaobserwowałam, że lubię ją sobie wcisnąć miedzy dwa materace na łóżku na którym spię ;) Za zespół niespokojnych nóg bym tego nie uważała, raczej za tęsknotę za kocim ogonem ;) Nie mam ogona więc macham i kręce stopą :) :)
Dobry wieczór państwu. Minęła godzina 20:53. Za chwilę przedstawimy ostatni odcinek serialu "Poprzez prerię Arizony". Ze względu na ogromne zainteresowanie serialem prosimy telewidzów o wyłączenie telewizorów, ponieważ podwyższony pobór mocy może spowodować częściową awarię w podstacji.

przez rinakata 01 maja 2014, 22:24
JużTuByłem napisał(a):Po tym leku z reguły się nie grubnie ,wręcz odwrotnie ;) Przestań jeść ,to nie będziesz wyglądać jak słon ;)
"dzisiaj wziełam już 5 mg, na własną reke odstawiam gdyż czuję się chyba już lepiej."
Będzie płacz

Często przy odstawieniu leku jest płacz; ) u mnie to nawet przed okresem jest płacz; )
Biorę lek osiem miesięcy. Jak na razie z 10 na 5 nie jest źle. Czasem czuje mrowienie jak zapomnę wziąć. Ogólnie to zastanawiam się czy to nie za szybko odstawiam? PS. Co do jedzenia to prawie nic nie jem.tarczyca ;)
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez terminal 02 maja 2014, 08:14
rinakata napisał(a):
JużTuByłem napisał(a):Po tym leku z reguły się nie grubnie ,wręcz odwrotnie ;) Przestań jeść ,to nie będziesz wyglądać jak słon ;)
Będzie płacz

Często przy odstawieniu leku jest płacz; ) u mnie to nawet przed okresem jest płacz; )
Biorę lek osiem miesięcy. Jak na razie z 10 na 5 nie jest źle. Czasem czuje mrowienie jak zapomnę wziąć. Ogólnie to zastanawiam się czy to nie za szybko odstawiam? PS. Co do jedzenia to prawie nic nie jem.tarczyca ;)

ja kiedyś wyjechałam na 1 dzień i....ZAPOMNIAŁAM WZIĄĆ MOJEJ KOSMETYCZKI Z LEKAMI!! :)))))

Pół dnia zastanawiałam się, czy wracac do domu.
Postanowiłam wytrzymac.
Nie miałam ze sobą ani xanaxu, ani sedamu, nie mówiąc już o mozarinie i że nie wzięłam swojej codziennej dawki.
No ale pojechałam z nowym facetem miło spedzić czas i nie chciałam robić problemów tym bardziej, że on nic nie wiedział.

Oczywiście cały czas czekałam na napad lęku :)
Napad lęku - skoro na niego czekała - oczywiście nadszedł, ale miesiące brania Mozarinu skutecznie zdusiły go w zarodku. Lęk dał radę podejść gdzieś do żołądka i spadł.

Przerwa w braniu Mozarinu trwała jakieś 1,5 doby. Nic sie nie stało. Wróciłam do domu, wzięłam swoją dawkę i było ok. Lekarz mówił mi, że Mozarin ma to do siebie, że dzień przerwy nic nie zmieni. I miał rację.
Od tamtej pory zdystansowałam się do SSRI, dzięki temu łatwiej tez było mi Mozarin odstawić. Przeżyłam naprawdę delikatne objawy odstawienne (na dawce 2,5 dziennie) i jak widac - żyję :)
Dobry wieczór państwu. Minęła godzina 20:53. Za chwilę przedstawimy ostatni odcinek serialu "Poprzez prerię Arizony". Ze względu na ogromne zainteresowanie serialem prosimy telewidzów o wyłączenie telewizorów, ponieważ podwyższony pobór mocy może spowodować częściową awarię w podstacji.

przez Ashleigh 02 maja 2014, 12:36
terminal napisał(a):Ja przytyłam na Mozarinie, ale trudno określić, czy to stricte po leku, skoro pierwszy rok przeleżałam w depresji albo spiąc po xanaxie czy sedamie po ataku paniki. Mało ruchu też swoje robi.

Mnie Mozarin pomógł, brałam prawie 2,5 roku. Przed leczeniem miałam straszne lęki, nie mogłam spać, jak zasypiałam to budziłam się po 5 minutach z "zawałem serca", z myslą że umieram. Serce biło mi tak szybko, że czułam, jak staje...
Teraz jest dobrze. Od 2 miesięcy nie biorę Mozarinu, ale depresja wraca. O ile opanowałam jako tako stany lękowe, to czuję się źle. Samotna, do bani, nic mnie nie cieszy, do wielu rzeczy sie zmuszam, nic nie ma dla mnie sensu, pracę odwalam tak, zeby miec z głowy i móc położyc sie do łóżka...

Zastanawiam się nad powrotem do leków, ale tym razem pewnie do Rexetinu (juz podczas brania Mozarinu miałam propozycję zmiany go na rexetin) Rexetin podobno skuterczniejszy.
jeśli mam sie czuć do dupy tak, jak teraz to wole do konca zycia brac leki, niż miec myśli samobójcze i spędzać życie w łóżku. Na razie jednak czekam, staram sie pomoc sobie sama.

(.....)

Bardzo madry post. Przeczytalam go dwa razy i kazdemu radze, bo wiele w nim prawdy.
Jesli mozna poradzic, to nie morduj sie sama-wez leki, zycia szkoda. Mozna zyc na lekach i przez cale zycie.
I sadze, ze powinnas isc na terapie, dokonczyc to, co zaczelas. Z calego serca pozdrawiam i zycze zdrowia. :papa:

przez Lisa_ 02 maja 2014, 16:08
Byłam w środę u psychiatry, dostałam esci na kolejne cztery miesiące. Czyli dwa za mną, cztery minimum przede mną... Ale jest mi smutno, bo tyję... Nie wiem, czy to moja psychika, działanie uboczne, lenistwo czy co, ale mam już 6 kg na plusie od dwóch miesięcy...
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.
27.03.2014 - 17.11.2014 - escitalopram 10 mg

Sortuj wg