Nerwica a depresja

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica a depresja

przez Chada 08 sie 2014, 18:19
Polecam tu są dobrze wyjaśnione różnice między depresją a nerwicą i to jest szczera prawda.

http://stanislaw.porczyk.eu/czym_depres ... od_nerwicy

Lamotrygina 150mg

Nerwica a depresja

przez KrzysztofT 04 wrz 2014, 19:00
Nerwica bardzo często idzie w parze z depresją - trudno aby objawy nerwicowe nie wywoływały objawów depresyjnych.

Nerwica a depresja

przez neopunk 11 wrz 2014, 13:15
Nerwica i depresja to dwie strony tego samego medalu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica a depresja

przez Pawelt 06 lut 2015, 21:29
OK co proponujecie? Mam nerwicę i depresję (ta druga wywołana raczej nerwicą) głosów nie słyszę mam tylko typowe objawy nerwicowo-depresyjne. Lęk czasami wolnopłynacy a czasami konkretnie mną pomiata nagle i niespodziewanie. Idę niedługo do psychiatry i pewnie skrobnie mi jakieś tabsy. Pytanie mam takie: ładowac się w chemię czy dać najpierw szansę psychoterapii? Boję się że po lekach będę miał nieczynne narzędzie rozrodcze i kobita znowu uroi sobie ze mam jakaś kochankę na boku (raz juz to musiałem jej tłumaczyć, że to przez stres a nie przez to że jej nie kocham). A może połączyć leki z terapią? Chcę się tego pozbyć za wszelką cenę. Pozdrawiam!
X_x

Nerwica a depresja

przez Lukasz5676754 12 lut 2015, 09:42
Moimi objawami są : Mrowienie dretwienie dłoni stóp w pozycji leżacej albo siedzącej jak chodze to mam takie drętwienie opuszków palców, jak śpię to tego nie ma ale jak nie mogę zasnąć to się to pojawia albo jestem w stanie przed zaśnięciem w nogach to drętwienie przeszło po zastosowaniu leku od kardiologa ale w rękach jest nadal ale juz nie tak męczące teraz mnie boli lewa noga te objawy są bardziej nasilone po lewej stronie . Dalsze objawy to suchość w ustach drętwienie języka uczucie zmęczenia gorąca chrypka drżenie rąk dodam że jestem bardzo nerwowym bardzo sie wszystkim przejmuję i wszystko biore do siebie. Na koniec stycznia zostałem skierowany do szpitala z powodu bólu z lewej strony brzucha ale lekarka która była na dyżurze powiedziała że to nic takiego, bardzo sie boje tego że mam jakąś poważną chorobę i że umrę mam straszny lęk przed tym wczoraj bylem u neurologa a przed wczoraj u kardiologa poniewaz lecze sie na serce ale z sercem jest ok
neurolog przepisał mi tabletki na poprawe krążenia i na uspokojenie boje się że to może być albo SLA a co wy o tym sądzicie ?????????? pozdrawiam czy to może być depresja ??????????? pomocy bo oszaleje

Nerwica a depresja

przez Pawelt 25 lut 2015, 21:13
Lukasz, spokojnie ja co tydzień umieram na inną chorobę. Ostatnio wymysliłem sobie sepsę, wczesniej zapalenie wsierdzia, mięśnia sercowego itp. Aktualnie robię sobie przegląd. Krew mam OK ale lipidogram wyszedł kiepski. Zostało mi usg jamy brzusznej. Jeśli jestes pod kontrola lekarza i badasz się pod kontem fizycznym i wszystko wydaje się w normie to zapewne tak jak ja wkręcasz się że jesteś chory na raka czy cos tam jeszcze....
X_x

Nerwica a depresja

przez ankakanka1 26 lut 2015, 16:49
Pawel, najlepsze efekty daje psychoterapia + farmakologia. Tez mam czesto rozne objawy ktore przypisuje rozmaitym chorobom. Staram sie myslec w miare racjonalnie i mowie sobie po 10 razy ze to wszystko chora glowa a nie cialo. Czesto pomaga ;) Udaje mi sie nie biegac po lekarzach i nie robic roznych badan rowniez dlatego, ze nie chce zabierac miejsca tym ktorzy naprawde badan wymagaja i na nie czekaja w kolejkach. Po co mi jeszcze poczucie winy ze komus miejsce zabieram i limity NFZ wyczerpuje :P
tak łatwo w teorii, tak ciężko w praktyce

Nerwica a depresja

przez Pawelt 26 lut 2015, 20:21
ankakanka1, ja od zawsze taki byłem :) Tylko teraz mam schizę bo mam syna i córkę w drodze i odbija mi po prostu bo chcę żyć dla nich jak najdłużej ale niestety nerwica dopadła mnie w swoje wredne łapska :/ Ciężko mi z tym i czasami chciałbym pyknąć na jakiś zawał czy coś i zostawić to całe gooowno w tyle. Nadzieję daje mi tylko wiara i najbliższa rodzina chociaż żona dawała mi ostro w kość. Myślała że udaje itd do momentu kiedy obejrzała na tvn dzieńdobry program o nerwicy lękowej. W sumie ja sam jej to wszystko powiedziałem o co chodzi w tym syfie ale widocznie musiała usłyszeć to od kogoś innego ;)
X_x

Nerwica a depresja

przez ankakanka1 26 lut 2015, 23:37
Pawelt, czasem ciężko wytłumaczyć, a innym jeszcze ciężej zrozumieć no bo "czym Ty się denerwujesz?" :)
Znam to z autopsji. Wychodzę z założenia , że trzeba o tym mówić...czy inni zrozumieją to już inna sprawa.
Walcz wojowniku bo masz dla kogo! :)

Nerwica a depresja

przez Pawelt 26 lut 2015, 23:48
Walczę cały czas ;) Dzięki za dobre słowo na dobranoc :great:
X_x

Nerwica a depresja

przez ankakanka1 26 lut 2015, 23:52
Pawelt, do usług :)

Nerwica a depresja

przez Maciejj88 18 mar 2015, 10:47
Mam podjerzenie że mam depresję - poprostu objawy na to wskazują brak motywacji do pracy, nudności, szybkie zmiany nastroju itp. Chciałbym się wam zapytać czy jest jakiś bardzo dobry psycholog w Warszawie, który jest w stanie Mnie wyciągnąć z tego problemu szybciej niż inni "specjaliści"?

Nerwica a depresja

przez Pawelt 18 mar 2015, 11:24
Maciejj88, proponuję żebyś poszukał sam, ponieważ jeśli da kogoś jego psychoterapeuta okaże się dobry to nie koniecznie musi Tobie pasować :]
X_x

Nerwica a depresja

przez Lukasz5676754 06 kwi 2015, 10:59
hej witam was serdecznie to znowu ja Łukasz kożystając z okazji życze wam spokojnych i radosnych świat. Moje ostatnie objawy ustąpiły samoistnie tzn dostałem od neurologa jakieś tabletki ale słabe ziołowe i wszystkie objawy mi przeszły więc nie udałem się do psychiatry, w ostatnim czasie przeżywałem duży stres i nerwy co u mnie nie jest żadną nowością bo ja bardzo czesto sie stresuje przejmuję martwie wmawiam sobie cos od jakiegoś czasu zaczełem się potykać nie zwracałem na to uwagi bo np w pracy w mieście mi się to nie zdarzało zaczeły mnie boleć nogii jak wczesniej tylko nie tak bardzo mm wrażenie zdrętwiałego jezyka podniebienia i od paru dni zaczełem sobie wmawiać że mam sla tzn zaczełem o tym myśleć a że kiedys o tym dużo czytałem to mi sie zaczeło przypominać wszystko mam takie niezgrabne ręce potykam się objam o wszystko mam słabe dlonie zapominam się nie potrafie sie skupić wszystko mi ucieka ide po coś i nie wiem po co przyszedłem ,mam wrażenie że prawa powieka mi opada jak sięgam po cos ręką to nie raz jest tak że nie trafiam po tą rzecz mam mrowienie palców wszystko jak w sla bardzo się tego boje że coś mi jest że umrę że mam tą chorobę a na to nie ma ratunku myślę sobie ze jak sie okaze ze mam sla to sie zabije i bardzo sie martwie bo mam babcie po udarze i trzeba się nią opiekować znowu to do mnie wróciło już nie wiem co robić robiłem sobie badaniai wyszly ok ale żadnych neurologicznych
tylko jak byłem na wizycie u neurologa to mnie przebadał i ja teraz sobie sam nawet zaczełem robić takie badania jak mi cos nie wychodzi to sie zaraz martwię jak pisze na klawiaturze to nieraz naciskam dwa guziki masakra jakaś doradzcie cos dziękje czy to może być wszystko od psychiki ????????? nerwów stresu

-- 06 kwi 2015, 14:14 --

i jeszcze mam problemy z mówieniem :(

Sortuj wg