PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
22
65%

Nie
10
29%

Zaszkodziła
2
6%

Liczba głosów : 34

PREGABALINA (Lyrica)

przez kalikali1 11 lis 2015, 14:59
Myśle że połączenie dużej dawki paroksetyny+pregabalina/gabapentyna to świetna kombinacja na silne lęki i fobie społeczne.
Fenelzyna jest lepszym lekiem od paroksetyny(u nas niedostępna) bo działa też na gaba,więc żeby rozwalić doszczętnie FS potrzeba dużo serotoniny+Gaba.

PREGABALINA (Lyrica)

przez hellian 11 lis 2015, 17:31
Przez kilka miesięcy brałem gabapentynę 3x300mg, później i więcej. Zero efektów, a kasa w błoto, bo lek drogi. A również zmagam sie głównie z lękiem, fobiami i niestety OCD.
hellian

PREGABALINA (Lyrica)

przez kalikali1 11 lis 2015, 19:09
hellian, Brałeś za małą dawkę gabapentyny.Ja mówie tu o dawce 2X800mg i to połączonej z dawką 300-600mg pregabaliny.Wtedy ta kombinacja wali mocno po gaba i mozna uzyskac efekt podobny do benzo.Dobrze że juz są jakieś zamienniki,oby cena jeszcze bardzej spadła.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

PREGABALINA (Lyrica)

przez Lord Kapucyn 11 lis 2015, 20:16
Nie widzę najmniejszego sensu łączenia gabapentyny z pregabaliną. Obie te substancje są gabapentoidami i wykazują ten sam mechanizm działania- tj. są blokerami napięcio-zależnych kanałów wapniowych na podjednostkach a2δ-1 i a2δ-2. Nie wpływają bezpośrednio na receptory GABA-A/B. Pregabalina weszła na rynek akurat wtedy, gdy wygasł patent na gabapentynę, więc można ją uznać za kolejny przykład evergreeningu , ze strony Pfizera. Do gabapentoidów , które blokują VDCC a2δ-1/2 należą także phenibut, baklofen i GABOB. Z tym, że GABOB jest także pełnym agonistą receptorów GABA-A i GABA-Arho (GABA-C), a baklofen i phenibut są agonistami receptora GABA-B (phenibut w wyższych stężeniach dodatkowo GABA-A). Te substancje nigdy nie będą substytutem dla benzo. Cały receptor GABA-A jest heteromerem, który może składać się z 5 podjednostek (z różnymi wariantami podtypów). Istnieje 7 rodzajów podjednostek z łącznie 16 podtypami dla receptorów GABA-A. Najczęstszą kombinacją są receptory GABA-A posiadające po dwie podjednostki alfa i beta, i jedną podjednostkę gamma. Leki z grupy benzodiazepin działają na te receptory GABA-A, które posiadają podjednostki alfa-1, alfa-2, alfa-3 albo alfa-5. Benzodiazepiny nie łączą się ze stroną ortosteryczną receptora (tam gdzie normalnie wiąże się GABA) tylko ze stroną allosteryczną (tzw. strona benzodiazepinowa) w interfejsie zlokalizowanym pomiędzy podjednostką alfa i gamma. Benzo pełnią rolę pozytywnych allosterycznych modulatorów dla GABA-A czyli krótko mówiąc powodują zmianę konformacji białka receptorowego i zwiększają powinowactwo endogennego GABA do receptora. Teraz w zależności, która podjednostka zostanie aktywowana będziemy mieć odmienne efekty farmakologiczne. Jeżeli aktywowana zostanie podjednostka alfa1= efekty sedatywne, nasenne, jeśli alfa2/3= efekty anskjolityczne, przeciwlękowe, jeśli alfa5= miorelaksacja, rozluźnienie mięśni szkieletowych. Dlatego obecnie poszukuje się leków, które będą selektywne jedynie wobec konkretnych podjednostek. Tak jak z-drugs (zolpidem i spółka) są relatywnie selektywne względem podjednostki alfa1 (działanie nasenne). Albo wręcz przeciwnie- takich leków jak bretazenil, który w przeciwieństwie do klasycznych benzo wiąże się z wszystkimi sześcioma podjednostkami alfa (benzo tylko z czterema). To , że lek "działa na GABA" znaczy tyle co nic. Na GABA "działa", w taki albo w inny sposób, alkohol etylowy, benzo, phenibut, baklofen, brom, barbiturany, tiagabina, hiperforyna/adhiperforyna, fenelzyna, gabapentyna, pregabalina, kwas walerianowy, kwas walerenowy, bajkalina, bajkaleina, pikamilon, kwas walproinowy/walproinian sodu (Depakine) i wiele innych , a każde z innej bajki. Jedne z drugim mają tyle wspólnego co słoń ze słoniną.

Reasumując- lepiej wszamać phenibut albo baklofen niż męczyć się z tymi analogami GABA, a benzo to benzo- póki co są niezastąpione.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

PREGABALINA (Lyrica)

przez Kalebx3 11 lis 2015, 20:17
Ja mówie tu o dawce 2X800mg i to połączonej z dawką 300-600mg pregabaliny.Wtedy ta kombinacja wali mocno po gaba i mozna uzyskac efekt podobny do benzo.

juz wolałbym benzo łykać , niż truć się takimi ilościami ( nazwijmy je ) stabilizatorów .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

PREGABALINA (Lyrica)

przez Stifler19 12 lis 2015, 03:04
Pregabalin Zentiva kaps. 75mg * 56 = 67 zł, 150 mg x 56 = 95 zł zamiennik w aptece gold w google znalazłem, dla informacji :) wciąż nie moge sie uwolnić od clonazepamu, więc jakąś nadzieje w tym leku pokładam

Dark Passenger masz dużą wiedze mógłbyś doradzić? jeśli brałem clonazepam pół roku, czasami kilku dniowe przerwy, czesto co dwa dni, czasami 15 dni codziennie itp. to ile mniej więcej czasu potrzebuje by receptory gaba i mózg wrócił do równowagi? i czy wogóle wróci do równowagi to najważniejsze pytanie. Nie moge więcej niż czterech dni być bez tabletki bo odczuwam depresje, przymglenie, zero relaksu, lęk, bezsennosc, napięte miesnie. 80 mg paroksetyny nawet nie pomaga :(
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

PREGABALINA (Lyrica)

przez kalikali1 13 lis 2015, 00:09
Ja też pokładam nadzieję w tym leku że pomoże mi ograniczyć uzywanie benzo.A jak jest z tolerancją bo na benzo wiadomo że rosnie a na ten lek?

PREGABALINA (Lyrica)

przez Lord Kapucyn 13 lis 2015, 01:10
Tolerancja nie rośnie, ale to ślepa uliczka. Oczywiście życzę powodzenia , ale gabapentyna/pregabalina nie sprawdzi się jako substytut dla klona/alpry. Niech każdy stestuje na własnej skórze , ale do sprawy trzeba podchodzić realistycznie. Inaczej wszyscy by szamali te dwa środki zamiast benzo, a na odwykach od benzo zamiast terapii substytucyjnej diazepamem podawano by pregabalinę.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

PREGABALINA (Lyrica)

przez ariek 14 lis 2015, 13:04
Witam powiedzcie mi po jakim czasie pregabalina powinna zacząć działać?

PREGABALINA (Lyrica)

przez kofel 28 lis 2015, 21:32
A na mnie żadne serotoninowce nie działają. Sprawdzałem paroksetynę, estitalopram, trazodon. Były tylko efekty uboczne dlatego chcę spróbować coś od strony GABA.
Jestem chory na padaczkę i dorzuciłbym to zamiast karbamazepiny której biore 200mg a nic na lęki nie działa.
Neurolodzy chętnie to wypisują czy trzeba jednak skoczyć do psychiatry?
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

PREGABALINA (Lyrica)

przez elfrid 29 lis 2015, 10:52
Wreszcie realnie w aptekach dostępny jest odpowiednik Lyrica - za Pregabalin Zentiva 150mg 56szt zapłaciłem 89zł, więc cena korzystna w porównaniu do 312zł za oryginał. Zobaczymy jak sprawdzi sie w słusznej dawce 450mg na dobę.

-- 29 lis 2015, 10:55 --

ariek napisał(a):Witam powiedzcie mi po jakim czasie pregabalina powinna zacząć działać?

Mi lekarz powiedział, że jeśli brak poprawy po dwóch tygodniach mam odstawić. Zgodnie z CHPL w badaniach klinicznych zmniejszenie nasilenie lęku zaobserwowany w pierwszym tygodniu leczenia.

PREGABALINA (Lyrica)

przez sówka 07 gru 2015, 12:09
Czy jest sens próbować pregabaliny po nieudanej próbie z lamotryginą????
Po lamo mam wysypkę i nie mogę brać.
Poza tym niemiłe efekty uboczne jak bóle głowy, mięśni i uczucie bycia na haju i dziwne stłumienie, co mi nie odpowiada. ;)
Czy ktoś z Was miał podobnie i próbował takiej zmiany? :)

PREGABALINA (Lyrica)

przez kofel 07 gru 2015, 16:12
lamotrygina i pregabalina mają tyle wspólnego, że oba leki są p.padaczkowe. Poza tym pregabalina ma bardzo mało skutków ubocznych w porównaniu do stabilizatorów jakim jest lamotrygina.
Próbuj a nóż Ci pomoże. :)
Ja nie wcinałem lamotryginy, ale brałem depakine która działa dosyć podobnie i jutro idę do psychiatry porozmawiać o włączeniu lyricy.

PREGABALINA (Lyrica)

przez Kalebx3 07 gru 2015, 16:33
sówka,
zamiast wywalać kupę kasy na wątpliwe działanie Lirycy , zainwestuj grosze w Baclofen . Nie dośc ,że tańszy to lepszy pod każdym względem . Brałem stosunkowo dośc długo Lirycę ( na eliminację lęku uogólnionego ) i lek wprawdze pomagał na początku dosyć w miarę to pózniej jego działanie skończyło się .
Miałem to za darmo od kolesia z Angli ,,,i za hu---a nie dał bym za to tyle kasy co pierdzi za to polskie apteczno- ministerialne lobby .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg