Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Moniczka 06 cze 2007, 14:24
A jak znosicie zawroty glowy?One i wysokie cisnienie towarzysza mi jeszcze pare dobrych dni po ataku i juz nie wiem,czy kreci mi sie w glowie z nerwow,ze strachu,od cisnienia,z leku ze cisnienie spowoduje wylew itd...To straszne uczucie.
Moniczka

przez aleks-23 06 cze 2007, 15:10
U mnie zaczęło sie jakies trzy lata temu. Objawy "standardowe" : zawroty głowy, mdłości , panika ze zemdleję, pot na rekach, nogi jak z waty, pieczeninw gardle.... nie wiedziec skąd od razu pomyslałam ze musze do psychologa.. pomooglo, nauczylam sie definiowac przyczyny moich ataków....ale kurcze ostatnio wrócilo jakies cztery miesiace temu... tylko, że troche w innej formie - mianowice przyszlo mi do glowy jak by to bylo wyskoczyc przez okno!!!!!! :shock: i od razu taki atak paniki ze byłam cala mokra..... no i nie wiem co teraz?? znowu psychoterapia?? Miał ktos cos takiego??

przez inez3 06 cze 2007, 15:54
aleks-23 no u mnie tez tak bylo... balam sie pojechac na oboz na studiach... potem od razu psycholog terapia i przeszlo, przestalam brac leki przez pol roku bylo ok, a potem nawrot... znow psycholog leki... i teraz znow czuje, ze cos sie dzieje i zaczelo mi sie wszystko przypominac...

u ciebie wcale nie musi by to nawrot, ale niestety moze... w tej chorobie, przepraszam zaburzeniu, zdarzaja sie nawroty, co nie znaczy ze sie nie da tego pokonac... musze przyznac, ze moj nawrot trwal o wielekrocej bo jakis mesiac, a potem dzieki psychologowi i lekom wszystko wrocilo do normy...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aleks-23 06 cze 2007, 16:09
ines3 tzn. ja sie obyłam bez leków na szczęscie (a może to nastepna fobia jakas, bo ja ogólnie nie biore nioczego, no chyba ze antybiotyki na grypę ... heheh)
U mnie te napady lęku poawily sie na poczatku tego roku.... po zaginięciu brata mojego kolegi.... chyba mnie przerosła ta sytuacja :shock:
nie potrafiłam sobie wyobrazic jak to jest tak poprostu zniknąć i może stąd takie urojenie z tymi oknami - przerzuciłam na siebe zeby pojąc??.... ale pojawia mi sie to zawsze po sytaucjach stresowych, nie od razu ale np. pare dni później jak teoretycznie wszystko minie.... czy to nerwicowe?? tzreba leczyc czy mozna opanować samemu?? psycholog poprzednio powidziała, ze mam dobra intuicję przy analizowaniu wewnętrznych konfliktów, więc może uda mi się samej?? :lol:
Dzieki za odpowiedz.
Pozdrawiam

przez inez3 06 cze 2007, 16:16
aleks-23 trudno powiedzie... to yba zalezy od człowieka... ja jak mi sie zaczelo to bardzo chcialam wrocic do tzw. normalnosci i wiedzialam, ze musze isc do psychologa i to byla najmadrzejsza rzecz jaka zrobilam...

jezeli dajesz rade to nie idz, ale jezeli sie zastanawiasz to moze warto sprobowac, nic nie stracisz :smile:

przez aleks-23 06 cze 2007, 17:27
inez3 Dzięki za radę!! tylko gdzie tu znaleść dobrego lekarza.... bo ten ostatni nie wiem czy byl ok.! niby objawy ustapily no ale po kazdym spotkaniu czułam,że to troch ę nie takm powinno wyglądać,że sama sobie odpowiadam na pytania.... bo w takim razie po co mi spotkania z psychologiem?? :?

przez inez3 06 cze 2007, 17:36
aleks-23 ale to wlasnie na tym polega... czesto problem tkwi w tobie i tak na prawde to ty musisz sobie odpowiedziec na te wszystkie pytania...

ja bedac na terapii grupowej dowiedzialam sie tyle rzeczy o sobie w zasadzie tylkomowiac i opowiadaja, zawsze ktos cos zauwazyl z innej strony, ale w wiekszosci byly to moje wlasne przemyslenia

przez aleks-23 06 cze 2007, 20:13
jeszcze tylko jedna sprawa! Co robić jak partner nie rozumie co się ze mną dzieje i uważa ,że się nad sobą użalam?? Przeczytałam gdzies tu, że dziewczyna musiala zostawic faceta bo pogłębiał u niej nerwicę. Jak to stwierdzic skoro sie kogoś kocha pomimo różnic?? przecież ludzie nie są jednakowi i muszą iść na jakieś ustępstwa czasem nawet wbrew swoim przekonaniom..... :?

przez @gape 06 cze 2007, 22:52
Moniczka, doslownie mam tak samo jak Ty! Zawroty glowy, które nie wiem czy sa bo cos mi dolega , czy sa ze strachu, do tego sprawa cisnienia.. caly czas jak byl atak to bylo wysokie i to przez pare dni po, zaczelam sie nawet odchudzac bo pomyslalam, ze moze to z otylosci.Schudlam sporo i cisnienie w normie , a nawet czasami za niskie.. to teraz boje sie , bo mówia ze jak bardzo niskie to zawalowe!! Boze ! koszmar!Do tego od paru tygodni kluje mi w gdzies w klatce , po lewej stronie i rwie do reki , wiec mam nowe schizy.Caly czas towarzyszy mi strach , czuje sie jakbym codziennie byla przed jakims waznym egzaminem- w srodku sie trzese, nogi z waty, boli mnie brzuch, jestem jak wulkan , który ma wybuchnac.No i tez zauwazylam , ze ludzie mnie nudza... doslownie...spotykam sie ze znajomymi, niby fajnie , oni gadaja , a ja mysle " o czym ty pierniczysz? ", wydaje mi sie ze sa malo interesujacy. A ponadto dreczy mnie to , ze ludzie schodza na psy , ze spada morale,ze wszedzie tylko glupota, prostactwo, egoizm, normalnie wizja konca swiata z filmów s-f... ech szkoda gadac :roll:

przez MaRiAnEk 07 cze 2007, 09:51
...
Ostatnio edytowano 20 sie 2007, 22:53 przez MaRiAnEk, łącznie edytowano 1 raz
konto zablokowane

przez Moniczka 07 cze 2007, 12:21
Tez jestem obecnie w stanie "rozkladu",podaje wam reke.Serce mi jakos ciagle wali i czuje wewnetrzny strach,jakby cos sie mialo zdarzyc,ktos mialby mnie napasc,swiat sie zawalil,mialabym umrzec.Co gorsza mam cos z mowa,chce cos powiedziec,a sie zacinam,jezyk i szczeka sie trzesa,slowa placza,zapominam wyrazow,adresow,imion.Gdy z kims rozmawiam tym bardziej glupio,ze sie tak jakam i to sie jeszcze poglebia,no nie moge sie wyslowic jakby mi ktos mowe zabral.Kiedys psychiatra mi powiedziala,ze w leku nie mozna normalnie funkcjonowac stad powyzsze,ale ja sie boje ze mam wylew albo udar.Gdy tylko cos mi strzyknie w glowie oblewam sie potem,cala trzese bo wydaje mi sie ze to juz wylew,ze stad ta dziwna mowa,ze mnie spralizuje jak rosline-koszmar zyc takim strachem.I pomyslec,ze na 4 miesiace nerwica dala mi luz,to teraz jak zaczelam odstawiac leki znowu horror :cry:
Link do stronki ciekawej,moze ktos z was znajdzie tam swoje objawy i sie uspokoi (a jest tam tych objawow,oj jest!),ale doradzcie mi czy z ta mowa,to jest normalne:(?
http://www.zdrowemiasto.pl/psyche/online/010.html
Moniczka

przez MaRiAnEk 07 cze 2007, 13:24
...
Ostatnio edytowano 20 sie 2007, 22:53 przez MaRiAnEk, łącznie edytowano 1 raz
konto zablokowane

przez ToMeK 77 07 cze 2007, 13:31
Moniczka napisał(a):http://www.zdrowemiasto.pl/psyche/online/010.html

No to w takim układzie z tej strony to mam takie objawy z wegetatywnych to:- przyspieszonym i nieregularnym rytmem serca,
- podwyższeniem lub nagłym spadkiem ciśnienia krwi,
- krótkim, przyspieszonym oddechem,
- bólem w klatce piersiowej,
A z psychicznych to:
- przerażeniem, zaniepokojeniem, paniką,
Po niedzieli ide do psycholaga

przez Samanta 07 cze 2007, 21:22
Niestety, Lęki towarzyszą mi praktycznie zawsze i bardzo utrudniają mi prawidłowe funkcjonowanie :(
A objawy to przedewszystkim : pojawianie się ciemnych plamek, rozmazywanie się obrazu, wielka gula i suchość w gardle, sztywnienie rąk,uczucie niesamowitego ciepła, trudności w mówieniu(przekręcanie wyrazów.etc) itd..

A tak pozatym to mój pierwszy post :).

Sortuj wg