Dziwne uczucie w klatce piersiowej

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez haribo190 30 mar 2015, 15:31
Mam pytanko może ktos z was ma podobie. Przez cały okres mojej walki z nerwicą a bedzie juz około 10 lat, czasookresowo miewam dolegliwosci w klatce piersiowej, raz jest to uczucie ucisku, raz dyskomfortu a innmym razem jakby ból. Sprawa jest o tyle trudniejsza ze od 2008 roku posdiadam wszczepiony rozrusznik serca i wszelkie takie dolegliwosci od razu łącze z tłem kardiologicznym ale według mojego kardiologa niesłusznie bo wszystkie badania serca są ok. Mój terapeuta twierdzi że u mnie właśnie w klatce piersiowej lokalizuje się lęk. Czy takie cos wogóle jest możliwe??? Ktoś coś takiego przechodził lub słyszał podobne stwierdzenie??

Pozdrawiasy:)

przez ekspert_abcZdrowie 30 mar 2015, 16:36
Witaj haribo190!

Mój terapeuta twierdzi że u mnie właśnie w klatce piersiowej lokalizuje się lęk. Czy takie cos wogóle jest możliwe??? Ktoś coś takiego przechodził lub słyszał podobne stwierdzenie??

Tak, jak najbardziej takie coś jest możliwe. Cierpisz na nerwicę, a jednocześnie masz problemy z sercem, dlatego nerwica i lęki "atakują" najsłabszy Twój organ. Stąd odczucia bólu, ucisku czy dyskomfortu w klatce piersiowej.

Pozdrawiam!
Psycholog

Sortuj wg