Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez hania33 15 lis 2013, 12:22
trudno znaleźć lek , ktory pomoże kazdy ma jakiś ubok.. :(

-- 15 lis 2013, 12:23 --

Victta, mi , gdy mialam 7 lat zmarl ojciec , niedawno 2 braci ...wszystko mi sie nasililo , ciezko zyc.. :(
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez magnolia84 15 lis 2013, 12:23
nerwa masz rację ale nie wiem czy dobrym wyjściem jest takie męczenie organizmu (bo nie tylko psychiki) bez żadnego wsparcia ze strony psychoterapeuty czy leków. Jak mnie dopadła nerwica, poszłam do psychoterapeuty, który powiedział, że jestem w tak złym stanie, że muszę mieć coś na opanowanie tego, bo nie będę w stanie skupić się na terapii i z niej w pełni korzystać. Zdziwiłam się i poszłam do drugiego, który powiedział to samo. W moim przypadku leki okazały się niezbędne. Psychiatra powiedział mi, że jak już się w miarę ustabilizuję, to mam iść na psychoterapię, której owoce będą przydatne też po odstawieniu leku.
Ostatnio edytowano 15 lis 2013, 12:26 przez magnolia84, łącznie edytowano 2 razy
magnolia84

przez platek rozy 15 lis 2013, 12:24
Victta, tak i leczylam sie rok na psyhoterapii po jej smierci , bylo dobrze kilkanascie lat a teraz jako ze mialam bardzo ciezka atmod\sfere w pracy plus problemy powazne ze zdrowiem , duzo stresu i voila ataki powrocily :( i to takie jeszcze wieskze jak wtedy.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nerwa 15 lis 2013, 12:27
Victta napisał(a):Myślę sobie, że jakaś część naszej psychiki uległa traumie dużo wczesniej niż zdarzenie po którym nastąpił atak paniki.

Dokładnie! Mi jeden psychoterapeuta powiedzial, ze czesto jest tak, ze po jakiejs traumie czlowiek jest w tzw. szoku. I wlasnie wcale nie przezywa tych emocji, ale tez nie ma ataków paniki. Dopiero potem po latach, pewnie nagromadzone emocje w koncu musza znalezc ujscie. Moze jak nie wydarza sie nic co nam o tym przypomina, to mozna zyc dalej. Ale jak napatoczy sie jakas sytuacja podobna, to moze byc wyzwalaczem - i wtedy ataki, lęki, nerwice...
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez hania33 15 lis 2013, 12:29
nerwa, racja u mnie znalazły ujście..z potrójna silą..

Obrazek

przez nerwa 15 lis 2013, 12:29
magnolia84, masz racje - czasem trudno zabrac sie za terapie, jak czlowiek żyje w lęku, albo nie ma siły wstać z łózka. Wiec jest to często niezbedne. Problem tylko w tym, ze wtedy leki tłumiom czasem "za bardzo" pewne rzeczy i troche ciężej do nich dotrzec na terapii. No ale cos za cos. Zawsze potem mozna powoli odstawiac leki (w czasie terapii) i uzyskac dostep do swojego wnetrza :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez magnolia84 15 lis 2013, 12:30
nerwa oczywiście :)
magnolia84

przez Megi_ 15 lis 2013, 12:31
nerwa, pięknie napisane :)
Ja dziś nocka do tyłu...wczoraj wczorem wziełam pierwszy raz Aciprex i to tylko poł tabletki i chyba bardziej moja psychika jeszcze bardziej zwariowała, bo nie dość ze nie spałam to ciagle mi niedobrze było. Potem rano na sama mysl ze mam iść do pracy wpadłam w panike i stwierdziałm ze nie ide :hide: Ogolnie dziś mam bardzo kiepski dzien...Zaczeło sie od wczoraj jak babcia męża na mnie sie wyzyła i powiedziała ze mam syf w domu, ze mam psa oddać bo tylko sierści pełno w domu zostawia... ze jak ja moge tak zyc, ze kiedy ja to zamierzam ogarnac skoro mam gości (dzis przyjezdza cała moja rodzina na weekend)...Poryczałam sie na maksa i to mnie chyba tez tak z równowagi wyprowadziło... Babcia teraz przeprasza, ale co przezyłam to moje... Babcia chce dobrze, ale nie zdaje sobie sprawy jak na mnie to strasznie działa...
No i przeraża mnie tez wizyta rodziny :bezradny: Boje sie, ze bede sie zle czuc przy nich po tych lekach i wogole... Nakrecam sie wiem..ale dzis juz sił nie mam na walke
..."Troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało..." ( Łk 10, 42)

przez nerwosol-men 15 lis 2013, 12:31
gorzej że nawalony lekami to co mi po tej terapii może mi mówić wszystko i tak to zignoruję
Załóż wy­god­ne bu­ty, bo masz do przejścia całe życie... Obrazek

http://www.poomoc.pl

przez adrianwej 15 lis 2013, 12:33
No podobno ludzie kotrzy maja problemy emcojonalne nerwicowcy badz tez z depresja i wylewaja je na papier to czuje sie o wiele lepiej.Co prawda niby zwykla kartka papieru i dlugopis ale przynajmniej zrozumie i nie skrytyukja zadna odpowiedzia a i czlowiek podobno lepiej sie czuje wyrzucajac to z siebie co go dreczy ;)
Tylko ludzie silni nadzieją są zdolni przetrwać wszelkie trudności ;-).

przez hania33 15 lis 2013, 12:35
PJT, Dziękuję za te książki , dziś poczytam.. :D

Obrazek

przez adrianwej 15 lis 2013, 12:35
Mi wogole pewna pani powiedziala ze z tego sie po porstu wyrasta ;)
Tylko ludzie silni nadzieją są zdolni przetrwać wszelkie trudności ;-).

przez PJT 15 lis 2013, 12:36
platek rozy napisał(a):PJT, kolezanka zmienila ten citax na triticco i lazila na czworaka tak ja sieklo...:( to chyba nie dla mnie tez.

Kochana moze pozostan przy mobemidzie, bralas dzisiaj ?
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

przez nerwa 15 lis 2013, 12:36
adrianwej, doklandie. Nawet ostatnio czytalam o takich badaniach, gdzie porownali tętno u osób które przezyly złość i nie wyrazily tego, i tych ktore wyrazily (tzn. powiedzialy, jak sie czuja). I ta druga grupa miala znacznie niższy puls.

Ja to teraz tez robie tak, na problemy ze snem. Wieczorem wypisuje na kartce wszystko o czym moglabym myslec w nocy i sie zastanawiac. I postanawiam, ze to co zapisane, to zapisane. I to zostaje do myslenia na jutro :) Troche pomaga.

-- 15 lis 2013, 11:38 --

Megi_, ehhh wspolczuje tej wizyty rodziny :-/ ja nie lubie jak mam gosci, meczy mnie to strasznie...
I do tego jeszcze te leki akurat zaczynsz brac... ale moze po połówce nie bedzie tak zle? Ja to mysle tez, ze my juz wiemy, ze są te uboki itd. i sami sie tez w duzej mierze nakrecamy i gorzej czujemy po tych lekach.

Sortuj wg